Z1 Compact bilmem ama hem Note 3 hemde Z1 kullanıyorum.Sağlamlık hissi bakımından Z1 açık ara fark atıyor.Ancak hafiflik konusunda ise Note 3 fark atıyor.Bu kullanılan dış malzeme ile alakalı sanıım.Ek olarak Z1 gece çekiminde sınıfta kalırken Note 3 bu alanda başarısını konuşturuyor.Tabi Z1'in bir de su performansı var ancak Samsung bu sorunu da S5 ile aştı ve muhtemelen Note 4 ve diğer amiral gemilerini de bu şekilde üretecek.İçerik olayına gelince Z1 kuru bir telefon gibi geliyor.Mesela Note 3'de Okuma modu,Akıllı Duraklatma,Akıllı Bekleme,Akıllı Kaydırma gibi farklı özellikler var.En çok sevdiğim özelliği ise Screen Mirroring ve WatchON.Screen Mirroring benzeri özellik Z1'de de var ancak kablosuz olarak televizyona bağlayıp oyun oynadığımda Z1'de donmalar ve ses kopmaları yaşadım.Note 3'de ise bu özellik sorunsuz çalışıyor.
Elimden geldiğince iki cihazında iyi ve kötü yönlerini dile getirdim.Ben en çok Note 3'ü kullanmaktan zevk alıyorum.Z1'de nadiren kullandığım hattım takılı ve mecbur kalmadıkça kullanmıyorum.