wmaraci reklam
lidertakipci

Tanıtım Yazısı mı Link mi?

11 Mesajlar 2.120 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

32142 32142 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadadaşlar yaklaşık 1 aylık bir sitem var ve zor bir kelimede seo çalışmasına başlamak istiyorum. Sizlerden tavsiye almak istiyorum tanıtım yazısı mı almalıyım yoksa footer link mi? Ve ayrıca en çok merak edip de cevap bulamadığım bir şey var, bu tanıtım yazısı/linki nasıl bir düzende almalıyım. Yani her ay mı tanıtım yazısı almalıyım, 3 yda bir mi, yoksa 15 günde bir mi gibi. Bu konuda bilenler aydınlatırsa çok memnun olurum.

wmaraci
reklam

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Sitenin Yaşına Göre Link almalısın, 1 Aylık bir siteye bir anda 100 Lerce Link yada Tanıtım Yazısı içinde Backlink Almamalısınız.

Footer Tarzı Link alınacaksa Siteniz yada Sektörünüz ile alakalı sitelerden Link almalısınız. Deneyim ve Tecrübelerim Tanıtım Yazısının daha iyi sonuç verdiği yönünde,
Düzenli SEO yapacaksanız sitenize günde Maksimum 3 Adet Link verin ( 1 aylık bir site için )

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle tanıtım yazısı. O da içerik bazlı olmalı yani direk sitenizi tanıtmak yerine sitenizde yayınladığınız kategorilerle benzerliği bulunan yeni bir makale içinde tanıtım veya link paylaşımı şeklinde. Neden footer link degil? Doğal olmayan ve sıralamayı manipüle edecek hertürlü girişim risktir. Footer daha fazla risk icerirken tanıtım yazısı risk oranı daha azdır. Lakin tanıtım yazısı alacağınız siteleri de iyi belirlemelisiniz. Link çöplüğü sitelerden tanıtım yazısı almanın size faydası olmayacağı gibi zararida olur.

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

babyclothes babyclothes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
tanıtım yazısı almalısınız 3 paragraftan oluşan makale şeklinde ve maksimım her paragrafa 1 link linklerin her birinin bir kelimeye veya iki kelimeye bitişik olarak verilmesi daha mantıklı, iki kelimeden uzun bir satıra link vermemelisiniz,

örnek; bayan kol saati kelimesinde zirveye çıkmak istediğinizi düşünürsek

.... ve ... marka bayan kol saatlerini tüm banka kartlarına 6 taksitle satın alabileceğiniz xxx.com e-ticaret sitemiz .... tahiinden itibaren hizmet vermektedir vs. vs. vs.

burada kol saati kelimelerine tek bir linki verdiğinizde google botları link verilen kelimenin öncesinde ve sonrasında bulunan kelimeleri de dikkate alarak sıralama yapar, bayan kol saati veya taksitli saat satışı gibi link vermenize gerek kalmaz, bu paragraf sayesinde kredi kartına 2 taksit bayan kol saati yazan da sizi bulur bayan kol saati yazan da. ikinci paragrafa da atıyorum uzun bir metin ve metin içerisine bedava kargo kelimesine link verdiğinizi düşünürsek bedava kargo kol saati aramasında da üst sıralarda yer almanızı sağlar. İçerik özgün olmalı, günde 1 adetten fazla tanıtım yazısı alınmamalı, bir tanıtım yazısı sadece bir sitede yayınlanmalı ve yayınlanacağı site kendi sitenizle özdeşli olmalı.

Not: tanıtım yazılarındaki amaç tanıtım yazısını biri okuyacak ve oradaki linke tıklayacak gelip benim siteme müşteri portföyüme dahil olacak yada ürün siparişi verecek gibi düşünmeyin, tanıtım yazıları sadece arama motoru botları tarafından değerlendirilir şeklinde düşünün ve dikkat etmeniz gereken en önemli nokta düzgün bir diksiyon ve %100 anlamlı cümleler yerine özgün içerik ve aynı kelimelerin tekrarlanmaması olmalı.

Link verdiğiniz kelimelerin kalın karakter ve textteki diğer kelimelere göre farklı renk olması avantaj sağlar.

PR değeri kendi sitenizin pr değrinden yüksek ve google indexi kendi sitenizin google indexinden fazla olan sitelerden tanıtım yazısı almalısınız.
weblozi 32142

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 1, (%100)

byboo]Sitenin Yaşına Göre Link almalısın, 1 Aylık bir siteye bir anda 100 Lerce Link yada Tanıtım Yazısı içinde Backlink Almamalısınız.

Footer Tarzı Link alınacaksa Siteniz yada Sektörünüz ile alakalı sitelerden Link almalısınız. Deneyim ve Tecrübelerim Tanıtım Yazısının daha iyi sonuç verdiği yönünde,
Düzenli SEO yapacaksanız sitenize günde Maksimum 3 Adet Link verin ( 1 aylık bir site için )[/QUOTE]

[QUOTE=weblozi]Kesinlikle tanıtım yazısı. O da içerik bazlı olmalı yani direk sitenizi tanıtmak yerine sitenizde yayınladığınız kategorilerle benzerliği bulunan yeni bir makale içinde tanıtım veya link paylaşımı şeklinde. Neden footer link degil? Doğal olmayan ve sıralamayı manipüle edecek hertürlü girişim risktir. Footer daha fazla risk icerirken tanıtım yazısı risk oranı daha azdır. Lakin tanıtım yazısı alacağınız siteleri de iyi belirlemelisiniz. Link çöplüğü sitelerden tanıtım yazısı almanın size faydası olmayacağı gibi zararida olur.[/QUOTE]

[QUOTE=babyclothes
adlı üyeden alıntı

tanıtım yazısı almalısınız 3 paragraftan oluşan makale şeklinde ve maksimım her paragrafa 1 link linklerin her birinin bir kelimeye veya iki kelimeye bitişik olarak verilmesi daha mantıklı, iki kelimeden uzun bir satıra link vermemelisiniz,

örnek; bayan kol saati kelimesinde zirveye çıkmak istediğinizi düşünürsek

.... ve ... marka bayan kol saatlerini tüm banka kartlarına 6 taksitle satın alabileceğiniz xxx.com e-ticaret sitemiz .... tahiinden itibaren hizmet vermektedir vs. vs. vs.

burada kol saati kelimelerine tek bir linki verdiğinizde google botları link verilen kelimenin öncesinde ve sonrasında bulunan kelimeleri de dikkate alarak sıralama yapar, bayan kol saati veya taksitli saat satışı gibi link vermenize gerek kalmaz, bu paragraf sayesinde kredi kartına 2 taksit bayan kol saati yazan da sizi bulur bayan kol saati yazan da. ikinci paragrafa da atıyorum uzun bir metin ve metin içerisine bedava kargo kelimesine link verdiğinizi düşünürsek bedava kargo kol saati aramasında da üst sıralarda yer almanızı sağlar. İçerik özgün olmalı, günde 1 adetten fazla tanıtım yazısı alınmamalı, bir tanıtım yazısı sadece bir sitede yayınlanmalı ve yayınlanacağı site kendi sitenizle özdeşli olmalı.

Not: tanıtım yazılarındaki amaç tanıtım yazısını biri okuyacak ve oradaki linke tıklayacak gelip benim siteme müşteri portföyüme dahil olacak yada ürün siparişi verecek gibi düşünmeyin, tanıtım yazıları sadece arama motoru botları tarafından değerlendirilir şeklinde düşünün ve dikkat etmeniz gereken en önemli nokta düzgün bir diksiyon ve %100 anlamlı cümleler yerine özgün içerik ve aynı kelimelerin tekrarlanmaması olmalı.

Link verdiğiniz kelimelerin kalın karakter ve textteki diğer kelimelere göre farklı renk olması avantaj sağlar.

PR değeri kendi sitenizin pr değrinden yüksek ve google indexi kendi sitenizin google indexinden fazla olan sitelerden tanıtım yazısı almalısınız.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten cevaplar kesin ve açıklayıcı oldu, dedikleriniz doğrultusunda tanıtım yazısı alacağım.

Erhan Erhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amale
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 75 / 102
  • Ticaret 24, (%100)
Tabiki de tanıtım yazısı :)

Sonuç: Link 1 - Link 2

Takipçi Satın Al

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 1, (%100)

Erhan adlı üyeden alıntı

Tabiki de tanıtım yazısı :)

Sonuç: Link 1 - Link 2

hocam baktım ancak olayı çözemedim hangi web siteleri için bu sonuçlar? :)

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Tanıtım yazısının daha çok faydalarını görürsün ;)

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 1, (%100)

Alpazen adlı üyeden alıntı

Tanıtım yazısının daha çok faydalarını görürsün ;)

Peki alma düzeni olarak yardım edebilecek olan var mı? :) Yani ne kadar sıklıkla tanıtım yazısı almalıyım?

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Yeni ve popüler olmayan bir site ne kadar dikkat çekmiştir ki belirli aralıklarla farklı siteler tarafından tanıtımi yapılsın. Işte bunu hesap ederek tanıtım yazısı alma aralığını belirleyin.

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al