freelance iş ilanları

Flash Oyun Sitesi Açmak

13 Mesajlar 5.269 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

blogkum blogkum iyi gidiyor Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 7 / 53
  • Ticaret 3, (%33)
Flash oyun siteleri adsense reklam politikasına uygun olduğu için ve hitap ettiği kitle oyun ve reklamı ayırt etmeden reklamlara tıklayarak (tbm yani tık başına gelir düşük olsa bile çok tıklandığı için kazanırsınız) sizlere iyi paralar kazandırabilir. Ancak öncelikle şunu da belirtmeliyim flash oyun siteleri tıpkı film siteleri gibidir, dışarıdan yapılması kolay ve basit gibi görünebilir ama para kazanmanın hiç bir yolu kolay değildir. Tabi bu konularda üst düzey bilgi sahibi değilseniz. Orta derece de bilgiye sahip arkadaşlar için ise sabır gerektiren süreçlerden oluşan emek vererek siteye bakmak bize daha sonrasında gelir olarak dönecektir.

Flash Oyun Sitesi Domain Seçimi
Flash oyun sitesi için domain seçerken dikkat etmemiz gereken nokta, içinde oyun kelimesinin geçmesi ve akılda kalıcı olmasıdır. Akılda kalıcı olmayan bir domain işimizi oldukça zorlaştırır. Ancak belirli bir kelime grubu için kasacak iseniz örn: pepeoyunlari gibi bu tür domainler de ise uzantısının mutlaka .com olmasına dikkat edin. Ne var aklıma gelen kraloyun var mesela bu siteye girip memnun kalan birisi bu sitenin adını çok rahatlıkla aklında tutar ve tekrar bu siteyi ziyaret eder. Domain seçerken bunlara dikkat edin.

Flash Oyun Sitesi Hosting
Bu yalnızca flash oyun sitesi için değil açacağınız tüm siteler için geçerlidir. Hosting alırken adam akıllı marka olmuş, güvenilir yerlerden hostingi almanız şarttır. Yoksa kapanma, zart , zurt bunlarla uğraşırken bocalayıp durursunuz. Bir çok yerli ve yabancı firma mevcut, yabancılardan godady ve do yerli olarak ise natro, ihs , radore alabilirsiniz. İsmi duyulmuş marka olmuş sizi zorda bırakmayacak yerlerden almanızı tavsiye ediyorum.

Flash Oyun Sitesi Tema Seçimi
Tema seçimi oldukça önemlidir. Basit ve çocukların ilgisini çekecek bol resimli bir tema seçmenizi tavsiye ediyorum. Script kullanabilirsiniz, bir çok flash oyun scripti mevcut, ücretlisi var ücretsizi var. Yada bir Wordpress teması bulup onu kullanabilirsiniz. Mümkün olduğunca sade ve kolay bir arayüze sahip tema seçmek sizi bir adım öne geçirecektir. Aşağıda görselde olduğu gibi basit ve net resimler içeren bir tema kullanın.

Kaynak: http://goo.gl/MdD5Kf

Her şey yolunda.
wmaraci
reklam

webinyeri webinyeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 17 / 23
  • Ticaret 3, (%100)
güzel paylaşım olmuş.

• Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 7 / 53
  • Ticaret 3, (%33)

webinyeri adlı üyeden alıntı

güzel paylaşım olmuş.

Teşekkürler hocam.

Her şey yolunda.

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)
gene çakma bi konu daha arkadaşım yaratıcı olamıyomusunuz biri yaptı bende yapayım

wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Önceki konuda uyarı almıştınız galiba bir kullanıcı tarafından. Neyse konunun tamamını forumda paylaşıp link verirseniz güzel olur :)

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Arkadaş yapmayacaksa ben paylaşayım:

Flash oyun siteleri adsense reklam politikasına uygun olduğu için ve hitap ettiği kitle oyun ve reklamı ayırt etmeden reklamlara tıklayarak (tbm yani tık başına gelir düşük olsa bile çok tıklandığı için kazanırsınız) sizlere iyi paralar kazandırabilir. Ancak öncelikle şunu da belirtmeliyim flash oyun siteleri tıpkı film siteleri gibidir, dışarıdan yapılması kolay ve basit gibi görünebilir ama para kazanmanın hiç bir yolu kolay değildir. Tabi bu konularda üst düzey bilgi sahibi değilseniz. Orta derece de bilgiye sahip arkadaşlar için ise sabır gerektiren süreçlerden oluşan emek vererek siteye bakmak bize daha sonrasında gelir olarak dönecektir.

Flash oyun sitesi için domain seçerken dikkat etmemiz gereken nokta, içinde oyun kelimesinin geçmesi ve akılda kalıcı olmasıdır. Akılda kalıcı olmayan bir domain işimizi oldukça zorlaştırır. Ancak belirli bir kelime grubu için kasacak iseniz örn: pepeoyunlari gibi bu tür domainler de ise uzantısının mutlaka .com olmasına dikkat edin. Ne var aklıma gelen kraloyun var mesela bu siteye girip memnun kalan birisi bu sitenin adını çok rahatlıkla aklında tutar ve tekrar bu siteyi ziyaret eder. Domain seçerken bunlara dikkat edin.

Bu yalnızca flash oyun sitesi için değil açacağınız tüm siteler için geçerlidir. Hosting alırken adam akıllı marka olmuş, güvenilir yerlerden hostingi almanız şarttır. Yoksa kapanma, zart , zurt bunlarla uğraşırken bocalayıp durursunuz. Bir çok yerli ve yabancı firma mevcut, yabancılardan godady ve do yerli olarak ise natro, ihs , radore alabilirsiniz. İsmi duyulmuş marka olmuş sizi zorda bırakmayacak yerlerden almanızı tavsiye ediyorum.

Tema seçimi oldukça önemlidir. Basit ve çocukların ilgisini çekecek bol resimli bir tema seçmenizi tavsiye ediyorum. Script kullanabilirsiniz, bir çok flash oyun scripti mevcut, ücretlisi var ücretsizi var. Yada bir Wordpress teması bulup onu kullanabilirsiniz. Mümkün olduğunca sade ve kolay bir arayüze sahip tema seçmek sizi bir adım öne geçirecektir. Aşağıda görselde olduğu gibi basit ve net resimler içeren bir tema kullanın.

• Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 7 / 53
  • Ticaret 3, (%33)

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

Arkadaş yapmayacaksa ben paylaşayım:

teşekkürler hocam.

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Önceki konuda uyarı almıştınız galiba bir kullanıcı tarafından. Neyse konunun tamamını forumda paylaşıp link verirseniz güzel olur :)

Hocam onu atlamışım haklısınız kusura bakmayın, teşekkürler
CloumDigital

kişi bu mesajı beğendi.

Her şey yolunda.

tamer41 tamer41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Sonunda istediğim gibi bir oyun sitesi açtım.Bu site öyle free host free theme falan türünden değil..Tamamen masrafa girilerek açıldı..Hassas bir teması olduğu için tüm cihazlarda mükemmel çalışıyor.En son oyunlar otomatik yükleniyor. fakat oyun piyasasında rekabet okadar yüksek ki ,ziyaretçi adeta "0" çekiyor. .Sizce nasıl bir yol izlemeliyim arkadaşlar?VDS hosting, tema, plugin vs. Bayağı bir masrafa girdim çünkü..Kısa bir hesap yaparsak VDS Hosting senelik 600 TL.Tema 400 tl Özel eklentiler senelik 85 auro,dil çevirici vs ..şu adreste.Sizce bu işten soğumamak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
tamer41

Dostum bilgi vericek düzeyde değilim ama istersen destek amaçlı 125x125 banner ekleyebilirim siteme. Hazırlayabilirsen :)

http://www.kreatorn.com
tamer41

kişi bu mesajı beğendi.

tamer41 tamer41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Yani link verelim diyorsun .. işe yarar mı sence?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al