freelance iş ilanları

Yabancı sektörde Adsense Gelirim :(

15 Mesajlar 3.370 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

xemsix xemsix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba arkadaşlar benim iki tane ingilizce sitem var ama gelirler hiç beklediğim gibi değil yada benim beklentilerim yüksek olduğu için bana az geliyor. Yaptığım araştırmalarda ingilizce sitelerin gelirleri yüksek olduğuna ulaştım(Herkes öyle dedi) bende bir takım araştırmalar sonucu girdim bu işe girdim hitte geliyor ama para çok gelmiyor. Sizce bir yanlış varmı yada normal olanı bu mu?
Genel bilgiler şu şekilde;
Aylık Tekil : 35.201
Sayfa Gösterimim : 65.980
Ortalama Oturum Süresi : 00:01:11
Kazanç:300-400 TL

wmaraci
reklam

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Görüntülenmeye göre tıklanma az, sanırım reklam yerleşiminiz veya temanızdan dolayı kullanıcıların ilgisini siteniz veya reklamlar çekmiyor.

YasinKocyigit YasinKocyigit wm araci Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek muhasebeci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 22 / 34
  • Ticaret 14, (%100)
genelde bu işe başlayan herkez yabancı ülkelerin tbm oranlarını görünce hemen akla ingilizce site açıp avrupaya hitap etmek ister.praje düşünülür hazırlanır,kimiz az bütçe ile kimi nasıl olsa çok para gelecek düşüncesi ile çok para harcar proje hayata geçirilir.ilk zamanlar büyük hevesle çalışılır.ha bugün ha yarın derken ilk haftalar ne ise gelirin öyle kalır.adamların çocukları bile reklama tıklamıyor.sen memlekete dön bırak ingilizceyi.ısrarcı isen adwords reklamı ver bence 1 kaç ay zarar etmiyor site en azından tanınır belki.

Ek Olarak: hele hele ,siten oyun sitesi ise hiç uğraşma.

En Güzel ve En Eğlenceli Oyunlar http://www.oyunlar19.com

• Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Yasin Koçyiğit adlı üyeden alıntı

genelde bu işe başlayan herkez yabancı ülkelerin tbm oranlarını görünce hemen akla ingilizce site açıp avrupaya hitap etmek ister.praje düşünülür hazırlanır,kimiz az bütçe ile kimi nasıl olsa çok para gelecek düşüncesi ile çok para harcar proje hayata geçirilir.ilk zamanlar büyük hevesle çalışılır.ha bugün ha yarın derken ilk haftalar ne ise gelirin öyle kalır.adamların çocukları bile reklama tıklamıyor.sen memlekete dön bırak ingilizceyi.ısrarcı isen adwords reklamı ver bence 1 kaç ay zarar etmiyor site en azından tanınır belki.

Ek Olarak: hele hele ,siten oyun sitesi ise hiç uğraşma.

böyle devam ederse bırakacam hocam zaten beklentiler gerçekleşmeyince insan kötü oluyor.

wmaraci
wmaraci

s3rhat s3rhat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 19 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

xemsix adlı üyeden alıntı

böyle devam ederse bırakacam hocam zaten beklentiler gerçekleşmeyince insan kötü oluyor.

Sağlık sitelerinin tıklanma oranları genelde reklamlarda da sağlıkla ilgili şeyler çıktığı için daha yüksek oluyor. Projeniz tam olarak nedir ona göre çözümler üretebiliriz isterseniz. Bir yere gelmişsiniz geliriniz giderinizi karşılıyor gibi görünüyor. Bence bırakmayın.

softgraph.net // Opencart & WooCommerce & Wordpress Hizmetleri.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Tbm böyleyken ne bırakması hocam? Sitelerin konuları nedir ki? Ne yatırım yaptınız da bu paraya tamah etmiyorsunuz? Ayrıca iki haftada bir reklam yerlerini değiştirin farklı varyasyonlar halinde. En iyisini kullanın sonra.

Seo konusunda ücretsiz veya ücretli yardımcı olabilirim ayrıca.
halilozcevik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

s3rhat adlı üyeden alıntı

Sağlık sitelerinin tıklanma oranları genelde reklamlarda da sağlıkla ilgili şeyler çıktığı için daha yüksek oluyor. Projeniz tam olarak nedir ona göre çözümler üretebiliriz isterseniz. Bir yere gelmişsiniz geliriniz giderinizi karşılıyor gibi görünüyor. Bence bırakmayın.

teknoloji haberlerini paylaşan bir blog sitenin konusu

Ek Olarak:

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Tbm böyleyken ne bırakması hocam? Sitelerin konuları nedir ki? Ne yatırım yaptınız da bu paraya tamah etmiyorsunuz? Ayrıca iki haftada bir reklam yerlerini değiştirin farklı varyasyonlar halinde. En iyisini kullanın sonra.

Seo konusunda ücretsiz veya ücretli yardımcı olabilirim ayrıca.

desteğiniz için teşekkürler hocam seo yardımına ihtiyaç yok. Siteye yaptığım haracama alan adı ve hosting başka giderim yok sitenin seo işini kendim yapıyorum. Sitenin konusuda teknoloji haberleri

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Tbm oranları fena değil. Tıklanma oranları düşük sadece ancak geliriniz de harcadığınız tutara göre fena sayılmaz ancak çok fazla zamanınızı alıyor olmalı ki böyle bir gelir varken sitede bırakmaktan bahsediyorsunuz. Bu seviyeye gelmişken, zarar etme durumum da yokken bırakmaz geliştirmeye bakardım ben hocam :)

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com

• Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

dijitalblog adlı üyeden alıntı

Tbm oranları fena değil. Tıklanma oranları düşük sadece ancak geliriniz de harcadığınız tutara göre fena sayılmaz ancak çok fazla zamanınızı alıyor olmalı ki böyle bir gelir varken sitede bırakmaktan bahsediyorsunuz. Bu seviyeye gelmişken, zarar etme durumum da yokken bırakmaz geliştirmeye bakardım ben hocam :)

dediğiniz doğru hocam zaman konusunda sıkıntı yaşıyorum. Günde en az iki yazı girdiğim için zaman konusunda sıkıntılar yaşıyorum. Fakat zarar olmadığı için devam edecem

drumpoll drumpoll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
Emeksiz kazancı çok severiz türk milleti olarak ondan zor geliyordur.Bir ara, "adsense' den bir hafta nasıl 6.500 tl kazandım?" temalı reklamlar vardı. Siz onun sonucunda gaza gelip girdiniz galiba sektöre. Ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki ? Domain ve hosting masrafı yaptığınız(söylediğinize göre) bir siteden ayda 320 tl kazanır hale gelmişsiniz.

Tbm' ler de olması gerektiği gibi. %5 in üstü uzun vadede sıkıntı yaratır. Zaman alıyorsa, tutun bir tane yazar; biraz daha masraf edin siteyi geliştirin. Yok bırakıcam diyorsanız da satın siteyi. Bir de koyduğunuz kazanç grafiğindeki tbm' leri gizleyin. Kullandığınız görsel bir şekilde incelemeye takılırsa ; hesabınız banlanabilir. Hınzır arkadaşlar bu görseli alıp bak bu benim sitemin kazancı diye sağda solda kullanabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al