freelance iş ilanları

Neden Blog Yazmalı ?

15 Mesajlar 2.061 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

Şimdi Metinyazar’ı anlatıtğım,gören veya duyan çoğu arkadaşımın dediği şey “Niye blog yazıyım lan?!” gibi bir şey.Şimdi bi insan neden blog yazar ve neden blog yazmaya ihtiyaç duyar size kısa kısa anlatıyım.

Zaman geçirmek için ideal bir yol

Boş zamanlarınız çoksa ve yapacak bir şey bulamıyorsanız can sıkıntısına birebir yöntem. Her zaman da iyi olmuyor tabii. Bugün de bi konu hakkında yazıyım diyorsun ama aklına konu gelmediği için öyle boş boş duruyorsun. Bide ben Metinyazar’da öyle saçma sapan, ne biliyim,”Göğüs büyütme duası” diye konu açacak biri olmadığım için mantıklı ve okunabilir konular hakkında yazı yazmak istiyorum.Pek tabii buda konu menzilini kısıtlıyor.

Sinirlendiğiniz bir şeye laf çarpıtma

Bir olaya, kişiye her hangi bir şeye kızdığınız zaman kafanızı boşaltmak için iyi bi yöntem aslında. Hafif hafif çaktırmadan laf sokabilirsiniz. Zaten farkedilmeyecektir de. Metinyazar’ın ortalama ziyaret sayısı günlük en fazla 60 felan oluyor. Oda güncel bi yazı hakkında yazı yazılırsa.

Yapılan yorumların seni şımartması

Bazen öyle yorumlar geliyor ki, gaza getiriyor bi yazı daha yazdırıyor. Metinyazar’da bu yazıyı yazdığım anda toplam 107 yorum var. Tabi ki yapılan çekiliş bu sayıda etkin. Ama neredeyse hepsi kayda değer ve değerli yorumlar. Bende doğal olarak hepsine cevap veriyorum.Neyse konumuza dönersek yapılan olumlu ya da olumsuz yorum sizi gaza getirebiliyor, karaktere göre değişir. Ayrıca sizin yazdığınız yazıdan daha kısa ve daha değerli yorumlar olmuyor değil hani.

Şimdi bunlar iyi yüzüydü. Bide tabi can sıkan noktaları da var. Hazır yazarken onlara da değinmek lazım.

Kaliteli bir blog için kesenin ağzı açılacak

Şimdi bu tabi şart değil. Ama blogunuzun güzel bir tema, iyi bir tanıtıma ihtiyacı olabilir.Tabii çok bilinen biri olmak istiyorsanız. Ama kardeşim ben sadece yazıcam, ne para harcaması diyosanız tumblr, blogger gibi kalite fışkıran blog siteleri de mevcut. Ama WordPress istiyorsanız yok alan adıydı yok hostingdi derken cebinizden minimum 1 yıllık 40 lira çıkıyor.Çokta pahalı değil ama tema alıcam, az bişey tanıtım yapıcam diyosanız bu para 200 liraları da görebilir.

Bol bol düşünmeniz gerekicek

Eğer kaliteli içerik girmek isteyen biriyseniz bol bool düşünmeniz gerekicek. Ayrıca sosyal biri olmanız bu işi biraz daha kolaylaştıracak. Benim gibi çok sık dışarı çıkmayan ve gündemi sürekli takip etmeyen biriyseniz konu bulmakta gerçekten sıkıntı çekeceksiniz.

Tek kişilik ekiple teknoloji blogları kuranlara, 10-13 yaşlarında genel forum kuranlara, hazır sosyal ağ scripti ile sözde facebook kuranlara sesleniyorum, YAPMAYIN !!

Kaynak: http://www.metinyazar.com/tavsiyeler/niye-blog-yaziyim-lan.html

MehmetGUMUS3

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
"Tek kişilik ekiple teknoloji blogları kuranlara, 10-13 yaşlarında genel forum kuranlara, hazır sosyal ağ scripti ile sözde facebook kuranlara sesleniyorum, YAPMAYIN !!"

Kapanış çok iyiydi :D Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık
IBRA halilozcevik

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Dediğiniz gibi sosyal olan biri ve gündemi takip eden biri fazlasıyla üretken biri olmalıdır diye düşünüyorum.Teknoloji blogları konusuna gelince çoğu teknoloji blogu tek kişiyle kurulup ileride ekip oluşturularak devam eder.Tek kişilik dev kadro gibi bir sıfat da bazı insanlar için gerçekten yakışan bir ifade oluyor. Yazınız genel olarak güzel eklemeler de yapılabilir :)
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

Teamtofas.com

• Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

ttw adlı üyeden alıntı

"Tek kişilik ekiple teknoloji blogları kuranlara, 10-13 yaşlarında genel forum kuranlara, hazır sosyal ağ scripti ile sözde facebook kuranlara sesleniyorum, YAPMAYIN !!"

Kapanış çok iyiydi :D Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Teşekkürler :D

Mehmet GÜMÜŞ adlı üyeden alıntı

Dediğiniz gibi sosyal olan biri ve gündemi takip eden biri fazlasıyla üretken biri olmalıdır diye düşünüyorum.Teknoloji blogları konusuna gelince çoğu teknoloji blogu tek kişiyle kurulup ileride ekip oluşturularak devam eder.Tek kişilik dev kadro gibi bir sıfat da bazı insanlar için gerçekten yakışan bir ifade oluyor. Yazınız genel olarak güzel eklemeler de yapılabilir :)

Tabii öyle şeyler de olmuyor değil. Ama artık aynı şeylerin sürekli türemesini izlemekten ben yoruldum. Şu anda satılan alan adlarına bakarsak büyük bi çoğunluğu teknoloji ile ilgili alan adı. Sebebi de bi proje yapıp devamını getirememekten kaynaklanıyor :D
MehmetGUMUS3

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)

IBRA adlı üyeden alıntı

Teşekkürler :D

Tabii öyle şeyler de olmuyor değil. Ama artık aynı şeylerin sürekli türemesini izlemekten ben yoruldum. Şu anda satılan alan adlarına bakarsak büyük bi çoğunluğu teknoloji ile ilgili alan adı. Sebebi de bi proje yapıp devamını getirememekten kaynaklanıyor :D

O da ayrı bir sorun tabi.Millet teknoloji siteleri iyi para kazandırıyor diye o alana doğru yığılma yaptı.Tabi ki bu iş öyle kolay bir iş değil.Hele ki hızla gelişen teknoloji dünyasında insan kendini bazen aptal gibi hissediyor.Daha sonra da tabi hepsi çöplüğe gitti.
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

Teamtofas.com

• Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

Mehmet GÜMÜŞ adlı üyeden alıntı

O da ayrı bir sorun tabi.Millet teknoloji siteleri iyi para kazandırıyor diye o alana doğru yığılma yaptı.Tabi ki bu iş öyle kolay bir iş değil.Hele ki hızla gelişen teknoloji dünyasında insan kendini bazen aptal gibi hissediyor.Daha sonra da tabi hepsi çöplüğe gitti.

Düşünün ki ben bile bi domain alıp zararına sattım. Ayrıca fena bi domainde değildi. Ancak sürekli güncellenmesi gerekiyor ve günde en az 5 konu. Hatta yapılabiliyorsa video bile şart. Ama bunları yapıp yine de hakettiği değeri görmeyen siteler var. :cool:

• Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)

IBRA adlı üyeden alıntı

Düşünün ki ben bile bi domain alıp zararına sattım. Ayrıca fena bi domainde değildi. Ancak sürekli güncellenmesi gerekiyor ve günde en az 5 konu. Hatta yapılabiliyorsa video bile şart. Ama bunları yapıp yine de hakettiği değeri görmeyen siteler var. :cool:

Bir domainde bende var öyle :) Boşta duruyor satıcam :) Hakettiği değeri göremeyen siteler için ise kısmet diyelim.Umarım bir gün hak ettiği değeri görürler.
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

Teamtofas.com

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Tek kelimeyle şahane :) Yorumları siteye de yazalım da faydası olsun :) Elinize sağlık
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

political adlı üyeden alıntı

Tek kelimeyle şahane :) Yorumları siteye de yazalım da faydası olsun :) Elinize sağlık

Teşekkürler. İşte gaza getiren yorumlar derken bunu kastetmiştim :D

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam elinize sağlık güzel yazı fakat burası babanızın tarlası değil blogunuzda istediğinizi yapabilirsiniz fakat burada konuşmalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle başlıklarda siteye biri girdiğinde nasıl webmaster forumu burası dememesi için söylüyorum kusura bakmayın :)
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al