wmaraci reklam
lidertakipci

Yaratıcı Çekilişler Hazırlamak Neden Zor?

6 Mesajlar 546 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

selamim selamim http://mehmetcabar.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisliği
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 104 / 60
  • Ticaret 32, (%100)
Bu foruma katıldığımdan beridir, diğer forumlardan farklı yanlarının çok fazla olduğunu hep gözlemledim. Gerek dayanışma, gerek forum yöneticilerinin tavırları gerekse forum düzeni, görselliği, bla bla bla. Ama forumda dikkatimi çeken bazı şeyler var.
Ben internetin çöp olması taraftarı değilim. Yani bir okuyucuya değer katacak bir yazı yazmayanlar bence yok edilmeli:) Bu forumda da belli başlı kullnıcılar işte kaynak belirterek yazı yazmaları, geçmiş konuları okumadan bir soru sormaları yada forumda var olan konuyu tekrar anlatmaları falan beni cezbetmiyor. Klasik bir çöp foruma dönüşüyor burası ve buraları, bu site benim değil. Ama ben kullanıcısıyım.

İkinci bir durum ise, şu forumdaki çekilişler. Öyle bir çekiliş hazırlanıyor ki, sadece sosyal medyada paylaşmak üzerine. Niye daha güzel çekilişler hazırlanmıyor? Yaratıcı neden olunmuyor? Ve bakıyorum da, eskisi gibi çekiliş sayfalarının altında yorumlar atılmıyor ve çekilişler yapılmadan kalıyor. Çünkü güven yok çekiliş sahiplerinde. Yaratıcılık yok.

Bundan uzun zaman önce, 1 ay kadar falan, webduzzi.com'un yaptığı çekiliş vardı. İşte sitemizi daha güzel kılmak için neler yapabiliriz diyordu. Uzunca bir yorum yazdım, gerçek anlamda hediye kazanmak için değil, siteyi güzel kılmak için yorumlar yaptım.
Çekilişte kural yoktu başka. Sadece "bize değer katana ödül var" diyordu.
10 tane yorum var ve ikisi kayda değer. Ve kazanan ben oldum.

Samsung bir telefon göndereceklerdi ancak bazı sıkıntılar olmuş ve bana o telefonun fiyatını gönderebileceklerini dilersem bekleyip telefonu gönderebileceklerini söylediler. Parayı istedim ve kayda değer bir fiyatı hesabıma yatırdılar. Yorumlarda burada: http://www.webduzzi.com/2014/05/16/webduzzi-com-cekilisine-katilin/

Evet, bu bir reklam yazısı abi. Hit değil, ziyaretçi kazanmak isteyen bir site için reklam yazısı. Diyorum ki, diğer çekiliş hazırlayanlara.

Kimse size backlink vermek için sitesinde yazı yazmayacak.
Kimse sizin linklerinizi kendi özenle beslediği hesaplarında paylaşmayacak.
Yaptığınız çekiliş size bir artı katmayacak.

Lütfen hit çekmek için değil, ziyaretçi kazanmak için kampanya yapın ve bunu yaparken, özenle kampanya oluşturun.Unutmayın: "Basit, iyidir"

Teşekkürler webduzzi, umarım ziyaretçilerinize değer katan bir web sitesi olarak yolunuza devam edersiniz.
kerimptk

kişi bu mesajı beğendi.

Trustflow 42 Kaliteli Kişisel Blog: www.mehmetcabar.com | Mutluluk Satıcısı
wmaraci
reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Teşekkürler MehmetCabar Siteme değer katabilmek adına, bana fikir edinebilmem konusunda yol gösterdiğin için :)

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

• Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 104 / 60
  • Ticaret 32, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Teşekkürler MehmetCabar Siteme değer katabilmek adına, bana fikir edinebilmem konusunda yol gösterdiğin için :)

Bunu nasıl yaptım ben :D

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

selamim adlı üyeden alıntı

Bunu nasıl yaptım ben :D

Çekilişler ile ilgili standartın dışında hiç bir fikrim yoktu. Zaman zaman düşündüm bu konuda ama kafam genelde çalışmaz. Bu sınırları aşan ilk örnek oldu :) O yüzden teşekkürler. Bu arada Sosyal Medya Kulübü'nden de sayende haberim oldu ve abone oldum. Teşekkür için yetiyorda artıyor bile :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 104 / 60
  • Ticaret 32, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Çekilişler ile ilgili standartın dışında hiç bir fikrim yoktu. Zaman zaman düşündüm bu konuda ama kafam genelde çalışmaz. Bu sınırları aşan ilk örnek oldu :) O yüzden teşekkürler. Bu arada Sosyal Medya Kulübü'nden de sayende haberim oldu ve abone oldum. Teşekkür için yetiyorda artıyor bile :)

Hocam beraber kafa yorarız bu tarz işlere. Sadece bahsetmen yeterli bana :D Ayrıca smkdergi de gayet güzel ya :D

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

selamim adlı üyeden alıntı

Hocam beraber kafa yorarız bu tarz işlere. Sadece bahsetmen yeterli bana :D Ayrıca smkdergi de gayet güzel ya :D

Şu kpss'den sonrası için birkaç şey yapmak istiyorum blogum ile ilgili hocam. Kapını çalarım. Mutlaka :)
selamim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al