wmaraci reklam

Niche bulduğum kelime (Tık başı 16 TL)

9 Mesajlar 1.689 Okunma
smmexpress

BYILDIZ BYILDIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)
Merhaba arkadaşlar İngilizce bir kelime buldum.
Ort. aylık aranma : 110 bin
Rekabet : Düşük
Önerilen Teklif : 16,92 TL
Reklam gösterim payı : %0

Sadece 1 kelime. Sizce nasıl arkadaşlar? Niche sitesi kurmaya karar verdim. Ne önerirsiniz ?

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Tbm 16 lira olup da rekabete düşük demesi tuhafmış. İlginç :)

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Tbm 16 lira olup da rekabete düşük demesi tuhafmış. İlginç :)

Kelime yükselmesi amerika da zor bir kelime ondan vazgeçtim :) başka kelime arıyorum. Bu arada merak edenler için kelime "school" :)

Vjolenza Vjolenza Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)
İyi de 110 bin aranma hacmi olan bir kelime niche olamaz ayrıca TMB side 16 TL olamaz :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)

Vjolenza adlı üyeden alıntı

İyi de 110 bin aranma hacmi olan bir kelime niche olamaz ayrıca TMB side 16 TL olamaz :)

bende yeniyimde bu işlerde araştıyorum ama mantığını yeni kavradım :) şimdi ona göre arıyorum bu arada o kelime " school " idi.

Hedefce Hedefce WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Matematik mezunu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 9 / 4
  • Ticaret 4, (%100)
Bu kelime üzerine açacağın sitenin ortalama TBM'i max 0.80-1.00 tl olur. 16 lirayı rüyanda bile göremezsin bu bir.
İkincisi
Herkesin yanlış anladığı bir şey var, adwords panelinde kelime analizi yaparken gördüğünüz o rekabet, SEO rekabeti değildir, yani o kelimede google'da üst sıraya zor çıkarsın boşuna kasma anlamına gelmiyor. Rekabetten kasıt kaç reklam verenin bu kelimede üste çıkmak için açık artırmaya girdiğidir ve asıl niche belirlerken yüksek rekabetli kelimeleri seçmelisiniz. İşte o zaman orada gördüğünüz TBM'e yaklaşabilirsiniz.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Hedefce adlı üyeden alıntı

Bu kelime üzerine açacağın sitenin ortalama TBM'i max 0.80-1.00 tl olur. 16 lirayı rüyanda bile göremezsin bu bir.
İkincisi
Herkesin yanlış anladığı bir şey var, adwords panelinde kelime analizi yaparken gördüğünüz o rekabet, SEO rekabeti değildir, yani o kelimede google'da üst sıraya zor çıkarsın boşuna kasma anlamına gelmiyor. Rekabetten kasıt kaç reklam verenin bu kelimede üste çıkmak için açık artırmaya girdiğidir ve asıl niche belirlerken yüksek rekabetli kelimeleri seçmelisiniz. İşte o zaman orada gördüğünüz TBM'e yaklaşabilirsiniz.

Fakat çok reklam veren demek serp kısmındaki kişilerin de sağlam olabileceği ön bilgisini veriyor. Sonra gidersin aratırsın o kelimeyi ilk 5 ilk 10'un durumuna bakarsın (siteleri gezersin, backlink analizi vs) kısaca rakip analizi yaparsın sonra plan yaparsın :)

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Fakat çok reklam veren demek serp kısmındaki kişilerin de sağlam olabileceği ön bilgisini veriyor. Sonra gidersin aratırsın o kelimeyi ilk 5 ilk 10'un durumuna bakarsın (siteleri gezersin, backlink analizi vs) kısaca rakip analizi yaparsın sonra plan yaparsın :)

Arkadaşlar örneğin bir kelime bulduk ama daha iyi sitelerin alt konusunda bulunuyor. Biz okelime.com gibi yaparsak iyisite.com/okelime bunu geçme imkanımız olur mu ? (iyi site dediğim PR6 ) Yani bunlardan uzak mı durulmalı? Niche de

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

BeightWM adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar örneğin bir kelime bulduk ama daha iyi sitelerin alt konusunda bulunuyor. Biz okelime.com gibi yaparsak iyisite.com/okelime bunu geçme imkanımız olur mu ? (iyi site dediğim PR6 ) Yani bunlardan uzak mı durulmalı? Niche de

Keyword domainin benim gözlemlerime göre hala kayda değer avantajı mevcut. Kaliteli site, siteden siteye değişir ama geçilebilir tabi :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al