freelance iş ilanları

Spam Yorumlara Son ! WordPress Akismet

5 Mesajlar 743 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

Blogunuza sürekli saçma sapan, anlamı olmayan link dolu yorumlar mı geliyor ? Bunları teker teker silmekle uğraşmayın, Akismet engellesin.

Akismet saten WordPress üzerinde otomatik kurulu geliyor. Bu yüzden sizin indirmeniz gerekmiyor.Yok kardeşim ben illa indircem diyosanız buyrun size indirme linki.

Akismet’in ana görevi spam yorumları engellemek.Peki kardeşim nedir bu ‘spam’ derseniz, Türkçe’ye çevrildiğinde gereksiz, önemsiz anlamlarına gelir.

Akismet’in çalışma mantığı ise sürekli link çıkışlı saçma sapan yorumları yapan kişileri engellemek ve bu konuda en başarılı eklenti kesinlikle Akismet’tir.

Kullanımı ise çok basittir.Burdan WordPress hesabınızı girerek sisteme kayıt oluyorsunuz.Size verilen ‘Akismet API’ kodunu ise eklentinize yerleştiriyorsunuz.

Akismet arayüzüne gitmek için : Admin Paneli > Eklentiler > Akismet

Kaynak: http://www.webmasterturkiye.net/wordpress/spam-yorumlara-son-wordpress-akismet.html

wmaraci
reklam

CokAsi CokAsi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Akismet spam yorumları engellemiyor sadece spam klasörüne taşıyor, bazende gerçek yorumları spam olarak algılayıp oraya taşıyor. Sonrada işin yoksa gelen yüzlerce spam yorum arasında acaba gerçek yorum varmıydı diye kontrol ederek uğraş dur.

Ben automatic'e kızıyorum bu noktada. Ya kardeş madem Wordpress'i sen yazıyorsun, bu işin kesin çözümünüde sen bilirsin, niye adam akıllı bir eklenti olarak yapmıyorsun şu akismet'i. Bak disqus'a bak intensedatabase'ye bir tane spam kaçırıyor mu? Demek ki oluyor ama neden yapmıyor anlamış değilim.

Ücretsiz yazı fontları arşivim: https://yazifontlari.blogspot.com

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

Çok Asi adlı üyeden alıntı

Akismet spam yorumları engellemiyor sadece spam klasörüne taşıyor, bazende gerçek yorumları spam olarak algılayıp oraya taşıyor. Sonrada işin yoksa gelen yüzlerce spam yorum arasında acaba gerçek yorum varmıydı diye kontrol ederek uğraş dur.

Ben automatic'e kızıyorum bu noktada. Ya kardeş madem Wordpress'i sen yazıyorsun, bu işin kesin çözümünüde sen bilirsin, niye adam akıllı bir eklenti olarak yapmıyorsun şu akismet'i. Bak disqus'a bak intensedatabase'ye bir tane spam kaçırıyor mu? Demek ki oluyor ama neden yapmıyor anlamış değilim.

Valla hocam doğru söylüyorsun. Resmen Spam'den yorum arattırıyor insana.
Adam "Teşekkürler" yazmış. 4 dk sonrada "Ben şurayı anlamadım..." gibi bi yorum daha atmış. Ard arda yorum attı diye yorumları spame taşımış Akısmet.
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

Knotist Knotist www.muzikyazilari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Müzisyen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 57 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Spam yakalama oranı çok iyi. Bazı yorumlar spam'e takılabiliyor örneğin dediğiniz gibi üst üste yorum attıysa birisi. Bunları da manuel bir şekilde oynaylarsanız o ip adresini kaydedip bir daha spam muamelesi yapmıyor. Yani kullandıkça kendini geliştiriyor. Ben kullanıyorum ve çok başarılı.

wmaraci
wmaraci

Thechosene Thechosene Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek http://www.webmasterturkiye.net/
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Çok Asi adlı üyeden alıntı

Hocam en iyisi Quiz eklentisini kurmak.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al