freelance iş ilanları

Böyle bir script kaça yapılır?

23 Mesajlar 2.609 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

kaderebak adlı üyeden alıntı

Ö.d , ama şunu unutma , sana özel yazılan script veya script ler topluluğa açılmadan hataları, açıkları , eksikleri , ram kullanımı, işlemci kullanımı, seo uyumluluğu v.s v.s bilinmez.

Bunları öğrenincede iş işten geçer. Onun için joomla , Wp deyip geçme. Şuan piyasadaki % 80 haber scriptlerine 10 basarlar ve kendilerini kanıtlamışlardır.

Ayrıca ileride bir eklenti veya ilaveye ihtiyaç duyduğunda deli gibi yazılımcı aramazsın :D Bu en büyük sıkıntılardan biridir.

Aklında bulunsun diye yazdım.

Saolasın paşam. Bu kadar yazman bile çok değerli oldu. :) ama altyapısı cms olandan çok özel yazılım daha iyi olur. Sunucu tarafı zaten sorun değil her türlü ayarlaya bilirim o kısımlarını. Bakayım yapan olursa aklımda 3-4 tane projeler var.

wmaraci
reklam

internetinsesi internetinsesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek MIS
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.templatemonster.com/website-templates/33455.html
http://www.templatemonster.com/category/news-portal-website-templates/

internetinsesi.net

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Saol kardesim guzelleri var bakayim bir

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Dandik internethaber için 16 bin ödediler o senin dediğin site dünyanın en çok kazanan sitelerinden biri ve o kadar stabil ve hızlı bir tasarım + yazılım için 20-25 bin en az gözden çıkarman gerekir.

wmaraci
wmaraci

internetinsesi internetinsesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek MIS
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim bende bir ara bakmıştım. Ancak bunlardan birini alsak Türkçe'ye çeviri işi zor olur mu veya herhangi bir karakter sorunu çıkar mı?
Benimde aklımdan geçiyor böyle bir şey.

internetinsesi.net

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

Dandik internethaber için 16 bin ödediler o senin dediğin site dünyanın en çok kazanan sitelerinden biri ve o kadar stabil ve hızlı bir tasarım + yazılım için 20-25 bin en az gözden çıkarman gerekir.

10 bine kadar cikarimda hocam ama istedigim seyi alabileyim :) herkes yaparim diyo ama 1000 dolara layik olmayani 10000 e diyor :)

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

10 bine kadar cikarimda hocam ama istedigim seyi alabileyim :) herkes yaparim diyo ama 1000 dolara layik olmayani 10000 e diyor :)

Anladımda bu konu çok uçta bir konu yani 10 bine adam en fazla senin gözündeki 1000 lira değerindeki işi yapabiliyor ama bu rakam 20-30 bine çıktığı zaman direk profesyonel ekipler işin içine giriyor ve tam istediğin gibi bir iş çıkıyor ortaya. O yüzden hazır yazılım kullanıp stabil hızı yüksek tasarımla (3-4bin TL) güçlü bir kadroyla 10 bine adını duyuran bir girişim olmak daha mantıklı herkes için.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

Anladımda bu konu çok uçta bir konu yani 10 bine adam en fazla senin gözündeki 1000 lira değerindeki işi yapabiliyor ama bu rakam 20-30 bine çıktığı zaman direk profesyonel ekipler işin içine giriyor ve tam istediğin gibi bir iş çıkıyor ortaya. O yüzden hazır yazılım kullanıp stabil hızı yüksek tasarımla (3-4bin TL) güçlü bir kadroyla 10 bine adını duyuran bir girişim olmak daha mantıklı herkes için.

Elbette doğru diyorsunuz. Ama kaç aydır 1 tane bile site saklamadım elimde. Sıradan tüm siteleri sattım veya kapattım. Aylardır ne yapsam diye düşünyorum kaç proje düşündüm ve parada hazır durumda fakat işi yaptıramadım birisine.

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Sıfırdan yazılım uzun ve zahmetlidir hocam ve genelde görsel yönüde pek tatmin edici olmuyor şahsımca. Joomla veya wordpress üzerine güzel bir temayla bunlardan kat kat işlevsel ve sorunsuz bir haber portalı oluşturmak daha masrafsız ve mantıklı bence. Arkadaşımızın dediği gibi eklentilerlede uğraşma derdiniz olmaz herşeyin çaresi eklentisi mevcut zaten. Bu tarz görsel olarak tatmin edici ve hızlı bir tema yapmak zor bir işte değil. Ben 1 saatte joomlaya uyarlıyarak klonlarım bu siteyi hiçbir alıntı yapmadan, css ile. Sizde temel bir css bilgisi edinip çok rahat istediğiniz tarz bir tema yapabilirsiniz, püf noktalarını öğrendikten sonra yapboz gibi gerisi hayal gücünüze kalmış.

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
http://theopensourcenewspaper.org/ Burada drupal ile yapılmış dünyaca ünlü haber siteleri var buna benzer siteler.Ama bana özel diyorsan yapan kişiye bağımlı kalmakta sıkıntı yani daima destek için ona belirli bir ücret ödeyeceksin ama cmslerde güncellemeleri yüklersen sorun olmaz bence cms

Yener BERKTAŞ
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al