lostyazilim

Ubuntu'ya Geçmelimiyim ?

16 Mesajlar 3.732 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Taner Taner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek --
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Wubi projesi eskisi kadar destek almasa da hala iso ların içinde geliyor. Kolay kurulum için iso yu deamon tools gibi bir programla çalıştırın. İçindeki wubi.exe yi masaüstüne kopyalayın ve çalıştırın.

wmaraci
reklam

Platin Platin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Ubuntu , mint ve diğer birçok hafif linux sürümlerini denedim, eğer amatör iseniz öğrenicem bu linuxu diye heves için kuracaksanız tavsiye etmiyorum (ben bilgisayar donanımım düşük seviyede olduğu için kullanmıştım yani mecburen..) size birçok zorluk çıkartır ve tam stabilite sağlayamazsınız donmalar ağırlaşmalar bazen çok hızlanmalar sebesiz siyah ekranlar bu liste böyle uzayıp gidiyor.. en sonunda kurdum Window 8'i rahatladım vallahi..

Ben kabusla büyüdüm hayal kurmak ne haddime ?

sertacid sertacid Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgisayarına Mac kurmayı deneyebilirsin

Mehmet Tahta Mehmet Tahta Human Geek Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Data Scientist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 0 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Buradaki arkadaşların en son hangi tarihte Ubuntu kullandıklarını bilemiyorum fakat Ubuntu kullanım açısından zor bir işletim sistemi değil, aksine oldukça kolay, hiç zorlanacağını zannetmiyorum. Temel bir windows kullanıcısı çok çok rahat bir şekilde ubuntu kullanabilir.

Donma ağırlaşma siyah ekran vb. olaylardan bahsedilmiş, böyle bir olay yok. En performanslı ve sorunsuz çalışan dağıtım Ubuntu şu anda.
brk IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

brk brk Meşgul Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 82 / 81
  • Ticaret 1, (%100)
Konuyu açan arkadaşımız ve merak edip konuya giren linux meraklılarına tavsiyem elementary OS http://elementaryos.org/ denemeleridir. Ubuntu da kullandım ama elementary OS, -elementary OS, Ubuntu tabanlı olmasına rağmen- Ubuntu'dan daha kararlı, hafif ve hızlı. Ubuntu'da en sevmediğim şey Unity Launcher. Solda başlatıcı hiç mi hiç kullanışlı değil.
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

coder, bike rider, hobbyist photographer

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

Mehmet Tahta adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Buradaki arkadaşların en son hangi tarihte Ubuntu kullandıklarını bilemiyorum fakat Ubuntu kullanım açısından zor bir işletim sistemi değil, aksine oldukça kolay, hiç zorlanacağını zannetmiyorum. Temel bir windows kullanıcısı çok çok rahat bir şekilde ubuntu kullanabilir.

Donma ağırlaşma siyah ekran vb. olaylardan bahsedilmiş, böyle bir olay yok. En performanslı ve sorunsuz çalışan dağıtım Ubuntu şu anda.

Hocam Ubuntu sistemle stabil çalışıyor olabilir ancak performansı düşük pc'lerde çokta işe yarıyor gibi durmuyor.
Bende Ubuntu ve Linux Mint'e ufak ufak kasmalar oluştu, tarayıcıda 4. sekmeden fazlasını açamıyordum.

brk adlı üyeden alıntı

Konuyu açan arkadaşımız ve merak edip konuya giren linux meraklılarına tavsiyem elementary OS http://elementaryos.org/ denemeleridir. Ubuntu da kullandım ama elementary OS, -elementary OS, Ubuntu tabanlı olmasına rağmen- Ubuntu'dan daha kararlı, hafif ve hızlı. Ubuntu'da en sevmediğim şey Unity Launcher. Solda başlatıcı hiç mi hiç kullanışlı değil.

Linux Mint'deyim şu anda Ubuntu'yu kullanıyormuş o yeni öğrendim. Bu elementary OS'u sevdim gibi Mac'e benziyor biraz bunu bi deniyim. Teşekkürler :D
brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al