wmaraci reklam
lidertakipci

c# label ayarları maximumsize yardım eder misiniz ?

9 Mesajlar 868 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

PorFavorDama PorFavorDama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar benım formumda bır label var ve bunun font unu size ini falan filan fontdialog ile ayarlatıyorum.

Fakat şöyle bir sorunum var mesela ben max size giriyorum ama o max size ı aşıyor bu yuzden de label da yazanlar bir satır aşağı kayıyor mesela ben oyle olmasını ıstemıyorum font size 28 i seçtiğimde mesela bır satır aşağıdan yazmasın sadece max size kadar buyutsun nasıl olabılır?

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
FontDialog sonucunu kontrole tabi tutun. Eğer MaximumSize sabit ise ve diyelim 14px yazı tam sığıyorsa bu kontrolde 14'ü geçen seçimler için seçim yerine 14px ayarlayabilirsiniz.
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

FontDialog sonucunu kontrole tabi tutun. Eğer MaximumSize sabit ise ve diyelim 14px yazı tam sığıyorsa bu kontrolde 14'ü geçen seçimler için seçim yerine 14px ayarlayabilirsiniz.

Hocam mesela fonttan fonta değişiyor yanı bı fontta 18 px sıgarken dıgerınde 16 sıgmıyor falan . Ama sizin yaptıgınız , onerdıgınız yolda güzel ben 18 ve 18 i geçenler için hata verdiriyordum şimdi hata verdırmeyıp dedıgınız gıbı sıze ı düşürücem teşşekür ederim deniyorum hemen :)

Ek Olarak: Ama dediğim gibi işte hanı kullanıcı seçtikten sonra kendisi satıra göre auto size yapma yontemını bulsam yanı tek satıra sıgacak şekilde daha ıyı olurdu :)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

PorFavorDama adlı üyeden alıntı

Hocam mesela fonttan fonta değişiyor yanı bı fontta 18 px sıgarken dıgerınde 16 sıgmıyor falan . Ama sizin yaptıgınız , onerdıgınız yolda güzel ben 18 ve 18 i geçenler için hata verdiriyordum şimdi hata verdırmeyıp dedıgınız gıbı sıze ı düşürücem teşşekür ederim deniyorum hemen :)

Haklısınız, farklı fontlarda farklı görüneceğini düşünmemiştim hiç. Çözmek için aklıma bir şey gelmiyor ne yazık ki, ama yine de bir araştırayım. Bulursam haberdar ederim.
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Haklısınız, farklı fontlarda farklı görüneceğini düşünmemiştim hiç. Çözmek için aklıma bir şey gelmiyor ne yazık ki, ama yine de bir araştırayım. Bulursam haberdar ederim.

Teşekkür ederim bende araştırıyorum fakat henuz bır sey bulamadım .
Yanı demek ıstedıgım secılen fonta göre tek satıra sıgacak sekilde program kendisi boyutlandırsın yazıyı :)

kacak41 kacak41 A Little Bit Silence Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
aklıma gelen en kolay yol fontdialog box kullanmak yerien yeni bir form oluşturun forma listbox ekleyin ve kişinin kullanmasını isteyeceğiniz fontları ve o fontlardaki max vemin size lerı ayarlayın böylelikle sizin isteğiniz dışında bir font yada size kullanamaz.

Eğer fontdialog box kullanmak istiyorsanız. Kendi özel fontdialog box ınızı üretebilirsiniz.
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

Mesajlarımı alıntı yaparak cevaplarsanız daha çabuk cevap verebilirim.
kodplus.com

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

kacak41 adlı üyeden alıntı

aklıma gelen en kolay yol fontdialog box kullanmak yerien yeni bir form oluşturun forma listbox ekleyin ve kişinin kullanmasını isteyeceğiniz fontları ve o fontlardaki max vemin size lerı ayarlayın böylelikle sizin isteğiniz dışında bir font yada size kullanamaz.

Eğer fontdialog box kullanmak istiyorsanız. Kendi özel fontdialog box ınızı üretebilirsiniz.

Öncelikle çok teşekkür ederim ,

Fakat bu benım bıraz vaktımı alabılır ve ben sadece ornek uygulamalar yapıyorum sımdılık mesela aklıma herhangı bır program gelırse bunu yapıyorum ve konu anlatımlı olarak sitemde , sınıf arkadaslarımla paylasıyorum .

Eğer detaylı bır program yapıyor olsaydım evet dedıgınız gıbı yapardım fakat ornek uygulama yaptıgım ıcın yanı sadece kodları ogrenmek ıcın buna gerek duymadım.

Yine de çok teşekkür ederim size :)

Madem öyle bu şekilde kalmasında bır sakınca yok o zaman ben sadece oyle bır kod yazılabılır mı dıye merak etmıstım görsellik acısından.

kacak41 kacak41 A Little Bit Silence Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
http://stackoverflow.com/questions/2973165/autoscalemode-problems-with-changed-default-font

o zaman autoscalemode ve DPI ları kullanarak birşeyler yapabilirsiniz ama uğraştıracaktır buda.
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

Mesajlarımı alıntı yaparak cevaplarsanız daha çabuk cevap verebilirim.
kodplus.com

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

kacak41 adlı üyeden alıntı

http://stackoverflow.com/questions/2973165/autoscalemode-problems-with-changed-default-font

o zaman autoscalemode ve DPI ları kullanarak birşeyler yapabilirsiniz ama uğraştıracaktır buda.

Çok teşekkür ederim , hemen inceliyorum ..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al