wmaraci reklam

Türkiye'den Twitter'a 40 Milyon Euroluk Önlem

10 Mesajlar 805 Okunma
smmexpress

baran1905 baran1905 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 49 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal medya devi Twitter'a erişim, açılan sahte hesaplarla bazı vatandaşların kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle verilen mahkeme kararları doğrultusunda 20 Mart gecesi TİB tarafından tedbir amaçlı engellenmiş ve gerekse yurt içinde gerekse yurt dışında erişime kapatılmasına büyük tepkilere neden olmuş ve sosyal paylaşım sitesinin başkan yardımcısı Colin Crowell erişimin engellenin devam etmesinde dolayı Türkiyey gelerek TİB yetkilileri ile görüşmüş Türk heyetinin taleplerini dinleyen Colin Crowell bu taleplerini yerine getirebileceğini ifade etmişti. Ancak Colin Crowell görüşmelerden kısa bir süre sonra yaptığı açıklamada ise heyetin talep ettiği Türkiye’de Ofis Açma şartını yerine getirilmeyeceğini belirmişti.

Colin Crowell'ın açıklamalarında sonra Maliye bakanı Mehmet Şimşek ise üstü kapalı sosyal medya devini yüksek vergi ile tehdit etmişti. Şirket Bakan Şimşek'in açıklamasında sonra Türk hükümetinin talepleri doğrultusunda ''Buzlama'' özelliği ile bazı hesapları gizlemişti. Buzlama özelliğinin yetersiz olduğunu ve Twitter'ın daha radikal kararlar almadığını gören hükümet şimdi de yasa dışı paylaşımlara çözüm bulmak için başka yöntemler üzerinde çalışıyor. Türkiye’nin alacağı yazılım ile Twitter üzerinden paylaşılan yasadışı fotoğraf, görüntü ve bilgileri 5 saniye içinde silinmesi sağlanacak.

İçişleri Bakanlığının alımını yapacağı iddia edilen NetClean isimli yazılımla, çocuk ****osu, illegal fotoğraflar, terör içerikli paylaşım ve her türlü yasadışı tweet'ler atıldıktan beş saniye gibi kısa sürede silmesini otomatik olarak yapılması amaçlanıyor. Genel olarak bakıldığında yazılım sadece Türkiye’den paylaşılan tweet’leri silme yetkisine sahip yani yabancı bir kişinin paylaştığı illegal içeriği silme yetkisine sahip olmayacak. Temizleme işlemi ise yazılıma girilen anahtar kelimelerle gerçekleşiyor.

Hükümetin almayı planladığı yazılımın fiyatı ise dudak uçurtan cinsten NetClean ismi verilen yazılımın fiyatı toplamda 40 Milyon Euro.

40 Milyon € :) nasıl bir yazılım ise artık yazılım değil sanki bir ülkeden toprak parçası alınacak.
Kaynak: http://www.yasamkalemi.net/2014/05/turkiyeden-twittera-40-milyon-euroluk.html

wmaraci
reklam

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Herşeyi anladım da nasıl siliyor orasında kaldım ben

• Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 49 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

Alpazen adlı üyeden alıntı

Herşeyi anladım da nasıl siliyor orasında kaldım ben

Temizleme işlemi yazılıma girilen anahtar kelimelerle gerçekleşiyor.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

baran1905 adlı üyeden alıntı

Temizleme işlemi yazılıma girilen anahtar kelimelerle gerçekleşiyor.

Benim tweetimi nasıl silecek ? Benim hesabıma erişebilmesi nasıl mümkün oluyor. Silebiliyorsa tarafımızdan tweet'de atamaz mı ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 49 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

Alpazen adlı üyeden alıntı

Benim tweetimi nasıl silecek ? Benim hesabıma erişebilmesi nasıl mümkün oluyor. Silebiliyorsa tarafımızdan tweet'de atamaz mı ?

Hesabına ulaşmaz paylaştığın içeriği silecekler yani tweet linki ile silinecek alım olduğunda gerekli açıklamaları filan yapacaklardır sonuç olarak o kadar parayı harcayacaklar açıklama yapmadan olmaz

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
NASIL silcek? Yoksa twitter tr den acilan hesaplara erisim iznimi vercek? VERMEZ BENCE.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

Hesabına ulaşmaz paylaştığın içeriği silecekler yani tweet linki ile silinecek alım olduğunda gerekli açıklamaları filan yapacaklardır sonuç olarak o kadar parayı harcayacaklar açıklama yapmadan olmaz

Hocam açıklama yapacaklarını sanmam ki yapsalar bile her şeyini söylemezler ama şöyle bir şey var ki twitter ve diğer sosyal medya kanalları yüklenen içerikleri silmiyor. Yani fotoğraf yüklediğiniz de paylaşımı siliyorsunuz ama içerik linki depoda kalıyor :) yani twitter sunucusunda kalacak. Bunu nasıl çözeceklermiş :)

• Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 49 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

NASIL silcek? Yoksa twitter tr den acilan hesaplara erisim iznimi vercek? VERMEZ BENCE.

Hocam sorunuzun cevabı postta var

Genel olarak bakıldığında yazılım sadece Türkiye’den paylaşılan tweet’leri silme yetkisine sahip yani yabancı bir kişinin paylaştığı illegal içeriği silme yetkisine sahip olmayacak. Twitter ile mutlaka bunu konuşmuşlardır çünkü göz önünde olmazda hala görüşmeler devam ediyor

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Hocam sorunuzun cevabı postta var

Genel olarak bakıldığında yazılım sadece Türkiye’den paylaşılan tweet’leri silme yetkisine sahip yani yabancı bir kişinin paylaştığı illegal içeriği silme yetkisine sahip olmayacak. Twitter ile mutlaka bunu konuşmuşlardır çünkü göz önünde olmazda hala görüşmeler devam ediyor

Yani Twitterin izni olmadan yazilim erisemez onu demek istedim ben. Twitterde TAM kapanmasinin yerine erisim izni verir belkide.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Yav Zaten O tür tweet'leri atan insanların Çoğu ip gizleme programları kullanıyor. yani proxy ip kullanılıyor. Adam ABD ipi ile tweet attıgı zaman ne yapacak. Çok saçma....

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al