wmaraci reklam

Link yapısı değiştirme

2 Mesajlar 634 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

umutalparslan umutalparslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba, Opencart 3 kullanıyorum. Bir ürüne anasayfadan girdiğimde url site.com/urun-adi olarak çıkıyor. Ama kategoriden girince site.com/kategori/urun-adi olarak alt kategoriden girersem de site.com/kategori/alt-kategori/urun-adi olarak çıkıyor. Ben bunu değiştirmek istiyorum ya sadece site.com/urun-adi olarak gelsin yada sadece alt kategoriyi görsün site.com/alt-kategori/urun-adi olarak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bahsettiğiniz işlemi ancak özel seo modülü ile yapabilirsiniz. Opencart için Complete Seo diye aratırsanız bulacaksınızdır. Çok kategori ve ürün olan bir site kullanıyorsanız zaten bu modülün size çok faydası olur. 3 sürümü için tam uygunluk var mı bilemiyorum şu an. Bu yüzden yapımcısına sormanız yerinde olacaktır.

Ancak modülü kullansanız bile kategorilerin görünmesi index açısından faydalıdır, bu yüzden ana sayfa dışında direkt ürüne ayarlamak biraz dezavatajlı bir durumdur. E-ticaret sitelerinde ne kadar çok index alırsanız ürünlerinizin bulunma oranı da o kadar artar. Bunu göz önüne almanızı tavsiye ederim.

Kategori içerikleri düzgün şekilde girildiğinde size faydası olacaktır. Çünkü Opencart gerçekten hızlı index alan bir yazılımdır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al