wmaraci reklam
lidertakipci

SEO Hakkında Sorularım (Yardım)

8 Mesajlar 843 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zaman içerisinde mevcut sitemi büyütme amaçlı çalışmalara başlayacağız. Bunlardan bazıları videolu mobil oyun ve ürün incelemeleri olacak.

Forumda bildiğiniz üzere toplu tanıtım yazısı satan arkadaşlar var. Bunlardan tanıtım yazısı almayı düşünüyorum. (Yaklaşık 200-300 siteden) Bana her hangi bir zararı olur mu? En sağlıklı SEO için nasıl bir yol izlemeliyim?

Bunların dışında Facebook ve Google reklamları düşünüyorum. Bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar önerilerde bulunurlarsa çok makbule geçer.

Teşekkürler, iyi forumlar...

wmaraci
reklam

Habercibirlik Habercibirlik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
Benim anlamadığım para ile başkasına sattığın yani hizmetini verdiğin bir hizmeti başkalarından almayı düşünmen !.Aklıma kelin merhemi olsa kendisine sürerdi cümlesi geliyor.

Sorunun cevabına gelirsek herşey tanıtım yazısıyla backlinkle bitmiyor seo bir bütündür.tanıtım yazısı konusunda önerebileceğim kişi ise daha önce kendim almadığımdan , ancak linkinde gördüğüm tanıtım yazısı satanlardan biri olan seni sana önerebilirim.

semantik semantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)
Öncelikle projenizde başarılar dilerim.

Toplu tanıtım yazısı konusunda sorunuza cevap veriyim.

Toplu tanıtım yazılarında kısa sürede başarı olabilir belki ama uzun vadede %100 zararlı olacağı konusunda deneyim sahibiyim. Tek kalemde 100 siteden alınan referansı google'ın anlamayacağını mı düşünüyorsunuz?

Sen ben bizler gibi yüzlerce mühendis, arama motoru sonuçlarını iyileştirmek, ücretli linkleri tespit etmek için çalıştığını unutmayalım.

100 tane güncel olmayan veya çöp olmuş sitelerden tanıtım yazısı alarak 1000TL ödemek yerine, 10 tane temiz ve google tarafından değerli siteden, belirli zaman aralıklarıyla tanıtım yazısı alarak 1000TL öderseniz dönüşüm olarak daha karlı bir optimizasyon çalışması olur.

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)

Habercibirlik adlı üyeden alıntı

Benim anlamadığım para ile başkasına sattığın yani hizmetini verdiğin bir hizmeti başkalarından almayı düşünmen !.Aklıma kelin merhemi olsa kendisine sürerdi cümlesi geliyor.

Sorunun cevabına gelirsek herşey tanıtım yazısıyla backlinkle bitmiyor seo bir bütündür.tanıtım yazısı konusunda önerebileceğim kişi ise daha önce kendim almadığımdan , ancak linkinde gördüğüm tanıtım yazısı satanlardan biri olan seni sana önerebilirim.

Post kasmaya mı çalışıyorsunuz, konuyu mu baltalıyorsunuz bilemem fakat söylediklerinizden hiçbir şey anlamadım.

Evet, yaklaşık 2 yıldır webmaster işleriyle uğraşıyorum ve yüzlerce müşterim oldu. Sadece bir adet sitem var ve sürekli olarak bunu geliştiriyorum, buna yatırım yapıyorum.

Sorduğum soru ile hiç bir alakası olmayan bir cevap yazdınız şu durumda.

semantik adlı üyeden alıntı

Öncelikle projenizde başarılar dilerim.

Toplu tanıtım yazısı konusunda sorunuza cevap veriyim.

Toplu tanıtım yazılarında kısa sürede başarı olabilir belki ama uzun vadede %100 zararlı olacağı konusunda deneyim sahibiyim. Tek kalemde 100 siteden alınan referansı google'ın anlamayacağını mı düşünüyorsunuz?

Sen ben bizler gibi yüzlerce mühendis, arama motoru sonuçlarını iyileştirmek, ücretli linkleri tespit etmek için çalıştığını unutmayalım.

100 tane güncel olmayan veya çöp olmuş sitelerden tanıtım yazısı alarak 1000TL ödemek yerine, 10 tane temiz ve google tarafından değerli siteden, belirli zaman aralıklarıyla tanıtım yazısı alarak 1000TL öderseniz dönüşüm olarak daha karlı bir optimizasyon çalışması olur.

Öneriniz için teşekkür ederim, bende bazı söylediklerinizde hemfikirim fakat sitelerin çoğuna göz attım ve her birine günlük güncel içerikler giriliyor.

Diyelim 200 forumdan tanıtım aldım, her gün 10, 10, 10 tanıtım yazısı yayınlatarak 20 güne yaysak nasıl olur?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)

mvk adlı üyeden alıntı

Öneriniz için teşekkür ederim, bende bazı söylediklerinizde hemfikirim fakat sitelerin çoğuna göz attım ve her birine günlük güncel içerikler giriliyor.

Diyelim 200 forumdan tanıtım aldım, her gün 10, 10, 10 tanıtım yazısı yayınlatarak 20 güne yaysak nasıl olur?

Forum tanıtım konusunda her gün 10 yerine her gün 2-3 forumda tanıtım yapılırsa 100-150 günde 200 forumda yapılan tanıtım ile çok daha başarılı bir optimizasyon çalışmasına imza atılmış olur.

Unutmayın ki google acele ve hızlı yapılan, amatör optimizasyon çalışmaları sevmez. Çünkü çok farklı durumlar hariç insanların bir anda sizi önermiş olmayacağını iyi bilir.

Acele etmeyin, yavaş yavaş, küçük adımlarla ilerleyin.

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)

Forum tanıtım konusunda her gün 10 yerine her gün 2-3 forumda tanıtım yapılırsa 100-150 günde 200 forumda yapılan tanıtım ile çok daha başarılı bir optimizasyon çalışmasına imza atılmış olur.

Unutmayın ki google acele ve hızlı yapılan, amatör optimizasyon çalışmaları sevmez. Çünkü çok farklı durumlar hariç insanların bir anda sizi önermiş olmayacağını iyi bilir.

Acele etmeyin, yavaş yavaş, küçük adımlarla ilerleyin.

Tamamdır, çok teşekkür ederim görüşleriniz için. Facebook ve Google reklamları hakkında bir bilginiz var mı?

• Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)

mvk adlı üyeden alıntı

Tamamdır, çok teşekkür ederim görüşleriniz için. Facebook ve Google reklamları hakkında bir bilginiz var mı?

Google reklam önermiyorum, e-ticaret değilse dönüşüm hoşunuza gitmeyebilir. Google yerine direkt facebook reklamlarına odaklanabilirsiniz.

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)

Google reklam önermiyorum, e-ticaret değilse dönüşüm hoşunuza gitmeyebilir. Google yerine direkt facebook reklamlarına odaklanabilirsiniz.

Peki, teşekkürler.

Başka fikirler varsa alabilir miyim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al