Jengawer adlı üyeden alıntı

Hocam böyle zor sorular soruyorsun fatal error veriyoruz sonra :)

Şaka bir yana Google'ın kullandığı algoritmada yapay zeka içerikle alakayı çok güzel kuruyor. Buna en basitinden google translate örnek verilebilir. Bir dilde ne dediğini anlıyor ve onu başka bir dile çeviriyor. Google'ın API ile sunduğu bir hizmet var. O hizmet ile bir yazının hangi dile ait olduğunu tespit edebiliyorsun. Google bize bunu veriyorsa kim bilir sakladığı ne vardır :)

Estağfirullah hocam demeyin lütfen. :)
Translate kelimeyi hangi dildeolduğunu kavrıyor ve basit işler yapıyor. bir düşünsenize binlerce site binlerce içerik sürekli kotrol ediliyor. ha mevzumuz aslında googlenin 2 kelime arasında kurduğu bağlantıyı anlaması. 1. kelime aşk 2. kelime domates 3. kelime kumluca ilçesi. Alaksız değil mi. ama kumlucada domates aşkı diye yazdığımızda anlamlı. sadece kumluca domates aşk kelimeleri ise anlamsız. Ben inanmıyorum bu hikayeye. Burda niye yazıyorum. acaba yaşanan bir örnek var mı diye. google amacları doğrultusunda yalan söylüyor. yok şöyle yok böyle. e madem içerik çoook önemli madem backlink o kadar önemli değil nasıl 15 link ile ilk sıraya çıkılıyor. evet adamlar pr 5 olan 12 site ve 3 tane pr 7 siteye hacklink yapıp 2 haftada ilk sıraya getiriyorlar. yalan değil bildiğim çok örnek var. bazen bakarız bu site nasıl buraya gelmişdiye. işte o sitelerin backlinkine bakın venezuella da bir üniden backlink almış. ve fayda sağlamış. sonuç olarak google ne derse desin bizimiçin tek doğru yaşananlar olması gerek.