freelance iş ilanları

7.300 TL ile neler yapılabilir?

47 Mesajlar 5.866 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Diyalog Diyalog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Medya Editörü
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 36 / 100
  • Ticaret 10, (%100)
Internette en cok e-ticaret siteleri kazaniyor ama rekabet cok fazla kendine guveniyorsan girebilirsin.Domain ticaretinle ugrastigin icin pek zorlanacagini sanmiyorum.

wmaraci
reklam

bloggerim bloggerim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Çok yanlış bir düşünce :) 7300 lira bende olsa 1 yıl sonra aylık 5000 lira para kazandıran bir internet sitem olur.

Bunu 12-13 yaşından beri internet sitesi açan biri olarak söylüyorum.

Bana güvenebilirsiniz :)

Ama arkadaşın istediği daha çok kendi yaratıcı konusunu konuşturmak. Yani yaratıcı bir fikir istiyor. Yani yorumlardan anladığım kadarıyla. :) Bu kadar parayı bir blog için değil yavaş yavaş Türkiye'nin gururu diyeceğimiz bir yaratıcı site açmasında fayda var bütün wmaraci olarak da destek oluruz. 7300 Tl den bahsediyoruz. Şahin alınır o parayla :D
Roots

kişi bu mesajı beğendi.

Batarya Batarya SEO & Wordpress Bronz Üye
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1115
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Adnan Menderes'te güzel bi rakı sofrası kurulabilir.Şaka şaka , e-ticaret işine girebilirsin biraz daha para biriktirip.Ha e-ticaret çok uğraştırır diyorsan bu panel kiralatan arkadaşlar var.Çevren geniş ise ha birde forumlarda aktif isen (wm aracında gördüğüm kadar gayet aktifsin) çok güzel kazançlar elde edebilirsin Emre.Fakat direk bir işe girişeyim deme , en doğru kararı verene kadar kendine biraz zaman ver :)
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
Kredi çekerim sorun değil benim parada pulda gözüm yok aylık ugraşacağım sabit gelirli bir fikir olması gerekiyor.

Şöyle ki, rekabeti yüksek bir işle ilgilenemem. Mesala şöyle ki, Domain ticaretin de en çok ticaret yapan, kebdini kanıtlamış güvendirmiş bir ben varım diyebilirim bir kaç kişi daha var. Bu meslekte yeni biri gelipte hemen zirveye oturamaz. %98 iniz beni biliyor ve tanıyor.

Konuya dönecek olursak rekabeti yüksek bir işte yürümek çok zor daha yaratıcı bir fikir olması gerekiyor. :)

wmaraci
wmaraci

emre408 emre408 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 14 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Sadece web site açmayı mı düşünüyorsunuz

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)

Economist adlı üyeden alıntı

Kredi çekerim sorun değil benim parada pulda gözüm yok aylık ugraşacağım sabit gelirli bir fikir olması gerekiyor.

Şöyle ki, rekabeti yüksek bir işle ilgilenemem. Mesala şöyle ki, Domain ticaretin de en çok ticaret yapan, kebdini kanıtlamış güvendirmiş bir ben varım diyebilirim bir kaç kişi daha var. Bu meslekte yeni biri gelipte hemen zirveye oturamaz. %98 iniz beni biliyor ve tanıyor.

Konuya dönecek olursak rekabeti yüksek bir işte yürümek çok zor daha yaratıcı bir fikir olması gerekiyor. :)

piyasada az bulunan, özellikle bölgenizde kolay ulaşılabilen ürünleri satabileceğiniz bir site yapabilirsiniz.

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Haber sitesi açılabilir :) haber ajansı abonelik alırsınız sonrada haber sitesi yazılımı.

Google News kaydı da olursa tadından yiyilmez.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

bloggerim adlı üyeden alıntı

Ama arkadaşın istediği daha çok kendi yaratıcı konusunu konuşturmak. Yani yaratıcı bir fikir istiyor. Yani yorumlardan anladığım kadarıyla. :) Bu kadar parayı bir blog için değil yavaş yavaş Türkiye'nin gururu diyeceğimiz bir yaratıcı site açmasında fayda var bütün wmaraci olarak da destek oluruz. 7300 Tl den bahsediyoruz. Şahin alınır o parayla :D

Ahahhahahha :D haklısınız hocam fakat ben olsaydım şöyle yapardım. Birlikte hesaplayalım.

1- 3300 liraya 1650 adet 200 kelime makale yazdırılır. Geriye kalır 4000 lira.

2- Makalelerin birazı paylaşıldıktan sonra 5 adet sağlam siteden link alınır. Sağlam linkler 3 aylık 150 tl oluyor en fazla. 5 tanesi 750 lira eder. Bu linklerin uçuş etkisi yarattığına şahit oldum, heleki sektörel sitelerde... Geriye 3250 lira kalır.

3- 3250 liradan 750 daha çıkaralım, 3 ay sonraki link parası hazırda kalsın. 2500 lira kalır.

4- 2500 lira demek 250 adet kaliteli siteden tanıtım yazısı almak demektir. Bu zamana kadar siteye 1000 yazı girmiş olsa arkadaş, her tanıtımda 3 link çıkışı olsa , 750 adet yazısına sağlam sitelerden link çıkışı almış olur. Kalan 250 yazı ana sayfaya ve alt sayfalara alınan linklerin etkisiyle uçuşa geçer zaten, heleki domain sektörelse.

5- Bütün bu çalışma aylara yayılıp yapıldıktan sonra sitenin aldığı tekil hit 50k yı bulur. 50x,1,5= 75tl günlük ortalama en az Adsense'den bunu alır arkadaş. Bu da aylık 2250 lira para eder.

Buraya kadar yazdıklarımın hepsi 6 aylık bir süreçti. Şimdi diğer 6 aylık sürece bakalım.

6- 2250 lira ay sonu alındıktan sonra 1500 lirası hazırda bekletilir, 750 lirası kullanılabilir. Bu 6 ayın link parası artık hazırda bekliyor.

7- 6x2250= 13500 lira. 6 ay sonunda biriken bu para ile arkadaş dilediği kadar makale yazdırabilir, sitenin SEO yapısını kat kat güçlendirebilir.

8- 2 adet makale yazarıyla 6 ayın sonunda aylık 5bin lira para kazanmaya başlar. Siteye girdiği yazılar güncel yazılar olmazsa hayatı kurtulur.

10 BİN İÇERİĞİNİZİN VE AŞIRI GÜÇLÜ SEO YAPISI OLAN BİR SİTENİZİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜN?

Şahin parasına bu sektörde çok güzel şeyler yapılıyor kardeşim :D Yeterki elindeki sermayeyi kullanmayı bilsin. Tecrübe de çok önemli tabi. 13 yaşımdan beri falan internet sitesi açıyorum tecrübe edine edine daha yeni yeni profesyonelliğe yaklaştım. Dile kolay 7 yıl.
AhmetGuler

kişi bu mesajı beğendi.

bloggerim bloggerim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Ahahhahahha :D haklısınız hocam fakat ben olsaydım şöyle yapardım. Birlikte hesaplayalım.

1- 3300 liraya 1650 adet 200 kelime makale yazdırılır. Geriye kalır 4000 lira.

2- Makalelerin birazı paylaşıldıktan sonra 5 adet sağlam siteden link alınır. Sağlam linkler 3 aylık 150 tl oluyor en fazla. 5 tanesi 750 lira eder. Bu linklerin uçuş etkisi yarattığına şahit oldum, heleki sektörel sitelerde... Geriye 3250 lira kalır.

3- 3250 liradan 750 daha çıkaralım, 3 ay sonraki link parası hazırda kalsın. 2500 lira kalır.

4- 2500 lira demek 250 adet kaliteli siteden tanıtım yazısı almak demektir. Bu zamana kadar siteye 1000 yazı girmiş olsa arkadaş, her tanıtımda 3 link çıkışı olsa , 750 adet yazısına sağlam sitelerden link çıkışı almış olur. Kalan 250 yazı ana sayfaya ve alt sayfalara alınan linklerin etkisiyle uçuşa geçer zaten, heleki domain sektörelse.

5- Bütün bu çalışma aylara yayılıp yapıldıktan sonra sitenin aldığı tekil hit 50k yı bulur. 50x,1,5= 75tl günlük ortalama en az Adsense'den bunu alır arkadaş. Bu da aylık 2250 lira para eder.

Buraya kadar yazdıklarımın hepsi 6 aylık bir süreçti. Şimdi diğer 6 aylık sürece bakalım.

6- 2250 lira ay sonu alındıktan sonra 1500 lirası hazırda bekletilir, 750 lirası kullanılabilir. Bu 6 ayın link parası artık hazırda bekliyor.

7- 6x2250= 13500 lira. 6 ay sonunda biriken bu para ile arkadaş dilediği kadar makale yazdırabilir, sitenin SEO yapısını kat kat güçlendirebilir.

8- 2 adet makale yazarıyla 6 ayın sonunda aylık 5bin lira para kazanmaya başlar. Siteye girdiği yazılar güncel yazılar olmazsa hayatı kurtulur.

10 BİN İÇERİĞİNİZİN VE AŞIRI GÜÇLÜ SEO YAPISI OLAN BİR SİTENİZİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜN?

Şahin parasına bu sektörde çok güzel şeyler yapılıyor kardeşim :D Yeterki elindeki sermayeyi kullanmayı bilsin. Tecrübe de çok önemli tabi. 13 yaşımdan beri falan internet sitesi açıyorum tecrübe edine edine daha yeni yeni profesyonelliğe yaklaştım. Dile kolay 7 yıl.

Her şey güzelde. Adama çok fazla makale yazdırdık yav. Onu aşağı çekip google adwors ve Facebook'da link verse çok daha iyi olur gibi.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

bloggerim adlı üyeden alıntı

Her şey güzelde. Adama çok fazla makale yazdırdık yav. Onu aşağı çekip google adwors ve Facebook'da link verse çok daha iyi olur gibi.

Onunla ilgili pek bir bilgim yok, ne tür bir götürüsü ne tür bir getirisi olur hiç bilmiyorum :D ama o da yapılabilir herhalde. Arkadaşa kalmış artık :)

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al