freelance iş ilanları

türkler için sosyal ağ kurmak

72 Mesajlar 9.189 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
Yatırımcı için e-tohuma başvursam mı acaba sponsor alır mı bu proje :)

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

wild adlı üyeden alıntı

Bi ara açıldı ama rağbet görmedi bakalım şimdi neyin peşindeler bi konferans görüntüsünde neden gayrimüslimlerin sitesini kullanalım bizimde artık bi sitemiz var tarzında konuşmaları vardı. Din üstünden sömürü tabanlı sistemin bunlarda yeni bir kolu

açıldığını kaçırmışım , yakında diyip duruyolardı mumlu sayfalarında hatta mail kaydı alıyorlardı açınca haber vericez falan demişlerdi.

Hatta ntv haberinde şöyle yazmışlar hahahaha ya gülme de nasıl gülme abi bunlara , Sınır yok ! yasak yok ! siyaset yok! hahahahahaha
hizmetleri ile de göz dolduruyor online fetva hizmeti sunacakmış kim fetva verecek her soruya yorum getirecek muamma . 3 yılda 100 milyon üye hedefleri varmış 2011 de , 3 sene geçmiş yalan olmuşlar bile .

Balon oldukları daha anlatımdan belli , bilinen iş adamları ama isim yok, bilinen yazılımcılar ama isim yok hep iddia var göbekten ama bir tek isim kanıt delil yok.

haberi c/p yapıyım

Kaynak AA İstanbul - Site yetkililerinden alınan bilgiye göre, İslam dünyasının Facebook'u olmaya aday olan www.salamworld.com yine İslam dünyasının tanınmış iş adamları tarafından finanse ediliyor. Ana merkezi İstanbul'da olacak sitenin, Kahire, Moskova, Londra, Dubai, Mekke, Medine, Astana, New York, Paris ve Kuala Lumpur gibi kentlerde şubeleri bulunacak.

Teknik çalışmaları Hindistan'ın Haydarabad kentinden yürütülecek olan sosyal medya sitesi, başlangıçta Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, Farsça ve Rusça, daha sonraki aşamada ise Azerice, Kazakça ve Özbekce lehçeleri ile Urdu, Malay,Çin, Peştu, Bengal ve Kürtçe dillerinde yayın yapacak.

Selam dünya anlamına gelen Salamworld'ün Mısır'da yaptığı toplantıya 15 ülkeden 60 yakın sosyal medya uzmanı, gazeteci, bilim adamı ve diğer meslek gruplarından davetli katıldı.

Yetkililer, site yayında olmamasına rağmen 100 binden fazla kişinin elektronik posta yolu ile üye olmak için başvuruda bulunduğunu kaydettiler.

Nisan ayında Türkiye'de büyük bir açılışla çalışmalarına başlayacak olan sosyal medya sitesi, e-kitap, online eğitim (Daru'l Hikme), online fetva (Bir bilene sor), online İslam ansiklopedisi, online şehir rehberi, online seminerler, İslam dünyasından haberler, İslam tarihine yolculuk, online oyunlar, videolar, hac ve umre rehberi gibi birçok hizmeti de ziyaretçileri ile buluşturacak.

Siteyi hazırlayan ekip içerisinde dünyanın birçok ülkesinden profesyonel yayıncılar bulunuyor. Birçok alanda ziyaretçilerine kitap ve benzeri hediyeler de vermeyi hedefleyen site yöneticileri, yayın ilkelerinin birinci maddesinin İslami ve insani değerleri korumak olduğunu ifade ettiler.

"Siyaset yok, yasak yok, sınır yok" sloganı ile yayın hayatına başlayacak olan Salamworld, hedef kitle olarak Müslüman gençliği, İslam dünyasının entelektüel halk liderlerini, İslam dünyasındaki dinamik iş gücünü, İslam ile ilgili bilgi edinmek isteyen ve Müslüman olmayan kesimleri ve batıda yaşayan Müslüman örgütlenmeleri seçti.

2011

Ayrıca siteden diğer haberler :

http://www.milliyet.com.tr/istanbul-da-islami-facebook-zirvesi/gundem/gundemdetay/15.02.2012/1502312/default.htm

Habertürkten

habertürk'e konuk oldukları programdan:
"50 milyon kullanıcı hedefliyoruz.bu daha sonra 100 de olur 150 de."
"biz buna bin yılın projesi olarak bakıyoruz."
facebook ve diğer sosyla platformlardan farkı ve ekstraları nedir sorusu üzerine:
"ülke dışında helal et nerede bulunur,online fetva desteği,şiddet içermeyen oyunlar&uygulamalar yazdırıyoruz."
müslüman olmayanları almayacak mısınız sorusu üzerine:
"herkes girebilir ancak kuralları bozmamak kaidesi ile" denildi.
başı açık veya bikinili fotoğraf eklemek mümkün mü sorusu üzerine:
"başı açık elbette ama bikinili fotoğrafları eklemek mümkün olmayacak."
total bir analiz olduğunu söyledikleri:
"sanal bir medine oluşturacağız."

Bomba burada 5n1k da çıkmış iletişimcileri :
http://www.youtube.com/watch?v=vrqK4o9xi74

Cüneyt Özdemir : din üzerinden para kazanmak helalmidir ?
Salamworld : haramdır , ama biz vizzz vizz vizzz cizzz ciz

Sermayeleri kuş kadar akılları ve inananları aldatmak için kullanacakları dinden başka birşey değilmiş ben saçma diye bakmıştım ama bu adamın konuşmaları iyice aydınlandırdı. Şurada yakında bir yerde görsem sopayla döverdim şu tüccarları.
wild

kişi bu mesajı beğendi.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

WebmasterBurada adlı üyeden alıntı

Yatırımcı için e-tohuma başvursam mı acaba sponsor alır mı bu proje :)

Bu anlattığın site gibi bir site zaten var, ama eğer illa ki yapabilirim diyorsan yap yani.

https://www.etsy.com/
WebmasterBurada

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
Türkiye'de bir örneği var mı peki? Geliştirilebilir aynı zamanda biraz inceledim ama bahsettiklerimden çoğu yok bu gösterdiğinde..Kullanıcılar ürün satabiliyor, favori ve liste oluşyurup sepete ekliyorlar bu kadarla sınırlı sanırım. Bu sisiteme örnek gittigidiyor gösterilebilir. Benim bahsettiğim olay facebook gibi paylaşım sistemi ile e-ticaret mantığını bütünleştirmekti.

wmaraci
wmaraci

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Bizim insanlar kendisininkine değer veremiyor. Kendi malımız, kendi insanımızın yaptığını kullanmayızki. Hep yabancılara destek olalım...

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Baştan sona kadar okudum full boş muhabbet. Defalarca açıldı bu konular hala açılmaya devam ediyor. Bu şöyle oluyor büyük bir ihtimal 3-5 şey bilen birisi bir anda gaza geliyor hemen wm'de bir konu açayım cart curt hikaye benim buraya bir şeyler yazmama kadar geliyor. Arkadaşlar bu konuda net konuşuyorum kusura bakmayın üstünüze de alınmayın. Bu işi yapmak 3-5 kişinin bir şeyler bilip onları koda ya da tasarıma vs. dökmesiyle hiç bir şey olmaz ve olamaz. Sermaye bulsan da aynı hamam. Kendin yapar kendin takılırsın. Şimdi arkadaş çıkıyor diyor Türkiye'nin ilk sosyal ağ sitesi gerçi hangi ilk onu çözemedim ama bir dünya ilk var :) eee hadi gelin kayıt olun. İyi diyorum giriyorum adamın siteye kayıt oluyorum loginden sonra ki ekran pert saatlerce bekle üyeliğinde batsın sitende batsın yapmayın kardeşim böyle şeyler adamlar yapmış işte kullanın...

• Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
İmzana bakılacak olursa sen hangi sınıfa giriyorsun hocam :) Fikir vermek, düşünce üretmenin nesi yanlış, bu konular konuşuldukça belki yeni fikirler doğacak veya tetikleyecek. Burada yazılan hiçbir şeyi boş görmüyorum ben.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Buradaki yazılar boş olsa dün geceden beri tartışıyor olmazdık. Tartışma alanının hiçbirşeyide boş değildir. Size göre böyle konular boş olabilir bize göre boş değil.

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

XGames adlı üyeden alıntı

Beni yanlış anlamayın ama ekşi sözlük din'e hakaret küfür etti diye sedat içeri alındı diyorsunuz. Sizce hangi sosyal ağ sitesi kullanıcıların bilgilerini devlet ile paylaşmıyor? Hepside paylaşıyor Facebook,Twitter bunların hepsi de istenildiği anda herkesin bilgilerini ortaya döker.Şimdi ekşi sözlük din'e küfür ediyor kullanıcının ip'si isteniyor ama ip'yi vermiyor. Ben olsam ben de içeri attırırım. Böyle bir site yapacaksan devlet ile çalışmayı kabul edeceksin.

EK Olarak: Youtube'da yüklenen videolar olduğununda kullanıcıları nasıl buldular? iP ile, siteye girmiyorlar mı sizce? Hala giriyorlar.

Twitter bilgi vermiyor hocam. Internetin olayı zaten kısıtlamasız ifade özgürlüğüdür. Onda da devlete hesap verilecekse bırakın ölsün bu sektör de ülkedeki diğer tüm sektörler gibi.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)

XGames adlı üyeden alıntı

Buradaki yazılar boş olsa dün geceden beri tartışıyor olmazdık. Tartışma alanının hiçbirşeyide boş değildir. Size göre böyle konular boş olabilir bize göre boş değil.

Bir sonuca varamadıktan sonra her şey boştur dostum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al