wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce neden mybb forum ile iyi yerlere gelinmiyor?

66 Mesajlar 19.976 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Notnormal Notnormal hack3rz.org Link satişi Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

JamadaM adlı üyeden alıntı

MyBB forumlar genelde Hile, Sahtekarlık, **************lık ve Adult içerikleri üzerine kurulu olduğu için olabilir mi?

Vb alt yapısılı ile de aynı siteler yokmu :) Mybb Geliştirmye açık bir yazılım Vb ise Geliştirilmesi yasak. Linux Ve Windows Gibi Bi nevi Sizler aliştığınız için Windows a Linux Zor geliyor :) Bu bi önernek sadece.
erkolay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

Notnormal adlı üyeden alıntı

Vb alt yapısılı ile de aynı siteler yokmu :) Mybb Geliştirmye açık bir yazılım Vb ise Geliştirilmesi yasak. Linux Ve Windows Gibi Bi nevi Sizler aliştığınız için Windows a Linux Zor geliyor :) Bu bi önernek sadece.
Mybb /vbulletin-Xenforo karşılaştırması doğru değil Vbullettin kullanmıyorum mybb ve xenforo kullandım
mybb de kendi temamı yaptım (3tane 1i Pc sürüm 2Mobil sürüm)
Xenforoda ise tema yapmana gerek yok kendi arayüzü çok iyi kasmıyor
Mybb de facebook twitter otomatik paylaşım varmı (drekt sayfaya ve zaman tüneline)
Mybb'de Anlık Bildirim ne kadar gelişmiş (1.6.4 den sonra tema dosyalarını bozdu)
Mybb Seo eklentisi ne kadar gelişmiş etiket eklentileri ne kadar gelişmiş (xenforo etiket sistemine bakın)
Mybb de Tema olayı en iyi olduğu kısım budur bir kişi üzerinde 1ay kafa yorsun kendi temasını yapmaya başlayabilir(Amatör olarak)Xenforo da Tema yapma derdin yok panelde ve TMS den (template Mod. System) den yapabilirsin kodlarla uğraşmadan
Mybb de yan panel(sidebar) oluşturmak için kullandığınız eklenti ne kadar işe yarıyor yada kodlar Xenforo Widget Fr. sistemi ile yönetime girip tek tuşla yan panele widget tanımlayabiliyorsunuz
Mybb de Eklenti gizleme ne kadar başarılı -Aıntı yapınca sinir bozucu Blah yazısını tanıyan var mı ?
Mybb destek ne durumda ?Türkiyede iki destek sitesi var mybb*** ve mybb.com.** bu destek siteleri bişeyler gelştirmek yerine birbirinin çıkardığı paketlere çamur atıyorlar.son zamanlarda xpserkan ve emre karakaya çıkardığı 3 yararlı eklenti dışında bir gelişme yok -Xenforo türkiye destek siteleri adam akıllı destek veren site xen-tr dir acil sorunda xenforo.com a danışın :D
Mybb portal hataları ve portal sorunları çözüldümü?
Öncelikle karşılaştırdığınız scriptleri detaylı araştırın mybb-xenforo veya mybb-vbullettin karşılaştırılacak seviyede değil bugün xenforo/vbullettin bir deneme sürümünü ücretsiz yayınlasa kullanmaz mıyız ?
şunu diyebilirim Ücretsizler arasında en iyisi mybb ve disqus dur

Notnormal Notnormal hack3rz.org Link satişi Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Bakış açısına bilgi birikimine göre değişir sizin bu sarf ettiğiniz sözler. Bana sorarsanız Ben Cotonti derim ama buradaki kıyas myBB oldugu için oraya girmiyorum bile. Ücretsiz ve tamamen gönüllüler tarafından yapılan MyBB ve Tamamen ticaret amacıyla yapılan Vb,Xenforo vs İle bu denli kıyaslama yapmanız yalnış. O Sistemlerin kendi geliştirme ekipleri bulunmakta fakat MyBB tamamen sizin benim gibi kişilere kalmiş isteyen istediği değişikliği yapabiliyor. Kullanıp kullanmamak size kalmiş paranız varsa gidip alırsınız Vb-Xenforo artık hangisini isterseniz kullanırsınız. 150 200 $ sanırsam lisansları ben şahsen 10 lira bile vermem o sistemlere :) çok yazdım kusura bakmayın benim bakış açım bu şekilde sizin bakış açınız farklı olabilir saygım sonsuz.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Arkadaşlar, her sistemde başarı da güvenlik de site ekibine bağlı bir durum.

Bu konudaki ilk mesajımda da örneğini verdim.

"Webmaster Forumu' sorgusu ile ilk sayfa, 7. sırada imzamdaki site var. Üstelik henüz 2 yaşında bile değil, çok az üye ve konu olmasına rağmen. Geçici başarı demeyin, 1 yıldır aynı yerde. O kadar eski devleri devirdi. vBulletin ve vBSEO kullanan nice yaşlı forumları geride bıraktı.

Yine henüz 2 aylık bile olmayan 'Apple Destek Forumu' sorgusu ile ilk sayfa 3. sıradaki sitemiz: http://appledestek.net/forum/

Bu sitemiz de nice yaşlı ve vb, vBSEO kullanan forumu geride bıraktı.

Yine SMF ile kurduğumuz, 40-50 üyeli ve çok az konusu bulunan http://www.sosyalizmokulu.com sitemiz 'sosyalizm' kelimesi ile ilk sayfada ve türev kelimelerin bir çoğunda ilk sırada çıkıyor. Üstelik, ne SEO eklentisi var, ne de SEF URL kullanıyoruz. Henüz 1 yaşını yeni doldurdu bu sitemiz de.

'Türkiye Forumu' sorgusu ile yine ilk sayfada, MyBB ile ve doğru düzgün konusu, üyesi bile olmayan forumumuz: http://turkiyeyehosgeldiniz.net/forum/

Gördüğünüz gibi, sisteminiz ne olursa olsun, iş sizde bitiyor.

wmaraci
wmaraci

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

Notnormal adlı üyeden alıntı

Bakış açısına bilgi birikimine göre değişir sizin bu sarf ettiğiniz sözler. Bana sorarsanız Ben Cotonti derim ama buradaki kıyas myBB oldugu için oraya girmiyorum bile. Ücretsiz ve tamamen gönüllüler tarafından yapılan MyBB ve Tamamen ticaret amacıyla yapılan Vb,Xenforo vs İle bu denli kıyaslama yapmanız yalnış. O Sistemlerin kendi geliştirme ekipleri bulunmakta fakat MyBB tamamen sizin benim gibi kişilere kalmiş isteyen istediği değişikliği yapabiliyor. Kullanıp kullanmamak size kalmiş paranız varsa gidip alırsınız Vb-Xenforo artık hangisini isterseniz kullanırsınız. 150 200 $ sanırsam lisansları ben şahsen 10 lira bile vermem o sistemlere :) çok yazdım kusura bakmayın benim bakış açım bu şekilde sizin bakış açınız farklı olabilir saygım sonsuz.

Hocam Şurada çıkartılan bir ücretsiz scriptin ikincisi ücretli ye dönüyor ve ayrıca bi yerde hatanız var vediğiniz paraya değiyor cotonti yi ilk defa duyuyorum :D

erkolay adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar, her sistemde başarı da güvenlik de site ekibine bağlı bir durum.

Bu konudaki ilk mesajımda da örneğini verdim.

"Webmaster Forumu' sorgusu ile ilk sayfa, 7. sırada imzamdaki site var. Üstelik henüz 2 yaşında bile değil, çok az üye ve konu olmasına rağmen. Geçici başarı demeyin, 1 yıldır aynı yerde. O kadar eski devleri devirdi. vBulletin ve vBSEO kullanan nice yaşlı forumları geride bıraktı.

Yine henüz 2 aylık bile olmayan 'Apple Destek Forumu' sorgusu ile ilk sayfa 3. sıradaki sitemiz: http://appledestek.net/forum/

Bu sitemiz de nice yaşlı ve vb, vBSEO kullanan forumu geride bıraktı.

Yine SMF ile kurduğumuz, 40-50 üyeli ve çok az konusu bulunan http://www.sosyalizmokulu.com sitemiz 'sosyalizm' kelimesi ile ilk sayfada ve türev kelimelerin bir çoğunda ilk sırada çıkıyor. Üstelik, ne SEO eklentisi var, ne de SEF URL kullanıyoruz. Henüz 1 yaşını yeni doldurdu bu sitemiz de.

'Türkiye Forumu' sorgusu ile yine ilk sayfada, MyBB ile ve doğru düzgün konusu, üyesi bile olmayan forumumuz: http://turkiyeyehosgeldiniz.net/forum/

Gördüğünüz gibi, sisteminiz ne olursa olsun, iş sizde bitiyor.

hocam sizin biraz siteleri tanıtmak link çıkışı yapmak gibi olmuş :D yöneticiler görmeden linkleri düzenleyin :D

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Yahu bir konunun 6. sayfasından link alsam ne olacak?

Somut örnekler olarak sundum. Yönetim uygunsuz bir şey var derse gereğini yapar zaten.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
vBulletin
+ Profesyönel
+ Sürekli güncelleniyor
+ Problem olursa destek ekibi yardım ediyor
+ Sürekli güncelleniyor (profesyöneller tarafından)
+ Piyasası geniş, tema, eklenti vs. için çalışan binlerce insan var, ayrıca en eski forum sistemi (bildiğim)

MyBB
+ Ücretsiz
+ İllegal sitelerde kullanabilirsin (vBulletin buna izin vermiyor)

Ayrıca her iki sistemle de hem başarısız olmuş, hem de başarılı olmuş yüzlerce örnek var dünya çapında. Hangisini kullanacağınız, beklentilerinize bağlı. İyi yerlere gelinmiyor diye bir şey yok. Hala bütün internet piyasasını Türkiye'den ibaret zannediyoruz.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

JamadaM JamadaM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

sametweb adlı üyeden alıntı

vBulletin
+ Profesyönel
+ Sürekli güncelleniyor
+ Problem olursa destek ekibi yardım ediyor
+ Sürekli güncelleniyor (profesyöneller tarafından)
+ Piyasası geniş, tema, eklenti vs. için çalışan binlerce insan var, ayrıca en eski forum sistemi (bildiğim)

MyBB
+ Ücretsiz
+ İllegal sitelerde kullanabilirsin (vBulletin buna izin vermiyor)

Ayrıca her iki sistemle de hem başarısız olmuş, hem de başarılı olmuş yüzlerce örnek var dünya çapında. Hangisini kullanacağınız, beklentilerinize bağlı. İyi yerlere gelinmiyor diye bir şey yok. Hala bütün internet piyasasını Türkiye'den ibaret zannediyoruz.

Haklı

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
myBB'de destek yok mu, bu ancak kendini kandırmadır.

MelihAtasever MelihAtasever ☆☆ Atasever Media ☆☆ Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci-Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 239 / 239
  • Ticaret 140, (%100)
MyBB Forum sisteminin çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum tabi ilgilenilirse.

Evet büyük siteler var ancak biyerden sonra Vbulletin kadar gelişmiş olmayınca insanlar forumuda büyüyünce haliyle parasını çıkartıp vb'ye geçiş yapıyor. Bence SEO'su kötü-yok, şu öyle bu böyle gibi cümleler biraz abartı. İnanın sistemi çözdükten sonra eğlenceli bir hale dönüşebiliyor. Ayrıca Wordpress kadar iyi görülse ve Kullanılsa idi , Sadece sürekli belirli kişiler dışında tema ve eklentiler yapılarak bişeyler çıkarmaya çalışılsa MyBBninde Vbulletinle kapışabileceğini düşünürdüm. Ama şuan için bir cevabım yok bu konuya.

MyBB sözde kısa ama aslen uzun bir süredir köşesinde sessizce bekliyor. Özellikle desteklemenizi.

MyBB Türkçe Resmi Destek ve Forum Sitesi açıldığında rakiplerinin çoğalacağını tekrar aktif olacağını belirteyim. Tabikide buda Serkan Abime kalmıştır ve çalışmalarına devam etmektedir. Neden bu kadar uzun sürüyor derseniz Hepimiz insanız , ailemiz , işlerimiz , sağlığımız derken bir forum değil sadece yüzlerce site , yasal sorunu ve birçok sıkıntı arasında güncellemeden eklentisine, yeni tasarıma elbette aksilik ve ertelemelerle ağır ağır devam ediyor. MyBB Wordpress kadar gelişmişte olamadığından tek tıkla güncelleme yapılamıyor malesef , herşey kullanılamıyor site patlayabiliyor vs cabası. Kısacası Er yada geç MCTR aktif ve en iyisi olacak diyede düşüncemi belirteyim. :)

Daha söylenecek şey ve tartışıılıp MyBB sistemininde bulunacağı sorun-hata çok ancak bunları çözmekte güncellemelere, MyBB sistemini kodlayan kişilere bildirmekle ve dediğim gibi desteklerimizle olacak bir iş. Saygılar..
ozkanyilmaz ResitAkyol

kişi bu mesajı beğendi.

prodoviz.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al