wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Uyumlu Yazı Hazırlayalım

14 Mesajlar 1.987 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ismailkan ismailkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Tasarım,Grafiker,Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar bu yazım'da sizlere SEO Uyumlu yazı nasıl yazılmalı, Nasıl olmalı, hakkında birkaç bilgi vereceğim.
Öncelikle SEO uyumlu bir yazı bilgilendirici olmalı. Bir makale,yazı yazarken en az 150 kelimeden oluşturulması gerekiyor. Yazı uzunluğu Googlenin'de hoşuna gidecektir ve sizi ön sıralara çekecektir. Yazı'da 1 kelime birçok kez tekrar edilirse Google bunu otomatik olarak anahtar kelime olarak yazacaktır. Anahtar kelimeleri, Anahatar kelimeye yakın kelimeleri altı çizgili, Kalın veya kırmızı renkte yaparsanız bu hem google'nin hem'de ziyareçilerinizin hoşuna gidecektir.

Maddeler Halinde Birkaç Örnek;

1- Resimleriniz İçin ALT Etiket
Blogumuza her makalemizde en az 1 Foto eklemekteyiz. Google bunu ne olduğunu tanımayamaz. Bunu tanımlaması işini kolaylaştırmak adına Paylaştığınız Resimlere "Alt Etiket" Ekleyin.

1- A ) Alt Etiket Nasıl Eklenir?
Blogunuza Fotoğraf eklerken şu kodla ekleyebilirsiniz;
Etiket Adı
Bu şekilde SEO'ya birkez daha uyum sağlayabilirsiniz.

SEO Hakkında 3 Temel Bilgi

2- Kalın ve Renkli Kelimeleri Kullanmaktan Çekinmeyin
Birçok kişiye göre yazı içerisinde renkli ve kalın yazılmış yazılar SEO'ya etki ettiğini söylüyor. Bundan ötürü sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz. Yazı içerisinde Anahtar kelimeleri Kalın veya renkli yazarsanız sizin için daha iyi olur.

3- Yazılarınızı Hatırlatın
2. Maddeyi yazmadan önce SEO hakkında diğer yazımı hatırlattım. Bu ne işe yarar derseniz sizin eski yazılarınızı gündeme getirir. Trafiğini artırır daha'da gerilere gitmesini'de önleyebilirsiniz.

Şimdilik benim verebileceğim bilgiler bunlar. Daha sonra tekrar'dan görüşürüz :)

Bu yazıyı yazmadan önce Bloghocam ve TeknoFiber adlı bloglar'dan SEO yazılarını okuyarak anladıklarımı sizinle paylaştım. Bu sizin İşinize yaradımı? Sizce yeterlimi?

KAYNAK: http://sosyaldahi.blogspot.com/2014/05/seo-uyumlu-yaz-hazrlayalm.html

wmaraci
reklam

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
makale içinde anahtar kelime yoğunluğu sizce ne kadar olmalıdır. Örneğin özellikle sınav sonuçlarının açıklandığı dönemlerde bazı haber sitelerinin makaleden çok yazı içine anahtar kelime girdiğini görüyorum bu durum uzun vadede zararlı olsa da sizce kısa süreli bir yükseliş sağlar mı?

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

fevzib adlı üyeden alıntı

makale içinde anahtar kelime yoğunluğu sizce ne kadar olmalıdır. Örneğin özellikle sınav sonuçlarının açıklandığı dönemlerde bazı haber sitelerinin makaleden çok yazı içine anahtar kelime girdiğini görüyorum bu durum uzun vadede zararlı olsa da sizce kısa süreli bir yükseliş sağlar mı?

Anahtar kelimeleri bir diğer deyişle etiketleri fazla kullanılması hakkında pek sıcak bakmıyorum. Ben yazı yazarken SEO Hakkında yazıyor isem Etikete sadece SEO Yazıyorum. Bu yeterli olacaktır. Google genel'de Yazının başlığına'da önem veriyor. " Seo Uyumlu Yazı Hazırlayalım " Yazısı Google'ye yazılınca benim yazım sıralamalara gireceğinden eminim. Sana önerim etiketleri çok zorlama 1 2 etiket yeterli olur. Anahtar kelimeleri Koyu veya Altıçizgili yaparsanız KISA Sürede YÜKSELİŞ sağlayabilir.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

fevzib adlı üyeden alıntı

Hocam Bu yapılanın adı spamdır. Haber siteleri news'e kayıtlı oldugu için google dalgalanmalarından ve algoritmalarından pek etkilenmiyor. Sen kendi sitene yaparsan bunu belki 1 ay seni üst sıraya götürür ama yapılan ilk güncelleme ile dibi boylarsın.
Bunun yerine yazını normal yaz. Forumda konu acıp, yorum Yap backlink kazan diye. millet gelsin konu ile alakalı olacak şekilde yorumlar yapsın. Sende kazan, gelip yazını okuyanda kazansın, yorum yapanda.

Ek Olarak:

ismailkan adlı üyeden alıntı

Anahtar kelimeleri bir diğer deyişle etiketleri fazla kullanılması hakkında pek sıcak bakmıyorum. Ben yazı yazarken SEO Hakkında yazıyor isem Etikete sadece SEO Yazıyorum. Bu yeterli olacaktır. Google genel'de Yazının başlığına'da önem veriyor. " Seo Uyumlu Yazı Hazırlayalım " Yazısı Google'ye yazılınca benim yazım sıralamalara gireceğinden eminim. Sana önerim etiketleri çok zorlama 1 2 etiket yeterli olur. Anahtar kelimeleri Koyu veya Altıçizgili yaparsanız KISA Sürede YÜKSELİŞ sağlayabilir.

Hocam Yanlış anlamayın. Amacım sizi kötülemek değil ama, seo namına öğütte bulunmak için henüz yolun başındasınız. Anahtar Kelime yoğunluğu ile Etiketler birbirinden farklı şeylerdir. Bunları karıştırmayın. Seo uyumlu makaleyi anlatıyorsunuz mesela, H taglarından bahsetmiyorsunuz. Bilginin yeterlilğinden bahsetmiyorsunuz.

Ben google de DSİ telefon numarası yazdığımda, 500 kelimelik bir yazı görsem direk çıkarım. Hiç bakmam bile. Ama makale de, DSİ işlerinin sadece telefon numaraalrını görsem, ve hangi numaranın hangi işlemlere baktıgını görsem yeterlidir. Yani illa 300 kelime yazılmalıdır diye birşey yoktur.

Googlede Ara : Seo uyumlu Makale Yazalım Bu aramada WMaracını geçeceğinizi düşünmüyorum
fevzib vuralcan

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
wmaraci

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Hocam Bu yapılanın adı spamdır. Haber siteleri news'e kayıtlı oldugu için google dalgalanmalarından ve algoritmalarından pek etkilenmiyor. Sen kendi sitene yaparsan bunu belki 1 ay seni üst sıraya götürür ama yapılan ilk güncelleme ile dibi boylarsın.
Bunun yerine yazını normal yaz. Forumda konu acıp, yorum Yap backlink kazan diye. millet gelsin konu ile alakalı olacak şekilde yorumlar yapsın. Sende kazan, gelip yazını okuyanda kazansın, yorum yapanda.

Ek Olarak:

Hocam Yanlış anlamayın. Amacım sizi kötülemek değil ama, seo namına öğütte bulunmak için henüz yolun başındasınız. Anahtar Kelime yoğunluğu ile Etiketler birbirinden farklı şeylerdir. Bunları karıştırmayın. Seo uyumlu makaleyi anlatıyorsunuz mesela, H taglarından bahsetmiyorsunuz. Bilginin yeterlilğinden bahsetmiyorsunuz.

Ben google de DSİ telefon numarası yazdığımda, 500 kelimelik bir yazı görsem direk çıkarım. Hiç bakmam bile. Ama makale de, DSİ işlerinin sadece telefon numaraalrını görsem, ve hangi numaranın hangi işlemlere baktıgını görsem yeterlidir. Yani illa 300 kelime yazılmalıdır diye birşey yoktur.

Googlede Ara : Seo uyumlu Makale Yazalım Bu aramada WMaracını geçeceğinizi düşünmüyorum

değerli önerileriniz için çok teşekkür ederim...

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Ek Olarak:

Yoo alakası yok hocam kötülemek felanla üstüme alınmam sadece ders çıkartırım. Diğer yazımda sizin yazdıklarınız aklımı kurcalar önerilerinize uyarım. Yapcak birşey yok böyle öğreneceğiz :)
vuralcan

kişi bu mesajı beğendi.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

ismailkan adlı üyeden alıntı

Yoo alakası yok hocam kötülemek felanla üstüme alınmam sadece ders çıkartırım. Diğer yazımda sizin yazdıklarınız aklımı kurcalar önerilerinize uyarım. Yapcak birşey yok böyle öğreneceğiz :)

Abi olay budur. Eyvallah Kardeşim. Ne niyetle yazdıgımı anlayanlarda varmış forumda . Çok sevindim cidden :)

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Abi olay budur. Eyvallah Kardeşim. Ne niyetle yazdıgımı anlayanlarda varmış forumda . Çok sevindim cidden :)

Hocam ben bu tür eleştirilerle canımı sıkmam evet ders çıkartırım ama canımı sıkıpta keyfimi bozucak haraketlerde bulunmam sadece ders çıkartırım karşımdaki kişi biliyorku böyle birşey yazmıştır. Bundanda zatten ders çıkartılması gerek. :)
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

myoceans myoceans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
çok yararlı bir yazı olmuş teşekkürler usta :)

Ek Olarak: bir sorum olacak kodlama yapmadan resime alt etiketi vermek mümkünmüdür yani open cart tarzı yönetim panelleri kullandığım için soruyorum

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

myoceans adlı üyeden alıntı

çok yararlı bir yazı olmuş teşekkürler usta :)

Ek Olarak: bir sorum olacak kodlama yapmadan resime alt etiketi vermek mümkünmüdür yani open cart tarzı yönetim panelleri kullandığım için soruyorum

Kardeşim kodsuz şöyle olur sanırım; Eklediğin resmin üzerine tıkla ayarları çıkar. Orda alt etiket yazar yada ek yazı, Yazının açıklaması gibi şeyler çıkar onlara tıklarsan otomatik alır ama emin değilim. :) Kodsuz benim bu şekil.
myoceans

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al