Turgay Can adlı üyeden alıntı

Elinize sağlık.

Katılmadığım noktayı belirteyim. Java'da C'den türemiş dillerden birisidir ve C++'a göre öğrenilmesi daha rahat ve bir çok üniversitede oop'ye giriş dilidir.

Şahsen C ,C++ ve sonrasında C# , Java gibi dilleri öğrenmeyi tecrübe etmiş biri olarak.

C'yi algoritma öğrenme için düşünülebilir lakin direkt Java ilede bunu rahatça tecrübe edebilirsiniz. C ve C++ oop açısından fazla üzerinde zaman kaybedilmemesi gereken dillerdir. Eğer yüksek seviye dillerde geliştirici olmak isteyenler için.

Şahsi önerim ; Java özellikle algoritma ve oop, ood için en rahat dildir ve giriş dili olarakta önerimdir.

Yorum için teşekkürler, C ile OOP üzerinde zaman kaybetmeniz zaten zor. Çünkü standart olarak nesne yönelim desteği bulunmuyor. :)

Ben yeni başlayanların nesne yönelimli programlama ile giriş yapmasına fazla sıcak bakmıyorum. Önemli olan analitik düşünme olayının seri bir hale getirilmesidir. Nesne yönelimli bir yapıyla bunu giriş aşamasında sunmak pek mantıklı gelmiyor açıkçası. İnsanların gözünü korkutma ihtimali yüksek. (Çoğunluk için öyle de oluyor zaten.)

Giriş seviyesinde mantık çalışmak için Java önermiyorum ama işi kavradıklarında öğrenilmesi gereken bir dil olduğunu yazıda bahsettim.