wmaraci reklam
lidertakipci

.Tk domainin İnsanlarda Yarattığı Kötü Algının Sebebi?

33 Mesajlar 3.763 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ozncnock ozncnock ss Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 64 / 25
  • Ticaret 6, (%100)

Drstop75 adlı üyeden alıntı

her ücretsize kötü gözle bakılmıyor.

Wordpress,blogger ve daha fazlası...

Aslinda sahsi olarak ben biraz kotu gozle bakiyorum. Mesela cok guzel bi blog var bloggerdan yapilmis ama uzantisi .blogspot.com kendi kendime diyorum madem bu kadar emek vermissin 10 lira verip .com domain alsaydin diye :)

wmaraci
reklam

Drstop75 Drstop75 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

ozncnock adlı üyeden alıntı

Aslinda sahsi olarak ben biraz kotu gozle bakiyorum. Mesela cok guzel bi blog var bloggerdan yapilmis ama uzantisi .blogspot.com kendi kendime diyorum madem bu kadar emek vermissin 10 lira verip .com domain alsaydin diye :)

Yalnız para verip hit tutturamamak umut kırabiliyor :)

TetraYazilim TetraYazilim TetraYazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 63 / 86
  • Ticaret 1, (%100)
bir şey ne kadar zor alınıyorsa o kadar iyidir :) ne kadar kolay alınıyorsa bir işe yaramaz önyargısını kafamızdan atmadığımız sürece böyle devam ederiz.
Drstop75

kişi bu mesajı beğendi.

Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları

ozncnock ozncnock ss Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 64 / 25
  • Ticaret 6, (%100)

Yalnız para verip hit tutturamamak umut kırabiliyor :)

Evet pixsharepix.com domainini cok hevesle regledim ama bi proje cikmayinca hayal kirikligi :)

wmaraci
wmaraci

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)

Google site uzantısına bakmıyor hocam direk hepsini indexliyor.O sizin özgün içerik ve ayarlarınıza bağlıdır.

Ayrıca .tk domain ICANN onayı aldığından dolayı google atar yapamaz :)

Google site uzantısına bakıyor.
Mesela .tr .ca .de gibi domainler için Google Webmaster Tools sayfasında lokasyon bile değişemezsin. TK'nin durumu nedir bilmiyorum ama bir bilgi verecekseniz tam verin.
Drstop75

kişi bu mesajı beğendi.

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Bana göre cevap şudur; Uzun zaman boyunca ücretsiz forum scripti dağıtan bir destek forumunda görev yaptım. Küçük yaşta bu işe başlayan kardeşlerimiz sürekli bir farklılık olsun, daha iyi gözüksün, "olum bu .tk (nokta te ka lağn)" dediği vs. durumlar meydana geldiği için; akşam ezanından sonra yatana kadar forumlarla uğraşıp daha sonra olduğu gibi yarıda bırakıp uzun süre öylece kaldığı ve Google, Yandex gibi arama motorlarında görüldüğü zaman (birde her forumda reklam yapılıyor oradan görülüyor) insanların kafasında -> ".com / .net / .org gibi siteler daha iyi" fikri oluştu. Şahsen benim fikrimde bu yana.

Bizler paramızı verip sitemizi kurduktan sonra şöyle bir durum oluşuyor; "Ben para verdim ve hakkını kazanmalıyım." Fakat o kardeşlerimizde zaten para vermedim istersem tekrar açarım durumları olduğu için ilgilenilmedi, makale, konu vs. eklenmedi ve öylece bırakıldığı için ".tk" domain'inden insanlar soğumaya başladı.

İlk forumlara adım attığımda ".tk" alan adına sahip bir haxball forumu vardı. (Haxball; browser futbol oyunu, hala devam etmekte.) Orada zaten kitlesini oluşturmuş, insanların artık günlük yaşantılarına girmiş bir şekilde ilerliyordu. Bu tarz forumlara lafım yok, eğer hala kullanan ve hakkını kazananlar varsa onlar beni yanlış anlasın istemem.

Not : Tamamı ile görüşümü yazmış olup belirli kişilere laf atmak amacıyla yazmadım. Eğer görüşüme zıt bir görüşünüz varsa alıntı olarak yazarsanız sevinirim.
:)
Drstop75

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

Bana göre cevap şudur; Uzun zaman boyunca ücretsiz forum scripti dağıtan bir destek forumunda görev yaptım. Küçük yaşta bu işe başlayan kardeşlerimiz sürekli bir farklılık olsun, daha iyi gözüksün, "olum bu .tk (nokta te ka lağn)" dediği vs. durumlar meydana geldiği için; akşam ezanından sonra yatana kadar forumlarla uğraşıp daha sonra olduğu gibi yarıda bırakıp uzun süre öylece kaldığı ve Google, Yandex gibi arama motorlarında görüldüğü zaman (birde her forumda reklam yapılıyor oradan görülüyor) insanların kafasında -> ".com / .net / .org gibi siteler daha iyi" fikri oluştu. Şahsen benim fikrimde bu yana.

Bizler paramızı verip sitemizi kurduktan sonra şöyle bir durum oluşuyor; "Ben para verdim ve hakkını kazanmalıyım." Fakat o kardeşlerimizde zaten para vermedim istersem tekrar açarım durumları olduğu için ilgilenilmedi, makale, konu vs. eklenmedi ve öylece bırakıldığı için ".tk" domain'inden insanlar soğumaya başladı.

İlk forumlara adım attığımda ".tk" alan adına sahip bir haxball forumu vardı. (Haxball; browser futbol oyunu, hala devam etmekte.) Orada zaten kitlesini oluşturmuş, insanların artık günlük yaşantılarına girmiş bir şekilde ilerliyordu. Bu tarz forumlara lafım yok, eğer hala kullanan ve hakkını kazananlar varsa onlar beni yanlış anlasın istemem.

Not : Tamamı ile görüşümü yazmış olup belirli kişilere laf atmak amacıyla yazmadım. Eğer görüşüme zıt bir görüşünüz varsa alıntı olarak yazarsanız sevinirim.
:)

Aynen katılıyorum.

aHoruz adlı üyeden alıntı

Google site uzantısına bakıyor.
Mesela .tr .ca .de gibi domainler için Google Webmaster Tools sayfasında lokasyon bile değişemezsin. TK'nin durumu nedir bilmiyorum ama bir bilgi verecekseniz tam verin.

Sorun olmuyor benim bildiğim .tk'da.Yani .com gibi ayarları var onun da.

ozncnock adlı üyeden alıntı

Evet pixsharepix.com domainini cok hevesle regledim ama bi proje cikmayinca hayal kirikligi :)

Bende bunu diyordum :)

Ek Olarak:

TetraYazilim adlı üyeden alıntı

bir şey ne kadar zor alınıyorsa o kadar iyidir :) ne kadar kolay alınıyorsa bir işe yaramaz önyargısını kafamızdan atmadığımız sürece böyle devam ederiz.

Aynen artık bu zihniyeti atmalıyız.

Bu yüzden Türklerin hiçbir zaman adam akıllı cms veya farklı bir platformu olmuyor.

org org Yaw He He Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 8, (%88)
abi allah rızası için google facebook yazıp giren bir türkiyede yaşıyoruz adamlar adresyerine facebook.com yazmayı bilmiyor :)
TetraYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

org adlı üyeden alıntı

abi allah rızası için google facebook yazıp giren bir türkiyede yaşıyoruz adamlar adresyerine facebook.com yazmayı bilmiyor :)

hahahah :)

İbretlik tespit haklısın dostum bu konuda sadece bilinçsizce kullanıyoruz.

org org Yaw He He Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 8, (%88)

hahahah :)

İbretlik tespit haklısın dostum bu konuda sadece bilinçsizce kullanıyoruz.

yok abi bilinçsizce değil araştırma geliştirme yokki yandaki arkadaşı girerken görmüş hee böyle giriliyor devam ah ahh türkiye giga byte cigolayt diyen gördüm hacı abi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al