wmaraci reklam
lidertakipci

vKontakte hakkında soru!

16 Mesajlar 2.710 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Bu kadar desteği bana da devlet sağlasa. Şimdi çok iyi bir sosyal ağımız olabilirdi :)

wmaraci
reklam

kumser kumser Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Sahipleri Rus, ülkenin devlet bakanı da Viladimir Putin...
İstediklerini ekler adamlar. Dünya umurlarında değil. Zaten kuruluş amacı da vatandaşların yabancı sitelere yönelmesini önlemek, milli sitelere ilgilerini artırmak.

vk'nın sahipleri arasında Putin olmamakla birlikte Putin bir devlet bakanı değil devlet başkanıdır. Hatta diktatör kral filan da diyebiliriz. Favori liderim olduğu için bu konudan bahsetmek istedim.

Rusya bir çok uluslararası yasayı tanımadığı gibi uluslararası telif yasalarını tanımıyor. O yüzden sorun çıkmıyor. Ama vk tam bahsettiğin gibi bir yer değil. Çünkü mesela film paylaştığında silinebiliyor. My.Mail.ru ve Yandex bu konuda tamamen dünyadan bağımsız ama. Çünkü hem mail.ru hem de ya.ru da istediğini özgürce paylaşabiliyorsun. Ayrıca Rus siteleri dış ülkelere bilgi vermiyor. Bu konuda çok katılar. Tabi Rusya devlet olarak tüm kişilerin internetteki bilgilerine erişim hakkını elinde bulunduruyor. Benim için ideal devlet...

CandanTR CandanTR www.oyunkulubu.tk Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 20 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Abi adamlar en iyisini yapıyo bizim devlet hala youtubeden video kaldırmaya twitterdan veri silmeye çalışsın

Oyun Kulübü

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Google yerine Yandex kullanıyorlar. Kendi uyduları, kendi uydu haritaları var. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak böyle birşey yapmaya kalktığımız zaman ise (milli arama motoru Çelebi projesi) vay efendim devlet herşeyimizi kaydediyor, yok özel hayatımıza müdahaledir bu. Ula yıllardır amerikalılara israillilere bütün bilgilerini en ince ayrıntısına kadar verdin de şimdi mi zoruna gidiyor.
Ruslarda bizim vatandaşların ki gibi fikirler olmadığı için ( en iyi makineleri almanlar yapar, yere tüküren birini gördünmü bak o kesin türktür deyişleri... sonra fıkralarda bile ne kadar aptal insan varsa hepsi türktür. Yok bi alman bi fransız bi türk gidiyomuş vs... diye.) kendi ülkelerinin verdiği her hizmete gönülden bağlanıyorlar.

Ek Olarak:

Hocam olay o değil. Olay devlet desteği. Putin diyor ki vatandaşlarına. Bırakın bu bilmemnelerin sitelerini, kullanmayın bu amerika ve israil mallarını. Bizim herşeyimiz var. Neden kullanmıyorsunuz. Siz vatan hainimi siniz?
Bu mesajı veriyor. Destek de tam geliyor vatandaştan.

Çok haklısınız. Bence Türkiye devletçilik ilkesini internet ortamında uygulamaya başlamalı. Kendi arama motorumuzu, kendi sosyal ağımızı, kendi video sitemizi, kendi tarayıcımızı yapmamız gerekiyor artık. Ancak devlet büyükleri sanal ortamı gereksiz görüyorlar sorun burda. Onlara göre kötü teknoloji bunlar. Böyle birşeyi gerçekten yapsalar, ulusal bir sitenin reklamı ve tanıtımı da oldukça rahat yapılabilir aslında. Hemen hemen herkes de destekler. Kilit nokta yatırımı yapacak bir iş adamı ya da devlet.

wmaraci
wmaraci

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

kumser adlı üyeden alıntı

vk'nın sahipleri arasında Putin olmamakla birlikte Putin bir devlet bakanı değil devlet başkanıdır. Hatta diktatör kral filan da diyebiliriz. Favori liderim olduğu için bu konudan bahsetmek istedim.

Rusya bir çok uluslararası yasayı tanımadığı gibi uluslararası telif yasalarını tanımıyor. O yüzden sorun çıkmıyor. Ama vk tam bahsettiğin gibi bir yer değil. Çünkü mesela film paylaştığında silinebiliyor. My.Mail.ru ve Yandex bu konuda tamamen dünyadan bağımsız ama. Çünkü hem mail.ru hem de ya.ru da istediğini özgürce paylaşabiliyorsun. Ayrıca Rus siteleri dış ülkelere bilgi vermiyor. Bu konuda çok katılar. Tabi Rusya devlet olarak tüm kişilerin internetteki bilgilerine erişim hakkını elinde bulunduruyor. Benim için ideal devlet...

Hocam sahibi Putin demedim zaten. Birde başkanı olacak tabii. Ş çıkmamış orda. Dediğin gibi, önemli oln devletin bizden bilgi alması değil yabancı devletlerin bizden bilgi almasıdır. Rusların dediği de bu yani. Tüm bilgilerimizi can düşmanlarımızın eline mi verelim diyor.

Ek Olarak:

ttw adlı üyeden alıntı

Çok haklısınız. Bence Türkiye devletçilik ilkesini internet ortamında uygulamaya başlamalı. Kendi arama motorumuzu, kendi sosyal ağımızı, kendi video sitemizi, kendi tarayıcımızı yapmamız gerekiyor artık. Ancak devlet büyükleri sanal ortamı gereksiz görüyorlar sorun burda. Onlara göre kötü teknoloji bunlar. Böyle birşeyi gerçekten yapsalar, ulusal bir sitenin reklamı ve tanıtımı da oldukça rahat yapılabilir aslında. Hemen hemen herkes de destekler. Kilit nokta yatırımı yapacak bir iş adamı ya da devlet.

Miili arama motoru çelebi projesi var. Tamamen ülkemize ait uydu ile senkronize çalışacak bir sistem. Sonuçta google da aradığın herşey amerikaya, dolayısıyla israile gidiyor. Yada facebook hesabın. Bir ülkenin diğer ülkeler üzerindeki etkisini, propagandasını ölçebileceğin en iyi yer sosyal paylaşım siteleri değil mi?
Facebook türkiye hesaplarına bakarak, coca colanın türkiye üzerinde gerçekleştirdiği satış politikasının ne kadar etkili olduğunu anlayabilrsin. Ya da türk halkının yeni başkan obama hakkındaki tutumunu. yada ülkemizdeki gnçlerin amerika ve israil hakkındaki fikirlerini tamamen facebooktan elde edebilirsin. yeni nesi ajanlık, yeni nesil istihbarat toplama bu işte. bundan daha etkili bir kamuoyu yoklaması da yapılamaz değilmi*

kaderebak kaderebak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Bu dediklerinizi yapabilmemiz çok zor. Zaten amerikan sevdalısı bir milletiz. Türklerin yaptığı işler her zaman kötü , ön belleğe alınmış, cache den silinmiyor :D

"türk yapımı değil mi ? " "Sahibi türk ise bir cacık olmaz" "türklerin yapacağı iş bu kadar olur"

Bu her alanda bu şekilde. Ben kendimden biliyorum , benim siteme gelen üyelerin çoğu bu fikre sahip. TÜRK Damgasını yemişiz.

Bu bahsedilen güzel şeyler bir nesilin değişmesi ile olabilir. Nesilin değişmesine de daha çok var , benim ölmem lazım mesela :D

Örnek ; Türk antivirüs !! Bu antivirüs programını duydunuz mu ? Sanırım programcısı wmaracı'nın kurucularından.

Kim kullanıyor diye bir sorsam ? cevaplar ne olurdu ?

Ön yargıyı silip atmadığımız sürece bu dedikleriniz olacak gibi değil.

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al