wmaraci reklam
lidertakipci

Bilgisayar Mühendisliği

30 Mesajlar 3.475 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hakansariman hakansariman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba abilerim ablalarım (pek olacağını sanmıyorum ama :D);

Ben teknoloji aşığı bir çocuğum.(İnternet cafede oyun oynayanlardan değil :D)1999 Nisan doğumluyum.Yani 15 yaşındayım.Kendimi bilgisayar konusunda oldukça geliştirdiğimi düşünüyorum.Gerek grafik, gerek yazılım gerekse de webmaster lık alanında kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum.Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum.Şu an lise 1. sınıftayım.İstanbul Bahçelievler' de Dede Korkut Anadolu Lisesi'ne gidiyorum.Okuduğum okul eğitimi vb. yönleriyle oldukça iyi.

Yakın bir zamanda C diline başladım.3-4 ders bitirdim(Dersler yaklaşık 20'şer dakika.)İlk programımı yazdım C dilinde.Ortalama hesaplama programı.Kodları;

Denemek isteyenlere :D;

http://www.mediafire.com/download/7t5fp3co8mgp83e/hakan_not_hesaplama.exe

Dediğim gibi bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.C diline devam etmelimiyim?Ve ya hangi dili öğrenmeliyim.Malum yaz tatili geliyor yaz tatilinde bir dili kavrarım diye düşünüyorum.Lise'ye bu yıl başladım.Başlar başlamaz bir arkadaşımla tanıştım benim gibi bilgisayar sevdalı.Beraber wordpress tabanlı bir teknoloji blogu kurduk;
www.bilgisayarlayasiyorum.com
Bilgisayar mühendisliğini istanbul da okumak istiyorum.Bu konu hakkında onlarca forumu,sözlüğü gezdim.Bu işin en önemli tarafı kendini geliştirebilmek imiş.Ben bu konuda sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum.Zira üniversiteye altyapılı olarak gideceğim.Bu arada altyapı varken akademik başarıyı da unutmuyorum.Derslerime çalışıyorum yani :D
Sizin bana tavsiyeleriniz nedir?Nasıl bir yol izlemeliyim?Hangi derslere ağırlık göstermeliyim?Hangi dili öğrenmeliyim vb vb.

wmaraci
reklam

zaferkaankaraca zaferkaankaraca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek www.okurkafe.com
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
Bilgisayar, yazılım,elektrik elektronik, endüstri mühendisliklerini önermem kazanabiliyorsan uçak mühendisliğine git olmadıysa Hava harp okuluna git orada ucak-uzak mühendisliğini okumanı öneirim.

• Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam teşekkür ederim ama ben cidden kararlıyım.Köküne kadar da araştırdım başka meslekler ilgimi çekmiyor nedense.

ahmetidin ahmetidin creative ' Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci, Grafiker
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** I**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 11, (%100)
Hakan lise 1 e gidiyorum demişsin sayısal iyimi yani sayısal okuman şart TM den olunuyormu bilmiyorumda yani ilk başta dersler iyimi :D

Ek olarak : derslerim iyi yazmışsın görmedim özür :) ama süper olması gerek derslerin

Ek olarak : iyi bir üniversite tutturman lazım ama bence başka işlere yogunlaş neden dersen bu zamanda en iyi üniversitelere gidenler bile zor iş buluyor.

wmaraci
wmaraci

UtkuBrs UtkuBrs WM Aracı Yönetici
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** P**
  • Mesajlar 1539
  • Beğeniler 527 / 526
  • Ticaret 186, (%100)
Bilgisayar mühendisliği okumadan önce bilgisayar programcılığı okudum. Photoshop, flash, vbasic gibi kendini geliştirebileceğin bir çok dil öğrenebiliyorsun. Bilgisayar mühendisliği ise, fizik, kimya, matrisler, detarminantlar, mantık, logic, mühendislik ekonomisi gibi aklının ve mantığın alamayacağı kadar gereksiz dersler ile dolu malesef. Açıkcası mesleki anlamda kattıkları bir hayli az. Şaka gibi gelecek ama format atmayı bilmeyen mühendisler yetiştiriyorlar.. Bilgisayar düşkünüysen yazılım mühendisliği, bilişim mühendisliği gibi alt dallarıda araştırmanı tavsiye ederim.
domaintescille fatihclkl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Sayısalım iyidir yani güveniyorum kendime :D okuduğum lise de iyi zaten memnunum, inşallah güzel bir yerden mezun olup da atılır şu mesleğe bir an önce :D

• Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** I**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 11, (%100)
@utku'nun dedikleri çok doğru, Türkiyede harcanırsın bence :)

• Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgisayar mühendisliğinde mantık gerekiyor biraz daha sanırsam bilgisayar mühendisinin görevi bi projeyi yönetmek gidilecek yolu belirlemek diye biliyorum.Yani bir programı kullanmayı değil de nasıl çalıştığını anlatıyolar(İnternetten edindiğim bilgi kadarıyla)Bana kalırsa çalışma prensibini kavramak daha iyidir.

Ek Olarak: Hocam zaten benim mezun olmama 10 yıla yakın var hiç mi bişeyler değişmez :D

• Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** I**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 11, (%100)
bende bişi sorabilirmiyim sözelden hakla ilişkiler ve reklamcılık nasıl bu arada TM ye gidiyorum ama sorma gereği hissettim :)

Ek olarak: Hakla ilişkiler ve reklamcılık iyimidir.?

wmqp wmqp Software Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi | Software E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
C dilinde devam etmeni pek önermiyorum.Bil ama bütün odağını C diline verme. .NET platformunda kod yazmaya başla.(C#.Net, Asp.Net, WPF vs..)

Bilgisayar mühendisi(Yazılım Mühendisliği) çok güzel bir meslek.Bu yolda devam etmen ileride sana çok büyük artılar sağlayacaktır.

Oğuz AKPARMAK | Software Engineer # (GIS) Wordpress Otomatik Resim Çekme ve Pratik Konu Açma
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al