wmaraci reklam

C2C Pazaryeri Modülü Tavsiyesi

13 Mesajlar 4.086 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

arifakgun arifakgun Yazılım Ve Bilişim Destek Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem ve Tekn. Sorumlusu
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 37 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Çok değerli wmaracı kullanıcıları;

Projem konusunda deneyim, tecrübe ve görüşlerinizi almak istemekteyim, bir miktar param var ancak tüm paramı yazılıma yatırmak istemedim. Bir pazar yeri kurmak istiyorum resmi ve ticari girişimlerin hepsi tamam. Satıcı-Alıcı kitlesi belli bir rakama ve yoğunluğa ulaştığında daha büyük ölçekli bir operasyon kurmayı hedefliyorum.

İnternet üzerinde günlerdir araştırma ve makale okuyorum, son olarak bazı firmalarda C2C modülü buldum ve tasarımlar ise neredeyse tam istediğim şekilde.

Danışmak istediğim konu C2C modülleri ne kadar gelişmiş olsa da bir hp veya trendyol kadar gelişmiş olmayacak bunun farkındayım biraz insan gücü ve manuel takip belki de bazı entegrasyon yazılımları ile belli bir seviyeye ulaşmayı hedeflemek doğru bir adım mı ?

Değerli görüşlerinizi beklemekteyim saygılarımla.
hakantopuzoglu

kişi bu mesajı beğendi.

Saygılarımı Sunarım.
www.arifakgun.com
www.arifakgun.net
www.nalburdan.net
wmaraci
reklam

morsanj morsanj WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Seo web programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba,

Bu kısımda özellikle fiziksel yani server vs. yüksek ücretler tutmaktadır. bunları hesaplamanızı tavsiye ederim.

iyi çalışmalar.

• Üyelik 06.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 37 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Hali hazırda kiralık sunucumuz mevcut, önemli olan aradığım modülü bulmak veya yazdırmak.

Saygılar.

Saygılarımı Sunarım.
www.arifakgun.com
www.arifakgun.net
www.nalburdan.net

Meritokrat Meritokrat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek Web Tasarımı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Maalesef Trendyol, HB gibi çoklu satıcı özelliği olan bir pazar yeri oluşturmak için Opencart, woocommerce gibi tek satıcılı B2C alt yapılarına çoklu satıcı (Multi Seller/Multi Vendor) özelliğinin bir modül ile eklenmesi pek başarılı olamıyor.

Sebeplerinden başlıcaları

1) Multi Vendor modülleri alt yapının hemen hemen %40'ını çoklu satıcıya uygun hale getiriyor. Kalan kısımlar için geliştiriciden destek almak zorunda kalıyorsunuz ama asla ihtiyacınızı giderecek desteği alamıyorsunuz, bir kaç iş için paranızı alıyorlar %40, %50'ye çıkıyor sonra destek kesiliyor çünkü kalan %50 için aylarca modül geliştirmek gerekiyor kimse o kadar bekleyemiyor veya ücretini ödeyemiyor, proje yarım kalıyor.

2) Tema uyumsuzluğu. Hiç bir opencart teması multi vendor uyumlu değil. Çünkü opencart bir pazar yeri alt yapısı değil. Anasayfa harika olabiliyor ama satıcı sayfaları tema özelliklerinden yararlanamıyor, satıcıya göre özelleştirilemiyor. Çoklu satıcı söz konusu olunca özelleştirme asla bitmez ama siz başlayamıyorsunuz bile.

3) Diyelim başka bir geliştiriciden bir modül almak istediniz, alacağınız cevap "bizim modülümüz Multi Vendor modülünü desteklemez" veya "bizim modülümüz sadece bizim Multi Vendor modülümüz ile çalışır".

Amacım sizi vaz geçirmek değil, ne ile karşılaşacağınızı bilin diye yazıyorum. Şimdi tüm bunları bilerek Opencart ile bir deneme yapmak isterseniz, Purpletree Multivendor Marketplace for OpenCart modülünü ve Journal 3 temasını tavsiye ederim.

İyi şanslar,
grsy arifakgun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 37 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Meritokrat Merhaba,

Değerli yorumlarınız ve tavsiyeniz için teşekkür ederim serüvenimi başlattım, nalburdan.net olarak kurduk iyi bir firma ile çalışmaya başladım çok şükür şimdiye kadar bir aksilik yaşamadım umarım bundan sonrada yaşamam.

Anladığım kadarıyla sizde bu işin ustalarındansınız sitemi değerlendirip daha detaylı görüşlerinizi almak isterim.

Tavsiyeleriniz benim için önemli.
melihb17

kişi bu mesajı beğendi.

Saygılarımı Sunarım.
www.arifakgun.com
www.arifakgun.net
www.nalburdan.net

Furkan07z Furkan07z WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bahsettiğiniz teknik sorunlardan anlamam ama sitenizi inceledim, gayet güzel bir site. Ancak bu işte her şeyi halletsenizde satıcılara nasıl ulaşmayı düşünüyorsunuz? Nitekim büyük e-ticaret sitelerinin hepsinin binlerce satıcısı var, bana zor olan kısım onlara ulaşmak gibi geldi
arifakgun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 37 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Furkan07z Hocam Merhaba,

Değerli görüşünüz için çok teşekkür ederim, mesleğim/işim gereği yüzlerce hırdavat/nalbur/züccaciye firmasını tanımakta ve sıklıkla iş yapmaktayım kendi çapım da minimal bir şeyler başarmayı hedefliyor ve "çabala iş gelir" mantığını benimsiyorum. Elimden geldiğince bir çok firmaya ve kişiye anlatıyor ve çok güzel return alıyorum şimdiden 4 bayi anlaşması sağlamış durumdayım kendi stok prog. firmaları ile iletişime geçtik envanterde bulunan ürünleri .xml olarak aktarımı için entegrasyon geliştiyoruz.

Zor olan kısım demişsiniz inanın tüm adımları kolaylıkla geçtim (sanalpos/iyzico/entegrasyon vb.) ama en zor kısım ve hala savaş verdiğimiz konu KARGO sorunu çok can sıkıcı ve hile hurda dönen bir sektör...

Saygılarımı sunarım

Saygılarımı Sunarım.
www.arifakgun.com
www.arifakgun.net
www.nalburdan.net

Furkan07z Furkan07z WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
arifakgun hocam geçen e ticaret yapan bir tane adamın videosunu izliyorudm o da sizin dediklerinizi diyor hem iyi para kaldırıyorlarmis hem de baya bı sikintiliymis. Umarım herşey yolunda gider. İyi çalışmalar iyi günler...

hakantopuzoglu hakantopuzoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 22 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Opencart alt yapısıyla kurulmuş C2C, 3 farklı siteyi yönetiyorum.
Büyük ölçüde bir çok konuyu çözdük ama tabii ki daha da geliştirmek gerekiyor.
Özel mesaj atarsanız, bu konudaki deneyimlerimi aktarabilirim.
Saygılarımla,

• Üyelik 06.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 37 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Özel mesaj attım hakantopuzoglu

Saygılarımı Sunarım.
www.arifakgun.com
www.arifakgun.net
www.nalburdan.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al