wmaraci reklam
lidertakipci

isimtescil.net'in şakası galiba bu?

27 Mesajlar 3.874 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fubia fubia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 15 / 56
  • Ticaret 4, (%100)

47hkn47 adlı üyeden alıntı

Abartıyorsunuz arkadaşlar. Arkalı önlü kimlik fotokopisinin hiç bir yaptırımı yoktur.

Kaldıki kurumsal bir firmadan bir hesabın şifresinin sıfırlanmasını istiyorsunuz. Adamlar size nasıl güvensin? Belkide tc kimlik numaranı bilen biri şifreni sıfırlatmak istiyor? Eğer senin dediğin gibi sadece tc no ile hesap sıfırlasalardı ve hesabın tc nonu bilen bir hırsız tarafından çalınsaydı o zaman hesabını sormayacakmıydın adamlardan? Benim dışımda başkasına neden verdiniz diye? Belkide dava açacaktın. Sonuçta alan adları çok değerli şeylerdir.

Ee, peki sen söyle şimdi bize. Bu adamlar senin gerçekten sen olduğunu nasıl anlayacaklar? Ya bizzat oraya gideceksin ya da tc kimlik fotokopini göndereceksin.

Adamlar senin hesabının güvenliğini düşünüyor, sen burada adamları küçük düşürmeye çalışıyorsun.

Bu konu hakkında diyeceklerim bu kadardır.

Şifre güncellemesi için tek bir telefon numarası yeterlidir.

Cep telefonu aktivasyonu olmalı, gizli soru olmalı. Bunları kötü niyetli kişiler nereden bilebilir?

TC numarası ve kimlik fotokopisini asla kimseye zorunlu olmakdıktan sonra vermeyin.

Nedeni aşağıda;

http://www.mynet.com/haber/yasam/kimlik-fotokopisi-verirken-dikkat-668637-1

http://www.cnnturk.com/2013/guncel/07/31/kimlik.fotokopisi.verirken.dikkat/717850.0/

http://www.merhabahaber.com/bir-kimlik-fotokopisi-hayatinizi-karartmasin-93429h.htm

http://www.hukuki.net/showthread.php?102419-Kimlik-Fotokopisi-cektirdikten-sonra-magdur-olmamak-icin-!

wmaraci
reklam

demirr demirr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar, asıl siz abartıyorsunuz. Bakınız bu benim özelimdir. Kayıt olduğum kimlik numarasını ilettim kendilerine, hesabımda bulunan domain'lerin isimlerinide ilettim. Hiçbir hakla benden fotokopi isteyemezler. Burada İnsan'ların güvenliği söz konusudur.

47hkn47 47hkn47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

demirr adlı üyeden alıntı

İnsan'ların güvenliği söz konusudur.

Evet, sizin güvenliğiniz için sizden siz olduğunuzu kanıtlamanızı istiyorlar.

Eğer cep telefonu numaranız kayıtlıysa o şekilde sıfırlayın o zaman?

Hem şifrenizi unutoyorsunuz, hem hesabınıza kayıtlı e-posta adresinizin süresi doluyor hem de isimtescile şifremi kolayca sıfırlamıyor diye kızıyorsunuz.

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
http://www.isimtescil.net/ContractPolicy.aspx

5 - Bize Verdiğiniz Haklar : Bilgilerinizi reklam amaçlı kullanabiliriz. Ancak bilgileriniz 3.üncü şahıslara verilmez. Kimlik bilgileriniz gibi veriler sadece bizde saklı kalacak. Bu bilgiler şifrelerinizi ve mail adreslerinizi kaybetmeniz durumunda kimliğinizi doğrulayabilmek için gereklidir.

Hocam kusura bakmayın ama burada yazılmış siz hizmet alırken bunların hepsini kabul etmiş bulunuyorsunuz.Okumanız gerekirdi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

47hkn47 adlı üyeden alıntı

Evet, sizin güvenliğiniz için sizden siz olduğunuzu kanıtlamanızı istiyorlar.

Eğer cep telefonu numaranız kayıtlıysa o şekilde sıfırlayın o zaman?

Hem şifrenizi unutoyorsunuz, hem hesabınıza kayıtlı e-posta adresinizin süresi doluyor hem de isimtescile şifremi kolayca sıfırlamıyor diye kızıyorsunuz.

Bakınız siz olayı tam net olarak anlayamamışsınız. O yüzden konu'ya yazmamanızı rica ediyorum. Burada kimliğimin fotokopisini istiyorlar, telefon doğrulama isteselerdi onuda yapardım. Fakat sadece kimlip fotokopisi ile işlem yapılamaz. İHS, GoDaddy gibi siteler dahi T.C. numarası istemiyor. Misal siz benim müşterimsiniz, ben sizden T.C. kimliğinizin arkalı, önlü fotokopisini istiyorum siz tanımadığınız bir şirkete verebilir misiniz? Ya da 3. şahıslar ile paylaşabilir misiniz?

semantik semantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)
Arkalı önlü kimlik fotokopinizi tararsınız, photoshopda açar üzerine boydan boya isimtescil domain işlemi için yazarsınız gönderirsiniz, kafanız rahat olur. Bu işlem sizin güvenliğiniz için. Yerinde bir uygulama yapmışlar.
kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

xrople adlı üyeden alıntı

http://www.isimtescil.net/ContractPolicy.aspx

Hocam kusura bakmayın ama burada yazılmış siz hizmet alırken bunların hepsini kabul etmiş bulunuyorsunuz.Okumanız gerekirdi.

Kayıt olurken sadece T.C. kimlik numarası istiyorlar. Fakat benim anlatamadığım şu; Arkalı, önlü fotokopi hiç bir firma istemez eğer mühim bir iş yapmıyorsanız. Misal isimtescil.net'in sitesine olduda saldırı oldu. Bütün saklı belgeler kopyalandı. Bu sefer adıma hesaplar, kuruluşlar ya da kredi çekilse bunun zararını isimtescil.net'mi ödeyecek? Bana bunu açıklarsanız sevinirim.

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

demirr adlı üyeden alıntı

Kayıt olurken sadece T.C. kimlik numarası istiyorlar. Fakat benim anlatamadığım şu; Arkalı, önlü fotokopi hiç bir firma istemez eğer mühim bir iş yapmıyorsanız. Misal isimtescil.net'in sitesine olduda saldırı oldu. Bütün saklı belgeler kopyalandı. Bu sefer adıma hesaplar, kuruluşlar ya da kredi çekilse bunun zararını isimtescil.net'mi ödeyecek? Bana bunu açıklarsanız sevinirim.

Evet hocam davanızı açarsınız adamlar size söz veriyor 3. şahıslar ile paylaşılmayacak diyor, ama bu firmaya siz kimlik fotokopisini gönderme , hakkını vermişsiniz lütfen kayıt olurken sözleşmeleri okuyalım sonra canlar yanmasın.

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
isimtescil i tebrik ediyorum bakkal dükkanı değil orası. Aslında alan adı hizmetine de sınırlama getirilmesi gerekiyor eline 20 TL alan domain almayacak .

telegram: saydekofficial

• Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

xrople adlı üyeden alıntı

Evet hocam davanızı açarsınız adamlar size söz veriyor 3. şahıslar ile paylaşılmayacak diyor, ama bu firmaya siz kimlik fotokopisini gönderme , hakkını vermişsiniz lütfen kayıt olurken sözleşmeleri okuyalım sonra canlar yanmasın.

Şuan'da telefon ile ulaşmaya çalışıyorum. Fotokopi vermem, veremem. Ben kayıt olduğum bilgileri kendilerine iletirim, gerekli işlemleri onlar yapar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al