wmaraci reklam

Mybb 1.8.17 Türkçe İndir

13 Mesajlar 2.060 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

icedie icedie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar

Mybb eskisi kadar türkçe destek ve paylaşımı yok kadar az. Bende uzun zamandır ara vermiştim . şimdi tekrar mybb forum kurdum ve en son günce sürümünü burada göremeyince eklemek istedim.

Alıntıdır.

MyBB v1.8.17 - Türkçe UTF-8 Full Kurulum Paketi İndir

Versiyon Hakkında Bilgi:
MyBB 1.8.17 güncellemesi; Bir önceki sürüm olan MyBB 1.8.16 güncellemesinde yaşanan eksik ve hatalı yerleri düzenlemek için çıkartılmış bir bakım güncelleme paketidir.Bu güncelleme paketinde daha önce ki sürümde tespit edilen 11 adet hata/bug düzeltilmiştir.

Offical Site Konusu Yapılan değişilikler, yeni özellikler ve ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.
Kod:
Kod:
https://mybb.com/versions/1.8.17/
https://blog.mybb.com/2018/07/15/mybb-1-8-17-released-maintenance-release/

Kurulum Anlatımı:
Ekteki dosyayı indirip .rar'dan çıkarın.

"MyBB 1.8.17 Türkçe Kurulum Paketi" adlı klasörün içindeki dosyaların tümünü FTP programı aracılığı ile ''public_html'' klasörü içine yüklüyorsunuz. Eğer siteyi forum klasöründe kurmak istiyorsanız, ana dizine forum adında bir klasörü oluşturup ekten indirmiş olduğunuz kurulum dosyalarını forum klasörünün içine yükleyiniz.. FTP ana dizin ("public_html" bazı sunucularda "httpdoc" klasörü ) mevcuttur.Kısaca kurulum dosyalarını adını yazmış olduğunuz dizinin içine kurulum dosyalarını atıyorsunuz
[Resim: ok-icon.png] Dosyaların FTP'ye yükleme işlemi bittikten sonra, config.default.php dosyasının adını config.php şeklinde değiştirin ve aşağıda isimlerini yazmış olduğum dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerini 777 olarak ayarlayınız.

./cache
./cache/themes
./uploads
./uploads/avatars
./inc/languages
./inc/config.php
./inc/settings.php

Kurulum işlemi bittikten sonra CHMOD izinlerini tekrar eski hallerine getirmeyi unutmayınız.

Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, siteadı.com/install/ şeklinde yazarak ''ENTER'' tuşuna basıp kurulum sihirbazını çalıştırın ve kurulum işlemine başlayınız.

İndirme Linki 1
https://www.dosyaupload.com/qC9M

İndirme Linki 2
http://www.mybbkursu.com/attachment.php?aid=1150

wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)
Helal olsun kardeşim, en azından kaynak ekleseydin iyi olurdu ;)
http://mybbdepo.com/mybb-1-8-17-turkce-sifir-kurulum-paketi-indir-konusu.html

wptreni.com |  Wordpress Blogu

RAZADOR RAZADOR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 4 / 48
  • Ticaret 3, (%100)
Konu bu kadar özensiz olmasaydı güzel olurdu.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)

RAZADOR adlı üyeden alıntı

Arkadaş kopyala yapıştır yaptığı için olabilir :) Haftasonu uykusuz kalıp, mybb kullanıcıları için güncel sürümü yetiştirmeye çalıştım, tek tek güncellen tüm yapıyı test ettim, kurcaladım ve bunun için paketler hazırladım. Resmi mybb sitesine bu dosyaları gönderip, doğrulattım ve sonra birisi çıkıp ben mybb destek sitesi kurdum, işte paketim diyor ya o çok içimi acıtıyor. Benim ismimi silebilirsin, bizim destek sitesinin linkinide sil ancak ben yaptım deme bari be...

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=1146
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 15.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Helal olsun kardeşim, en azından kaynak ekleseydin iyi olurdu ;) http://mybbdepo.com/mybb-1-8-17-turkce-sifir-kurulum-paketi-indir-konusu.html

Kaynak Size Ait değil zaten

Machine adlı üyeden alıntı

Arkadaş kopyala yapıştır yaptığı için olabilir :) Haftasonu uykusuz kalıp, mybb kullanıcıları için güncel sürümü yetiştirmeye çalıştım, tek tek güncellen tüm yapıyı test ettim, kurcaladım ve bunun için paketler hazırladım. Resmi mybb sitesine bu dosyaları gönderip, doğrulattım ve sonra birisi çıkıp ben mybb destek sitesi kurdum, işte paketim diyor ya o çok içimi acıtıyor. Benim ismimi silebilirsin, bizim destek sitesinin linkinide sil ancak ben yaptım deme bari be...

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=1146

Ben Birşey yaptım demiyorum ki. Sadece mybb son sürümün türkçe halini gördüm ve paylaştım...Ben Birşey yaptım demiyorum ki. Sadece mybb son sürümün Türkçe halini gördüm ve paylaştım... Şimdi baktım ve sizin çeviriniz değil zaten bu benim paylaştığım
simao

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

RAZADOR adlı üyeden alıntı

Herşey Sırasıyla neresi düzensiz onu anlamadım :)

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
Mybb'nin resmi sitesi dururken ne diye insanlar sizlerin sitesinden bunları indirir zaten hiç anlamıyorum. Machine kendi forum sisteminde dut yemiş bülbül iken burada kaplan oluyorsun. İki çeviri yapan kendisini sistem yapmış sanıyor.
simao

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)

oBen adlı üyeden alıntı

Mybb'nin resmi sitesi dururken ne diye insanlar sizlerin sitesinden bunları indirir zaten hiç anlamıyorum. Machine kendi forum sisteminde dut yemiş bülbül iken burada kaplan oluyorsun. İki çeviri yapan kendisini sistem yapmış sanıyor.

Merhaba oBen,

MyBB resmi sitesi Türkçe dil desteği sunmuyor hocam. Biz resmi siteden paketleri alıp, dil dosyalarını Türkçeye çeviriyoruz ve düzenleme yaptığımız birkaç ayar dosyası da mevcuttur. Paketi kullanıcılarımıza yayınlamadan önce test ediyoruz, yeni gelen özellik vs var mı diye bakıp ona göre kullanıcılarımızı bilgilendiriyoruz.

Next'i, İleri diye çevirip bırakmıyoruz. Yaklaşık 8 yıldır MyBB ile içli dışlı birisiyim, resmi siteden Türkçe paket yayınlamak için yetki aldım ve resmi sitede çevirdiğim dil dosyaları yayınlanmaktadır. MyBB için geliştirdiğim birçok eklenti mevcuttur. MyBB 1.8.16 sürümünde ki karşılaştığım birçok hatayı mybb ekibine bildirmişliğim vardır ve birkaç gün sonra 1.8.17 hotfix sürümü yayınlandı. Beni bilmeden, MyBB ile ne alakam olduğunu bilmeden hakkımda böyle konuşmanız beni gerçekten üzdü. Tanımadığınız birisi için böyle kesin konuşmanızı neye göre yapıyorsunuz?

icedie Konunun içeriği bizden alıntılanma. Paket içerisinde ki dil dosyalarını düzenlenmiş vs. Normalde bu tarz konulara gelip, yorum dahi atmam ancak kaynak olarak belirtilen site birçok kez bizim paketimizi alıp, içerisinde bizim isimleri silerek kendi yapmış gibi yayınladı bu yüzden tepkisiz kalamadım. Bahsi geçen kaynak sitede yayınlanan tüm paketlerin içeriğine bakın hepsi benim cümlem, benim yazdığım kelimeler kopyala, yapıştır koy gö.... gitsin hesabı.

Derdimi umarım anlatabilmişimdir...

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
Machine tanımadığım biri mi? Daha öncede yazıştık. mybbdepo ilgisizlik yüzünden dipleri görmüş durumda. Bir siz vardınız ilgilenen artık sizde vakit ayırmıyorsunuz.Aslında bir bakıma da iyi oluyor. Bu sayede sorunları kendimiz bir şekilde çözmüş oluyoruz ve buna paralel olarak ta sistemi daha özümsemiş oluyoruz.

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)

oBen adlı üyeden alıntı

Machine tanımadığım biri mi? Daha öncede yazıştık. mybbdepo ilgisizlik yüzünden dipleri görmüş durumda. Bir siz vardınız ilgilenen artık sizde vakit ayırmıyorsunuz.Aslında bir bakıma da iyi oluyor. Bu sayede sorunları kendimiz bir şekilde çözmüş oluyoruz ve buna paralel olarak ta sistemi daha özümsemiş oluyoruz.

Ne yapmamızı bekliyorsunuz? foruma sürekli konu mu postalıyalım? Biz bir genel forum değiliz, bir içerik üretecisi olan forum değiliz, MyBB adlı yazılımla ilgili Türkçe destek veren bir forumuz. Resmi sitede yazılım ile ilgili bir gelişme olur ise onu yayınlarız. MyBB ile ilgili sorun yaşayan var ise konusunu açara ve çözümü bilen bir ullanıcı ya da yönetici konuya cevap yazar sistem bu şekilde işliyor. Sürekli aktif olunması gereken bir forum sitesi değil ne yazık ki.

Konuyu uzatmanın manası yok açıkcası, ben sıkıntımı dile getirdim, rahatsız olduğum durumu izah ettim, kolay gelsin.
kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al