wmaraci reklam

Türkiye'nin en büyük sosyal ağı!

31 Mesajlar 4.894 Okunma
wmaraci reklam

oyilmaz oyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 24.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 225
    • Beğeniler 48 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

bjlkl adlı üyeden alıntı

tutunması zor gibi. çünkü şu an insanların kullandığı gündelik o kadar çok sosyal ağ mevcut ki sizinki nasıl belirli bir seviyeye ulaşabilir merak ediyorum. ama şöyle bir şey de var: facebook gibi dev bir firmanın yanında twitter nasıl yükselişi geçti ve facebook'a kafa tuttu? insanlar facebooktan twittera akmaya başladı. tabi twitterdaki 140 karakter sorunu ve facebook un muhteşem ötesi scripti facebook u hala favori yapıyor. yani kullanıcıyı sınırlamayacak bir şey yapılması gerek ki en büyük örnek de facebook oluyor bu durumda. kullanıcı arayüzü kullanım kolaylığı sunmalı ve ileride de mobil cihazlar için uygulaması geliştirilmeli

Düşünceleriniz için çok teşekkürler. Tabii ki facebook'a kafa tutma gibi, twitter gibi dünya çapında olma gibi bi derdimiz yok. Türkiye'de akılda kalsın tek isteğimiz bu. İnanın diğerlerinden farklı ne yapılabilir diye düşünüyorum sürekli henüz elle tutulur bir şey bulamadım.

norchem adlı üyeden alıntı

Konu gittikçe baya uzamış.Bende şöyle bir tanı getirdim forumlarda rastladığım konularda.Herkes tamam bir script alıyor kuruyor.Ama millet sıfırdan bir şey istiyor.Yani demek istediğim şey şu, ortalıkta facebook vardı facebook'un özelliği ne yazı,video,resim,sayfa,grup vs. olması, twitter ise çoğunlukla ünlüler tarafından kullanıldığı için tanındı.Yani söylemek istediğim şey özgün fikirle bence her şey ün salar.Yeterki özgün bir düşünce,sıfır yeni hazırlanmış bir script bence bunlar olursa herşey yolunda olucaktır.

Teşekkür ederim hocam yorumunuz için. Tek önemli olan farklı ne olabilir bu oldumu olur diye düşünüyorum, sağolun..

XGames adlı üyeden alıntı

Hocam PHPDolphin ücretsiz hostta bile stabil çalışıyor. Bakın bunlar şevkinizi kırmasın benim amacım Türkiye'de bir sosyal ağ olsun ama iyi birşey olsun istiyorum. PHPDolphin'i kuracaksınız 10.000 üyeniz olacak. Mesela biri sizin sitenizi arkadaşınıza tanıtacak arkadaşı da ona diyecek ki kullanıcı adını verde öyle bulayım. O da şöyle mi diyecek siteadi.com olarak gir slash gir index.php yaz soru işareti koy a eşittir yap ingilizce olarak profile yaz ve işareti koy u koy tekrar eşittir yap kullanıcıadımı yaz heh işte beni buldun. Daha scriptte kısa kullanıcı adı bile yok. Onu geçtim, siteniz çok iyi oldu 100.000 kişi topladınız insanlar artık kendi videolarını yüklemek isteyecekler. Anaaa o da ne script öyle birşeyi desteklemiyor. Hadi diyeceksiniz bir tane yazılımcı bulalım da ona şu işleri yaptıralım. Yazılımcı arayacaksınız adam bu scripti gördüğü gibi sizi skype'tan silecek. Çünkü ne kadar iyi yazılımcı olursa olsun, bu scriptin altından kalkamıyor. Hadi diyeceksin bari scripti yapan kişiyi bulayım da ona yaptırayım diyeceksin. Pricop'u bulacaksın, adamın sana söylediği tek şey şu olacak kişisel olarak scripti düzenlemiyorum. Benim CodeCanyon'daki güncellemelerimi bekleyin diyecektir. Ahaa diyeceksiniz bu işte yattı. Hadi bunların hepsini geçtim insanlar artık sizin sitenizde sayfa / grup açmak isteyecekler (En basiti diye söylüyorum) bir bakacaklar öyle bir özellik yok. Scripti düzenleyen kişiler olmadığı için onları da ekletemeyeceksiniz. Yani en başından başladı ve bitti geçmiş olsun. Benim amacım sizlere bu bilgileri vermek. Söylediğim gibi bende PHPDolphin temaları yapıp satıyorum, hatta bu forumda bile ücretsiz Twitter temasını dağıttım. Bu scripti adam edebilmenin tek sebebi Pricop'u kafalayıp onunla çalışmanız olacaktır. Pricop'ta o kadar profesyonel biri değil. Kendisi ile konuşmama rağmen daha sef link bile yapamadı scripte.

Eğer siz ne derseniz deyin ben bildiğimi okurum derseniz yolunuz açık olsun.

Bu da Script Yapımcısı Pricop Alexandru:
    https://www.facebook.com/pricop.alexandru?ref=ts&fref=ts

Size de yorumunuz için teşekkür ederim. Evet fark ettim kısa url yok, grup veya sayfa olayı yok. Hadi kısa url halledilir bir şekilde diyelim ama diğerleri halledilemez. Fakat kafam da öyle grup olsun böyle sayfa olsun diye de bir şey yok. Girsin kullanıcı, fotoğraf yüklesin, video yüklesin, yazı yazsın, birilerini beğensin, arkadaş olsun, mesaj atsın falan filan. Tabii ileride dediğiniz gibi olma ihtimali yüksek. "Ben sayfa kuracağım, grup kuracağım" diyecek kullanıcı ama yapamayacak. İşte o' adam ozaman siteyi terk eder mi olay orada. Yukarı da da yazdığım gibi en önemlisi extra ne olabilir.

İnatçı biri de değilim her fikre açığım ki bu konuyu açtım. Şartta değil dolphin olması, önerdiğiniz scriptlere de bakacağım. Benim tek derdim tamam açtım adwords verdim diğer yerlere reklam verdim 10 bin üye oldu. Ee reklamı kestim o' zaman ne olacak önemli olan orası hocam..

wmaraci
    reklam

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
    • Üyelik 24.06.2011
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Front End Developer
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad F** Ş**
    • Mesajlar 2933
    • Beğeniler 745 / 744
    • Ticaret 60, (%100)

oyilmaz adlı üyeden alıntı

Size de yorumunuz için teşekkür ederim. Evet fark ettim kısa url yok, grup veya sayfa olayı yok. Hadi kısa url halledilir bir şekilde diyelim ama diğerleri halledilemez. Fakat kafam da öyle grup olsun böyle sayfa olsun diye de bir şey yok. Girsin kullanıcı, fotoğraf yüklesin, video yüklesin, yazı yazsın, birilerini beğensin, arkadaş olsun, mesaj atsın falan filan. Tabii ileride dediğiniz gibi olma ihtimali yüksek. "Ben sayfa kurcam, grup gurcam" diyecek kullanıcı ama yapamayacak. İşte o' adam ozaman siteyi terk eder mi olay orada. Yukarı da da yazdığım gibi en önemlisi extra ne olabilir.

İnatçı biri de değilim her fikre açığım ki bu konuyu açtım. Şartta değil dolphin olması, önerdiğiniz scriptlere de bakacağım. Benim tek derdim tamam açtım adwords verdim diğer yerlere reklam verdim 10 bin üye oldu. Ee reklamı kestim o' zaman ne olacak önemli olan orası hocam..

Adwords yerine Facebook'a reklam verseniz 1.500 TL'ye daha fazla kişi siteye çekersiniz. Adwords'den istediğiniz kadar üye çekemezsiniz.

Üyeleri sitede tutmak istiyorsanız en önemli etken 1-2 günde bir değişikliğe gitmeniz gerekmekte. Tasarımda değişiklikler yapın, 3 gün sonra video yükleme olayı gelsin 10 gün sonra gizlilik ayarları değiştirilsin. 20 gün sonra tasarım daha da iyiye gitsin falan filan. Ancak bu şekilde üyeleri sitenizde tutarsınız.

Bu arada konumuz ile alakası yok ama PHPFox tek sürüm olarak satılıyor. Fiyatıda 99 $
    Birkaç haftaya PHPFox v4 geliyor onu bekleyin isterseniz.
    bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 225
    • Beğeniler 48 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

Adwords yerine Facebook'a reklam verseniz 1.500 TL'ye daha fazla kişi siteye çekersiniz. Adwords'den istediğiniz kadar üye çekemezsiniz.

Üyeleri sitede tutmak istiyorsanız en önemli etken 1-2 günde bir değişikliğe gitmeniz gerekmekte. Tasarımda değişiklikler yapın, 3 gün sonra video yükleme olayı gelsin 10 gün sonra gizlilik ayarları değiştirilsin. 20 gün sonra tasarım daha da iyiye gitsin falan filan. Ancak bu şekilde üyeleri sitenizde tutarsınız.

Bu arada konumuz ile alakası yok ama PHPFox tek sürüm olarak satılıyor. Fiyatıda 99 $

Eyvallah hocam.. PHPFox olayı aklımda zaten ama şuan demo olayını değiştirmişler galiba pek ulaşamadım. O'da acayip kapsamlı bir site marketinden oyunlarına herşey var o kadar şeyi ben kaldıramam :)

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
    • Üyelik 24.06.2011
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Front End Developer
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad F** Ş**
    • Mesajlar 2933
    • Beğeniler 745 / 744
    • Ticaret 60, (%100)

Eyvallah hocam.. PHPFox olayı aklımda zaten ama şuan demo olayını değiştirmişler galiba pek ulaşamadım. O'da acayip kapsamlı bir site marketinden oyunlarına herşey var o kadar şeyi ben kaldıramam :)

Hocam birkaç haftaya kadar PHPFox'un v4 sürümü geliyor. O yüzden demo olayını filan kaldırdılar. PHPFox'un yönetici paneli çok kapsamlı, istediğiniz eklentileri kaldırın. Bana en çok saçma gelen şeyde market zaten. Her seferinde yüklerken market pluginini siliyorum. İşime yaramayanlarıda pasif olarak yapıyorum.

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 24.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 225
    • Beğeniler 48 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

Hocam birkaç haftaya kadar PHPFox'un v4 sürümü geliyor. O yüzden demo olayını filan kaldırdılar. PHPFox'un yönetici paneli çok kapsamlı, istediğiniz eklentileri kaldırın. Bana en çok saçma gelen şeyde market zaten. Her seferinde yüklerken market pluginini siliyorum. İşime yaramayanlarıda pasif olarak yapıyorum.

O' zaman biraz beklemek lazım hocam v4'ü ama inan demoya ulaştım şuan yavaş hocam bu phpfox'da yavaşlık var :)

Ek Olarak: Ayrıca gerçekten dolphin görüntü açısından on basar phpfox'a..

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Bilgisayar Mühendisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** C**
    • Mesajlar 1843
    • Beğeniler 269 / 263
    • Ticaret 1, (%100)

Birkaç haftaya PHPFox v4 geliyor onu bekleyin isterseniz.

çok doğru gelişmeleri yavaş yavaş alttan alttan vermek lazım. reklam işinde de katılıyorum

• Üyelik 24.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 225
    • Beğeniler 48 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

bjlkl adlı üyeden alıntı

çok doğru gelişmeleri yavaş yavaş alttan alttan vermek lazım. reklam işinde de katılıyorum

Diğer konular olabilir ama Adwords konusunda sizlere katılmıyorum her zaman istediğimi elde etmişimdir Adwords'tan..

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
    • Üyelik 04.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum KKTC
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 452
    • Beğeniler 36 / 108
    • Ticaret 26, (%100)
    Temanın 'yapmışlar' dedirtmesi gerekiyor.

Özgün fikirler gerekiyor.

Twitter tutuldu çünkü facebooktan farklı bir şey sunuyordu insanlara.

Kısacası sizin de idealist bir yanınızın olması lazım.

• Üyelik 24.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 225
    • Beğeniler 48 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

Agora adlı üyeden alıntı

Temanın 'yapmışlar' dedirtmesi gerekiyor.

Özgün fikirler gerekiyor.

Twitter tutuldu çünkü facebooktan farklı bir şey sunuyordu insanlara.

Kısacası sizin de idealist bir yanınızın olması lazım.

Peki hocam tema bize özgü olursa ve başka + bir şey olmaz ise tutulma şansı nedir sizce?

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
    • Üyelik 04.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum KKTC
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 452
    • Beğeniler 36 / 108
    • Ticaret 26, (%100)

Peki hocam tema bize özgü olursa ve başka + bir şey olmaz ise tutulma şansı nedir sizce?

Ben ihtimal vermiyorum. Facebook kadar sağlam sunuculara sahip olmanız imkansız, o kadar kısa süreli açılma istatistiğine sahip olmanız başlarda olası sonlara doğru imkansız.

İnsanların sizi tercih etmesi için bir güzellik sunmanız gerekiyor.

Ben sizin yerinizde olsam üniversite öğrencilerine yönelirdim. Kısa sürede yayılmanız olası.

Kampüs kampüs bölümlere ayırarak, aynı üniversitedekilerin duyuru yapmasını, irtibata geçmesini sağlayabilirsiniz.

Aklıma gelen en özgün fikir bu.
    oyilmaz isciadam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al