wmaraci reklam

Yeni forum alternatifleri

17 Mesajlar 2.498 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Hozturks Hozturks Acemi Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Selam arkadaşlar yaklaşık 1.5 aydır forum sitesi açmaya karar verdim.Şimdi merak ettiklerimi sırasıyla sorup sizlerin fikirlerini almak istiyorum.

1-Mybb ve phpbb3 arasında kaldım hangisini seçmeliyim. (Vbullentin'e kurmayacağım)
2-Site içeriği tek bir konumu olmalı (android,oyun,program,resim,video vs) ya da her şeyden bulanan bir forummu.
3-Zamanım bol ve güzel bir ekip oluşturabileceğim fakat sizce adsense ile para kazanabilir miyim
4-Üye çekmek gereklimidir,daha doğrusu yorum yapılması şart mıdır yoksa tüm ziyaretçilere açık bir forum mu olmalı.(içerik olarak,mesela resim ya da linkler saklanmalı mı )

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar,bir an önce isim alıp direk forumu kurmak istemiyorum iyice düşünmek istiyorum,daha önce bu hataya düşmüştüm ve yaklaşık 1.5 aydır düşünüyorum.

düşüncelerini yazacak olanlara şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

Developers Developers Laravel Artisan Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 113 / 63
  • Ticaret 1, (%100)
MyBB kurmanı tavsiye ederim, eğer paran varsa IPB veya XenForo satın al gerçekten çok harika bir forum sistemi. Kesinlikle IPB'yi tavsiye ederim ama satın alacak durumda değilsen MyBB kurabilirsin.

Bence tek konu olmalı. Bu sayede sürekli giren üyeler bulursun.

Adsense ile para kazanacağını sanmıyorum çünkü forum için SEO çok zor diye düşünüyorum.(Daha önce Mybb'ye permalink kurmaya çalıştım olmadı). Fakat diğer sitelerden reklam alabilirsin.

İlk başlarda linkleri ve içeriği gizleme daha sonra SADECE linki gizle. İçeriği gizlemek gibi bir hataya düşme.

bonafide bonafide WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 604
  • Beğeniler 8 / 116
  • Ticaret 22, (%100)
1- SMF
2- Tek konu üzerinde yoğunlaşırsan başarılı olursun.
3- Tutarsa evet kazanabilirsin, sabit reklamlarıda düşünebilirsin.
4- Linkleri gizli, ziyaretçilere açık bir forum olması gerekir.

• Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Peki şöyle bir kanıya varabilir miyiz ? paran yoksa ve camiaya sükseli bir giriş yapacaksan mutlaka ücretli bir sistem olmalı ve biraz para mı akıtmalıyız

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

MyBB MyBB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense ilede para kazanırsınız ücretsiz forum scripti ilede Vbulletin alıp Adsense de günde 100 dolar kazanacaksınız diye birşey yok kazanç tamamen sizin sitenizi takip eden ziyaretçilerin bilinçli olmasıyla alakalıdır

Vbulletin 4 ten MyBB ye geçiş,Load sorunu için Cache uygulamaları yapılır.

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Kardeşim sana tek birşey söyleyeceğim bu zamana kadar %70 sitelerim forumlardan oluşuyordu ekip olarak 2 kişiydik ve halende öyleyiz 2 kişilik dev kadro olduk resmen alanımızda +100.000 üyeye yaklaşık 200 bin konuya ulaştık ve biz bunları lise 1 de yapmıştık ekip filan bahane ekibi kurarsın adamlar 1 ay konu açarlar açtıkları konunun sayısı 500 ü geçmez öylece kalırsın harcadığın zamana yanarsın biz 2 kişiydik 2 kişi binlerce kişiye ulaştı ve halende kırıntılarımız vardır :) eğer işin altından kalkarım diyorsan benim ekibimdekiler sağlıklı bireyler diyorsan forumunu kur eğer güvenemiyorsan ekibine blogunu aç keyfine bak derim

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

Muhdeli Muhdeli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 0 / 73
  • Ticaret 0, (%0)
Forum tamamen sabır ve incelik işidir. Uzun yıllar uğraşmışlığım var. Bu zamanda forum tutturmak çok zor. Ücretsiz bir sistem kullanacaksanız daha da zor.

MyBB MyBB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Muhdeli adlı üyeden alıntı

Forum tamamen sabır ve incelik işidir. Uzun yıllar uğraşmışlığım var. Bu zamanda forum tutturmak çok zor. Ücretsiz bir sistem kullanacaksanız daha da zor.

Paralı kurunca iş yapacak mı ?

Vbulletin 4 ten MyBB ye geçiş,Load sorunu için Cache uygulamaları yapılır.

Muhdeli Muhdeli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 0 / 73
  • Ticaret 0, (%0)

MyBB adlı üyeden alıntı

Paralı kurunca iş yapacak mı ?

vBulletin dışındakilerle bir yerlere gelinmez. vBulletin ile gelinir de demiyorum, o da çok emek, zaman ve şans işi.

• Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Forum işi gerçekten zor evet,forumdan vazgeçtim.Blogum vardı ona ağırlık vermeye karar verdim.Site analizi yaptım.Yıllardır mybb olan ve içinde binlerce konu olan forumum şuan alexa da dünya sıralamasında 6 milyon küsür,fakat çok az yazı olan blog 3.9 milyon.ülkede ise 73 binlerde.Evet belki forumda çok iyi tutabilir,bence sisteme değil,site içeriğiyle alakalı bi olay.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al