wmaraci reklam

PHP yeterli Mi ?

13 Mesajlar 1.683 Okunma
wmaraci reklam

Nefes Nefes Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Hocalar tasarımdan nefret ediyorum ve işimin sadece php olmasını istiyorum yani dinim imanım php olsun peki php ile her eşyi yapabilir mişyim yani javascriptin yaptıklarını vs.

wmaraci
reklam

fubia fubia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 15 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Javascript ile anlık veri çekimi yapabilirsin sayfayı yenilemeden ama php ile illaki sayfayı yenilemen lazım. Javascript ile oluşturduğun elementler tarayıcı tabanlı çalışacağı için kullanan kişinin tarayıcısına göre etkileşim gösterir. Javascript, Php ve HTML bir bütündür. Sadece javascript ve html ile dinamik bir site hazırlayabilirsiniz ama yönetim ve web 2.0 için illaki php veya asp olması lazım.

Kısacası biri elma, biri armuttur. İkisi kullanım tekniğine göre farklılık gösterir. Bazı işlemleri javascript ile yapabilirken bazılarında php ihtiyacı duyabilirsin.
pyr0x

kişi bu mesajı beğendi.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Hocam CSS,HTML ve JavaScript bu işte görsellik ve kullanım kolaylığı sağlar. Yani PHP ile her şeyi yapabilirsin ancak tek başına kalırsa hiçbir işe yaramaz. Eğer sadece PHP yapacağım diyorsanız bir ekipte bu görevi üstlenmelisiniz.

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Hocam CSS,HTML ve JavaScript bu işte görsellik ve kullanım kolaylığı sağlar. Yani PHP ile her şeyi yapabilirsin ancak tek başına kalırsa hiçbir işe yaramaz. Eğer sadece PHP yapacağım diyorsanız bir ekipte bu görevi üstlenmelisiniz.

Temayı biri yapar ben sadece kodlamayı yaparım diye düşünüyordum birde wp üzerinden site yapmak daha mantıklı değil midir yoksa kendi scriptimi yapsam mı ??

wmaraci
wmaraci

hewsel hewsel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 29 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında yazdıklarını okuyunca ne demek istediğini biraz anladım ve takdir ettim
biir uzmanlık alanı seçiyormuşsun gibime geldi aslında doğru bir karar herşeyden biraz bileceğine bir şeyden tam bilmen faydalı olacağını düşünüyorum piyasada onlarca kişi var ve bu web teknoloji mesleği kimlerin elinde olduğun açık bir örneğidir
basit bir örnek: doktor olup sağlık ocaklarında aile hekimliği yapacağına operator dr. ol eğitim araştırma özel hastanelerde dalak ciğer tamir et

Madem ki antivirüssün yakaladığın virüsü ne yapayım diye ne bana soruyon ?

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

Nefes adlı üyeden alıntı

Temayı biri yapar ben sadece kodlamayı yaparım diye düşünüyordum birde wp üzerinden site yapmak daha mantıklı değil midir yoksa kendi scriptimi yapsam mı ??

Temayı biri yapıp kodlamayı yapıncada bir nevi ekip oluyor aslında. O da mantıklı. WP üzerinden çok daha mantıklı çünkü size sadece ekstra işleri halletmek kalıyor, WP temelde bir bence blog scripti değil açık kaynak kodlu, her türlü şeye çevrilebilen bir kod yığını. Çok kullanışlı ve kolay.

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Temayı biri yapıp kodlamayı yapıncada bir nevi ekip oluyor aslında. O da mantıklı. WP üzerinden çok daha mantıklı çünkü size sadece ekstra işleri halletmek kalıyor, WP temelde bir bence blog scripti değil açık kaynak kodlu, her türlü şeye çevrilebilen bir kod yığını. Çok kullanışlı ve kolay.

Katılıyorum wp gibisi yok :)

• Üyelik 17.06.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)
Tasarımı ben de beceremiyorum, önce bir php'yi öğren neler yapıp yapamadığını zaten anlarsın ama ön bilgi olarak şunu diyebilirim, php'yi tam anlamıyla mantığında oturtabildigin zaman zaten javascript yazmak senin için çok kolay olacaktır. Öğrenirken dikkat etmen gereken yer kodları ezberleyerek değil, mantığını anlayarak öğrenmen gerekiyor.

eksiyukluproton eksiyukluproton Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Microsoft Sertifikalı Yazılım Geliştirici - Yazılım&Veritabanı Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 19 / 24
  • Ticaret 6, (%100)
Bir dili tam manasıyla profesyonel seviyede kullanabildiğiniz zaman, diğer dilleri öğrenmeniz çocuk oyuncağı olacaktır. Programcılıkta temel değer algoritmadır, dilin adı değil. :) Php tek başına her zaman yeterli gelmeyecektir. Ya yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi işin sadece o kısmını üstleneceksiniz ya da yanına destek olması adına birkaç dille daha samimi olacaksınız :)

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Peki kod ezberlemek saçma değil mi php.net her daim yanınımızda peki php nin algoritmaası nedir basitçe php az çok biliyorum daha doğrusu öğrenme aşamasındayım ama bir algoritmadır gidiyor nedir ? :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al