wmaraci reklam

Adsense pin zarfını "Google'dan Mektup Geldi" diye yutturan çocuk

47 Mesajlar 7.143 Okunma
wmaraci reklam

Citizen Citizen www. Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 9 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde Google ve Facebook’un açıklarını bulan 15 yaşındaki Enis Getmez, Google’dan teşekkür mektubu aldı.

9 yaşında bilgisayarla tanışan Enis Getmez, kendi imkanları ile program yazmaya başladı. Gün boyunca uzun süreler bilgisayarda çalışmalar yapan 8’inci sınıf öğrencisi Getmez, Facebook ve Google’ın açıklarını fark etmesi üzerine site yönetimi ile iletişime geçerek açıkları bildirdi. Defalarca gördüğü açıkları sitelere bildiren Getmez’in başarısı üzerine Google ve Facebook teşekkür mektupları gönderdi.

15 yaşındaki Enis Getmez, Google’ın yaşı tutmadığı için abisi Emre Getmez aracılığıyla iş teklifinde bulunduğunu iddia ederek, "9 yaşımda bilgisayarla tanıştım kendimi kendi imkanlarımla geliştirdim. Kendi olanaklarımla mxmirror’un düzenlediği hacker yarışmasına girdim. Bilgisayar Mühendislerinin de yarışmaya katıldığı ortamda dünya 9’uncusu oldum" dedi.

Yarışmada Türkiye’den ilk 20’ye giren olmadığından Türkiye birincisi olduğunu söyleyen Enis Getmez, "Google, Microsoft, Facebook’tan teşekkür mesajları geldi. Google ve Facebook’la iletişime geçtim açıklarını bildirdim. İmkan verildiği takdirde bilgisayarda yapamayacağım bir şey yoktur. Hedefimde büyük şirketlerin yanında çalışmak var" ifadelerini kaydetti.

3 YIL İÇİNDE 3 LAPTOP PARÇALADI

Oğlunu sürekli bilgisayar başında gördüğünde oyun oynadığını söyleyen baba Nafız Getmez ise, Enis Getmez’in 3 yıl içinde 3 laptop parçaladığını dile getirdi. Oğlunun ilk önce okulunu bitirmesini istediğini sözlerine ekleyen Getmez, "Ben ilk zamanlarda çocuk bilgisayarda oynarken oyun oynuyor zannettim. Yine akşamları eve gittiğimde bilgisayarla oynadığını fark ettim. Dedim ’Oğlum derslerine çalış bilgisayarla oyun oynama derslerinden geri kalırsın’ dedim. ’Baba ben bilgisayarla oynamıyorum program yapıyorum’ dedi. Tabi ben anlamadığımdan bu yaştaki çocuklar internette oyun oynar diye düşündüm. Yine bir akşam eve gittiğimde bilgisayar başında gördüm. Oyun oynadığını düşündüm. ’Baba ben bilgisayarda oyun oynamıyorum. Program yazıyorum. Google’nin internet üzerinden düzenlediği yarışmalarda Türkiye birincisi dünya 9. olduğunu ikinci etap düzenlenen yarışmada dünya 3. oldum’ dedi. Ben anlamadığımdan ’nasıl oluyor’ dedim. ’Baba ben program yazıyorum onların açığını buluyorum. Bu programları satıp para kazanacağım’ dedi. Bir süre sonra Google’den mektup geldi. Oğlum kendisini sitelerine yönetici yapmak istediklerini söyledi. Ben de ’Oğlum sen küçüksün bildiklerini söyleme seni kandırırlar’ dedim. 4 yıllık üniversite bitirmiş Amerika’da stajyerlik yapmış bilgisayar mühendisleri bile oğlumun bildiğini bilmiyormuş. Daha küçük olduğu için kendi bilgisini kendine saklamasını, önce okulunu bitirmesini tavsiye ettim. Bu 3 yıl içinde 3 tane laptop parçaladı. Tabi bunun yaptığı işlere kullandığı laptoplar yetmiyormuş. Bilmediğimden bana da söyleyemiyor. Öğrendim, Enis’in yaptığı programları kaldırabilecek 6 inç laptop aldım. Şimdi bir sorun yok. Benim de anladığım bir şey değil. Bir çok sitelerden Google’den bile teklif var. Bu sene ortaokul bitti, liseye geçiş yaptı. Derslerine çalışmasını itiyorum. O da bana bilgisayar mühendisi olmak istediğini söylüyor. İnşallah olur, zaman gösterecek" dedi.

http://www.aksam.com.tr/yasam/dunya-devlerinden-turk-cocuguna-tesekkur/haber-317455
http://www.milliyet.com.tr/dunya-devlerinden-turk-cocuguna-gundem-1900112/

-
wmaraci
reklam

Jengawer Jengawer Tıp Öğrencisi E-Mail Onaysız
  • Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tıp Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 20, (%100)
Haykırdım :)

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
"4 yıllık üniversite bitirmiş Amerika’da stajyerlik yapmış bilgisayar mühendisleri bile oğlumun bildiğini bilmiyormuş." :D

Sakulta Sakulta antakyabilgisayar.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 196 / 96
  • Ticaret 4, (%100)
Biri üzerime kum atsın :(
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

Türk Türk'ü korumazsa, Tanrı Türk'ü korumaz!...
wmaraci
wmaraci

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
100 tl Adwords kuponu gelse postayla nerelere haber olur düşünün artık.

-Bura komple benim.

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Bizim burda da inekler uçuyor :D

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Akşam ve Milliyet de bunu haber yapmış, medyanın ne kadar seviyesiz olduğu buradan anlaşılıyor gerçekten.
BerkantKONAC Vjolenza SeosyalMedya

kişi bu mesajı beğendi.

MoonLighT MoonLighT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
yav he he ya :D bende'de var ondan :D :D hala saklıyom A:SDFASDFA

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Ben de o mektubu bekliyorum ama o mektup nelere kadirmiş be :D

Vjolenza Vjolenza Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)
Bu kadar büyük gazetelerin bu kadar bilgisiz olması gerçekten içler acısı.
Being World

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al