Merhaba arkadaşlar, eminim bu konu altında yazacak arkadaşlar biraz sonra anlatacaklarımı okuduklarında bana hak vereceklerdir.

X Sitesine üye olmak istiyorum. Üye olma butonuna tıkladığımda;

Kullanıcı Adı: (Tamam Eyvallah)
Gerçek adınız: (Sanane)
E-Posta adresi: (Tamam birşey demiyorum bunuda yazayım)
Parolanızı: 1234
Parolanızı tekrar yazın: 1234
Şifreler eşleşti. Tamam, bütün formu dolduruyorum X sitesinin bana verdiği cevap;

Parolanızı daha güçlü seçin, bir büyük harf bir küçük harf bir özel karakter birkaç ve en azından 8 karakter olsun.

Ya sana ne. Arkadaş bunu büyük siteler küçük siteler yapmaktadır. Yemin ediyorum soğuyorum böyle bir şey görünce. Ya benim 1234 olan şifremi niye kabul etmiyorsun. Demek ki senin için 1234 şifresini uygun görmüşüm. Yok illa özel karakter kullanacakmışım. Oldu bari sen yaz benim şifremi bana söylersin sonra. K.çı b.klu siteye bak hele sanki CIA portalına giriş yapıyoruz. :)

İkinci bir mevzu bazı sitelerde yok posta adresi, açık adres falan istiyor. Sanki bana çek yollayacak site birde imza sirküsü istesin tam olsun.

Yokmu bir sistem retina tanıyan, ip adresi tanıyan ne bileyim webcam açıp parmak izi okuyan. Derhal geliştirilmeli bence.

Sosyal hesaplar, e-posta adresleri, web sitesi bilgileri falan bunları anlarım arkadaş ama toplist sitesine bile üye olurken yok gizli soru yok ülke seçin falan. Ne işe yarıyor benim ülkemi bilmesi o da ayrı konu.

Kendi yaptığım bir portalda şuan kullanıcılar üye olmak istediğinde aşağıdaki form çıkmaktadır;

Takma isim:
Gsm No:
Gerçek adınız, soyadınız:
E-posta adresi:

bitti gitti. Adama sms ile şifresini yolluyor otomatik gerekirse adam değiştirir. Teferruattan nefret ediyorum.

Yemin ederim sayfalarca haykırasım var :)