wmaraci reklam
lidertakipci

Hangi dal Web tasarım mı teknik servis mi ?

30 Mesajlar 5.151 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BerkantKONAC BerkantKONAC opensourceprojects.org Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Software
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 209 / 125
  • Ticaret 18, (%100)

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

1000 lira için değer mi hayatını zombileştirmeye? Böyle sistemde böyle hayat sürüyor insan. Tehlike olmadan başarı elde edilemez. 1000 lirayla kimse kendini kurtaramaz. Tasarım okusun, bir şeyler başarabilirse en azından normal insan standartlarında yaşar. İnsanların pisliğine bakmak zorunda kalmaz.

web tasarım yapsın büyük firmalar için tasarımlar yapabilirse eyvallah fakat gidip wp tema kodlayarak hayat geçmez. Bir yazılım firmasına girer asp, php cssye döker bişeyler yapar 1000 lira maaş ile çalışır, sabah 9 akşam 6 bu kadar basit. Pc toplayıp satarak daha fazla para elde edebilirsin. Kendi dükkanın olursa i7 makineyi 400 liradan satın alıp 1.200 - 1.300 tl'ye satabilirsin (şuanki piyasayı diyorum) i7 makineyi 400 liraya satan bulamazsın dersende emin ol bulursun :)
GameRanger

kişi bu mesajı beğendi.

owner of opensourceprojects.org & arduinoproject.net
wmaraci
reklam

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
arkadaşlar olayları farklı açılardan güzel analiz etmişler. benim de şahsi görüşüm teknik servisten yöne. bu gün bir web tasarımcı olup büyük paralar kazanmak zor birşey. sabit bir yerdede çalışırsan eğer büyük bir firmada çalışmıyorsan alacağın maaş belli. ona göre kendini tart
BerkantKONAC GameRanger

kişi bu mesajı beğendi.

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
Yorumları okumadım direk yorum yazıyorum. Teknik servislere daha doğru tamircilere gidin alayı web tasarım yapıyor. Hepsinin camında web tasarım yazıyor. Bu tarz insanlar herkesden daha fazla müşteri topluyorlar 300-500 demeden site yapıp satıyorlar. Bir de ufak işletmelerin bakım onarım gibi işlerini aldı mı al sana şirket temelleri atıldı. Web tasarımı her türlü öğrenebilirsin. Hayatını monotonluktan kurtarmak için web tasarım dersleri alabilir , freelance işler alabilir , teknik servis işinde kendini geliştirebilirsin. Hepsi senin elinde ama aslolan nedir biliyor musun ? "Herkesin sözü ile hayatına yön verme"
GameRanger

kişi bu mesajı beğendi.

GameRanger GameRanger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Holiqan adlı üyeden alıntı

Yorumları okumadım direk yorum yazıyorum. Teknik servislere daha doğru tamircilere gidin alayı web tasarım yapıyor. Hepsinin camında web tasarım yazıyor. Bu tarz insanlar herkesden daha fazla müşteri topluyorlar 300-500 demeden site yapıp satıyorlar. Bir de ufak işletmelerin bakım onarım gibi işlerini aldı mı al sana şirket temelleri atıldı. Web tasarımı her türlü öğrenebilirsin. Hayatını monotonluktan kurtarmak için web tasarım dersleri alabilir , freelance işler alabilir , teknik servis işinde kendini geliştirebilirsin. Hepsi senin elinde ama aslolan nedir biliyor musun ? "Herkesin sözü ile hayatına yön verme"

Son noktayı koydun hocam...Çok teşekkürler :)
Holiqan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

internetinsesi internetinsesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek MIS
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
:) bu soruyu kendime 16 yıl once sormuştum ve donanımı seçmiştim. Şimdi başımı duvarlara vuruyorum desem yeri var. Kesinlikle donanımcı olma derim ben. Kesinlikle yazılımın her türlüsü donanım işinden iyidir. Bırak o işi başkaları yapsın; sen web yazılımda kendini geliştir. HTML5, JS, Jquery, PHP, Veri tabanları, vb. kendini geliştir. Oncelikli olarak kesinlikle iyi derecede HTML ve CSS öğren sonra web programlama işine asıl (Önerim PHP), yanında veri tabanlarını unutma. Ayrıca serverlar konusunda kesinlikle bilgi sahibi ol. Başarılar
GameRanger

kişi bu mesajı beğendi.

internetinsesi.net

PhpCode PhpCode Aslı ile Mecnun Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)
Herkes web tasarımcı lakin herkesi işe almıyorlar. Şirketler şu an herkesin kendine webmaster coder gözüyle baktığını biliyor. Bilgine tecrübene bakıyorlar ve ona göre işe alıp ona göre ücret ödüyorlar. Şu an bildiğiniz oto kokusu üreten bir şirketin web tasarım ayağını yönetiyorum. Bir web master şirketi olmamasına rağmen maaş gayet yeterli.Web master dediğiniz artık bir tek php bilen değil, seo jquery java html css ajax php gibi bir çok kavramı içinde barındıran bir meslek. Eğer kendi işini kurabilirsen iyi paralar kazanabilirsin, lakin birinin yanında başlar bitiririm dersen sadece karnını doyurabilirsin, ileride çocukların başının çaresine bakar :)
GameRanger

kişi bu mesajı beğendi.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Bence teknik servisi seçmende yarar var, bugün hiçbir kursa gitmemiş eğitim almamış kişiler çok çok iyi tasarımlar yapıyor. Yani demek istediğim web tasarım için biraz zeka ve yaratıcılık var ise halledersin. Fakat ram'i nereye takacağını hayal gücüne bırakırsan disket yerine takabilirsin :). İki dalı'da birden yürütemezsen web tasarımı seç, ama dediğim gibi web tasarımı zeka ve yaratıcılık var ise yaparsın. Baktın işşiz kaldın teknik servis olursun elinde parça olur yapıp satarsın bir web sitesi kurarsın yine oradan kazanırsın. Aslında o yada bu değil asıl mesele, sende bitiyor herşey. Mühendis olup işşiz kalabilirsin, limon satıp birşeyler yapabilirsin. Kişisel gelişim çok önemli..
GameRanger

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

GameRanger adlı üyeden alıntı

Web tasarımı seçicem ama çevrem olsun web tasarımdan bişey olamayacağımı söylüyor ondan arada kaldım kodlara ilgim var bilgisayar toplamayı parçalamayıda severim benim korkum çevremdekilerin dediği gibi ilerde iş bulamazsam felan.Bu arada teşekkürler cevap için

Teknik servis tabii ki daha iyidir. Kaliteli firmalarda çalışabilirsin. (mühendis falan olursan tabii). Arkadaşların dediği gibi bilgisayar söküp toplamak değil bu olay. Tamir, geliştirme falan filan yapabilen biri olmak güzel iş verir sana.
Web tasarıma yoğunlaşırsan dedikleri gibi iş bulamazsın. Böyle forumlarda sürünürsün. Web sitesi isteyen 100 liraya yaptırıyor zaten. Ya da bi Wordpress kurar bi tema alır al sana web sitesi.
Şimdi diyecekler ki web tasarımı o kadar basit değil falan fişman. Hepsinin de hayalinde zuchenberg falan olmak var ya da bill gates. Boşuna kendini kandırmaya gerek yok. Web tasarımından para kazanamazsın. Bi işyeri açarsın esnafa 500 liraya site yapıcam diye yırtınırsın o olur.

Ek Olarak: Ek olarak şöylebirşey var. Ülkenin en iyi firmalarında çalışacağım, web ile ilgili alanda geliştirmeler yapacağım dersen Yazılım Mühendisliği seni ileriye götürür.

Çizgi Tagem gibi ülkedeki en iyi teknik servislerle çalışacağım dersen Elektronik Mühendisliği seni uçurur.

Eğitim almadan zaten ne yapsan boş. Adam 20 senedir yazılımcıyım diyor. İşte şu şöyle bu böyle diyor. Onun 20 senede öğrendiği şeyin 100 katını Bilgisayar Mühendisleri 5 senede öğreniyor. Android ve IOS yazılım geliştirmeden, sunucu yönetimine ve kapsamlı yazılım dillerine kadar mühendislikte öğretiliyor. Eğitim şart yani.
GameRanger

kişi bu mesajı beğendi.

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Web tasarım seç mobil uygulama seo uyumlu kod yazmayı da öğrendin mi. Bu sektörde düzgün iş yaparsan ekmek yersin.

iqhaber.com

Decanus Decanus # SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)

Berkant KONAC adlı üyeden alıntı

web tasarım yapsın büyük firmalar için tasarımlar yapabilirse eyvallah fakat gidip wp tema kodlayarak hayat geçmez. Bir yazılım firmasına girer asp, php cssye döker bişeyler yapar 1000 lira maaş ile çalışır, sabah 9 akşam 6 bu kadar basit. Pc toplayıp satarak daha fazla para elde edebilirsin. Kendi dükkanın olursa i7 makineyi 400 liradan satın alıp 1.200 - 1.300 tl'ye satabilirsin (şuanki piyasayı diyorum) i7 makineyi 400 liraya satan bulamazsın dersende emin ol bulursun :)

Dostum senin bu hayattaki hedefin bilgisayar toplayıp satmak mı sadece?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al