freelance iş ilanları

Google Haritalarda İşaret Koymak

17 Mesajlar 3.897 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

NRSTL adlı üyeden alıntı

Google adım adım yönlendiriyor zaten sizin ekstra birşey yapmanıza gerek kalmıyor. Buradan inceleyin isterseniz.

Ve istenilen cevap geldi, çok teşekkürler hocam :)

noyilmaz adlı üyeden alıntı

O' birisini bekliyoruz hocam inş kolay birşeydir :)

https://support.google.com/maps/answer/144367?hl=tr

wmaraci
reklam

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Hocam pinlediğiniz noktayı iframe ile çekiyorsunuz (google o koordinatın linkini veriyor olmalı) diye biliyorum. Benimde tam bir bilgim yok fakat bu size bir fikir/ipucu olabilir.

pinlemeden de iframe ile çekilebiliyor, istenilen cevap geldi. Teşekkürler size de yorumunuz için :)
miharbisukarak

kişi bu mesajı beğendi.

NRSTL NRSTL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ü**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

Rica ederim. Yalnız iframe farklı birşey orada istediğini tam olarak yapamazsınız. Yani verdiğiniz resimndeki gibi işletme adınız çıkmaz sadece adres görünür. Eğer işletmenin adını google'da görmek istiyorsanız verdiğim linkte adım adım anlatıyor herşeyi. Önce işletmenizi kayıt etmeniz gerekiyor.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

NRSTL adlı üyeden alıntı

Rica ederim. Yalnız iframe farklı birşey orada istediğini tam olarak yapamazsınız. Yani verdiğiniz resimndeki gibi işletme adınız çıkmaz sadece adres görünür. Eğer işletmenin adını google'da görmek istiyorsanız verdiğim linkte adım adım anlatıyor herşeyi. Önce işletmenizi kayıt etmeniz gerekiyor.

Amaç sadece bir etkinliğin yapılacağı yeri pinlemek, millet o haritaya baktığında hee bu sokaktan sağ yapınca bu işarete geleceğiz desin ve o işaret de etkinliğin tam olacağı yer olsun istiyorum. Ancak bu dediğimi iframe ile siteye koyacağım asıl amaç sitede bir iframe ve pinli bir alan olsun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ü**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Amaç sadece bir etkinliğin yapılacağı yeri pinlemek, millet o haritaya baktığında hee bu sokaktan sağ yapınca bu işarete geleceğiz desin ve o işaret de etkinliğin tam olacağı yer olsun istiyorum. Ancak bu dediğimi iframe ile siteye koyacağım asıl amaç sitede bir iframe ve pinli bir alan olsun.

O zaman google maps'te adresi yazın zaten kendi otomatik olarak o noktayı veriyor google size. Sonra haritanın aşağısında ayarlar butonuna tıklayın ve haritayı paylaş ve yerleştire girin. Sonra iframe'i sitenize ekleyin.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

NRSTL adlı üyeden alıntı

O zaman google maps'te adresi yazın zaten kendi otomatik olarak o noktayı veriyor google size. Sonra haritanın aşağısında ayarlar butonuna tıklayın ve haritayı paylaş ve yerleştire girin. Sonra iframe'i sitenize ekleyin.

Hayır işte çıkmıyor ki istediğim yer, atıyorum benim istedğim yerin sağında carrefour var solunda bir eczane var. Eczaneye tıklıyorum pin geliyor carrefour'a tıklıyorum pin geliyor ama istediğim yere tıklıyorum gelmiyor pin. Adres yazsam da orayı bulamayacak çünkü bulsa tıkladığım yerde pin çıkardı?

• Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ü**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Hayır işte çıkmıyor ki istediğim yer, atıyorum benim istedğim yerin sağında carrefour var solunda bir eczane var. Eczaneye tıklıyorum pin geliyor carrefour'a tıklıyorum pin geliyor ama istediğim yere tıklıyorum gelmiyor pin. Adres yazsam da orayı bulamayacak çünkü bulsa tıkladığım yerde pin çıkardı?

İstediğiniz noktada sağ klik yapın ve burası neresi diye bir seçenek çıkacak onu seçin. Sonra o noktada istediğiniz işaret çıkacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al