wmaraci reklam
lidertakipci

phpfox öğrenmek istiyorum

13 Mesajlar 5.481 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

canpause canpause WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
selamlar, ben web sitesi yapmak isteyen ama kod bilmediğim için hazır yazılımlar kullanıp kurcalayan biriyim. siteme phpfox adında bir yazılım kurdum. facebooka benzetilmeye çalışan pek kullanışlı olmayan bir yazılım.

sitenin giriş bölümünü değiştirmek istiyorum ancak çevreden öğrendiğim kadarıyla cssleri değiştirerek yapmam gerekiyormuş. Adobe Muse adlı kolay bir yazılım var bununla css yapa bilir miyim ? yada adobe muse gibi kolay bir şekilde css yaza bileceğim bir program biliyor musunuz ?

wmaraci
reklam

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
PHPFox karışık bir sistemdir ve bir o kadar da insanı çok yorar. Küçük bir detay için bile o kadar uğraşırsınız ki artık sıkılma noktasına gelirsiniz. PHPFox'ta tema yapmak için html&css bilgine ihtiyacın var. Adobe muse gibi programlarla bunu yapamazsın. PHPFox için google'da tema yapımı var mı bilmiyorum. Ben tema yapmasını kendim öğrendim, zaten bütün temalar default temadan yapılıyor. O yüzden default temayı düzenlemeye başlayabilirsin. İşin içine girdiğin zaman bir daha bırakamıyorsun zaten. Bol Şans...
canpause

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

XGames adlı üyeden alıntı

PHPFox karışık bir sistemdir ve bir o kadar da insanı çok yorar. Küçük bir detay için bile o kadar uğraşırsınız ki artık sıkılma noktasına gelirsiniz. PHPFox'ta tema yapmak için html&css bilgine ihtiyacın var. Adobe muse gibi programlarla bunu yapamazsın. PHPFox için google'da tema yapımı var mı bilmiyorum. Ben tema yapmasını kendim öğrendim, zaten bütün temalar default temadan yapılıyor. O yüzden default temayı düzenlemeye başlayabilirsin. İşin içine girdiğin zaman bir daha bırakamıyorsun zaten. Bol Şans...

haklısınız fazlasıyla karışık, çevremde bir iki tane web tasarımla uğraşan arkadaşım var kendileride çözemedi, internette sadece yapılan temaların kurulumu söz konusu yapımı hakkında döküman bulamadım ne yazık ki :mad:

• Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

canpause adlı üyeden alıntı

haklısınız fazlasıyla karışık, çevremde bir iki tane web tasarımla uğraşan arkadaşım var kendileride çözemedi, internette sadece yapılan temaların kurulumu söz konusu yapımı hakkında döküman bulamadım ne yazık ki :mad:

Söylediğim gibi çok az da html/css bilgin varsa düzenleyebilirsin. Tasarımla uğraşan arkadaşlarının tema yapması bence çok zor değildir. Sistem çok zormuş görünebilir ama aslında zorluğu yok. Tema yapımı için en kısa sürede bir döküman hazırlayım.
canpause

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Söylediğim gibi çok az da html/css bilgin varsa düzenleyebilirsin. Tasarımla uğraşan arkadaşlarının tema yapması bence çok zor değildir. Sistem çok zormuş görünebilir ama aslında zorluğu yok. Tema yapımı için en kısa sürede bir döküman hazırlayım.

ne yazık ki pek yok, ancak internetten html/css dökümanlarını karıştıracağım artık öğreneceğiz başka yol yok. eğer dökümanı hazırlarsanız çok sevinirim. girişe boydan boya resim bile koyamadık zor ama imkansız değil :D

Sporland Sporland Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Çalışmıyorum
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 0 / 40
  • Ticaret 2, (%100)
Ben bile o kadar iyi anladığım halde onunla başa çıkamadım. Değiştiriyorum değişmiyor resimleri değiştiriyorum tarayıcıyı temizlesem bile resimler değişmiyor etmiyor :D

• Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

canpause adlı üyeden alıntı

ne yazık ki pek yok, ancak internetten html/css dökümanlarını karıştıracağım artık öğreneceğiz başka yol yok. eğer dökümanı hazırlarsanız çok sevinirim. girişe boydan boya resim bile koyamadık zor ama imkansız değil :D

PHPDolphin gibi mi yapmak istiyorsunuz ? Yoksa tamamen siteye arkaplan koymak mı istiyorsunuz ?

Ek Olarak:

Sporland adlı üyeden alıntı

Ben bile o kadar iyi anladığım halde onunla başa çıkamadım. Değiştiriyorum değişmiyor resimleri değiştiriyorum tarayıcıyı temizlesem bile resimler değişmiyor etmiyor :D

Bu da phpfox'u null kullandığınız için oluyor. :)

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

PHPDolphin gibi mi yapmak istiyorsunuz ? Yoksa tamamen siteye arkaplan koymak mı istiyorsunuz ?

Ek Olarak:

Bu da phpfox'u null kullandığınız için oluyor. :)

sadece girişe şöyle bir şey.

ayrıca daha tam öğrenmeden para baymak istemedim pek.

Sporland adlı üyeden alıntı

sorma bir chat koyalım dedim maf oldum. keyfi görünüp görünmez oluyor çok acayip bir sistem

Awoor Awoor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Yetkilisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 51 / 55
  • Ticaret 3, (%100)
Phpfox , çok güzel bir yazılım 3 yıl kadar kullanmıştım , phpfox.com'forum dan öğrenebilirsiniz.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
en doğru çözüm bir dil öğrenip (php/html/asp) 0'dan sosyal paylaşım ağı kodlamaktır, bence.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al