wmaraci reklam

Opencart ve Ücretli yazılımlar

10 Mesajlar 3.370 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba değerli Wm Aracı kullanıcıları.

Ben alışveriş sistemi ile alaklı bir şey sormak istiyorum. Opencartı duymayan yoktur. Normalde açık kaynak olduğu için eklenti vs yapıla biliyor. Ben şimdi şunu merak ediyorum. Opencartla ücretli yazılımlar arasında ne gibi farklar var? Yani sonuçta her ikiside aynı şeyi görmüyormu?
Aralarındaki farkı yazarsanız çok memnun kalırım.
Saygılarımla

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Bu Windows 7 ile Ubuntu karşılaştırmasına benzer, ikisi de birer işletim sistemi. İkisi de aynı düzeyde kullanışlı, ikisinden de internete girebilir, ikisinden de oyun oynayabilir, ikisinden de ihtiyaçlar giderilebilir. Windows 7'yi Microsoft geliştirir, Ubuntu'yu Ubuntu gönüllüleri ve destekçileri. Yani ikisi de aynı işi görüyor, tercih meselesi. Örneğin vBulletin ve MyBB yada SMF de aynı işi yapıyor değil mi? İkisi ile de harika şeyler yapılabilir, ikisi ile de geliştirilmiş büyük forumlar var.
wpuzmann GencFoby

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Batuhan bey, Çok teşekkür ederim hocam, Yazıma cevap vererek beni çok mutlu ettiniz. Oturmuş bir kitap yazmışsınız benim için. Çok mutlu oldum. Ben bu yüzden burasını çok seviyorum.Gerçek anlamda dürüstler ve çalışkanlar topluluğu burası. Batuhan bey; Ben opencart kurdum. Bir yazılımcı arkadaşım hevesimi çok kırmıştı. Bana söğledikleri hayallerimi suya düşürdü. Opencart ile hiç bir şey yapılamaz demişti. Xml entegresi felan yok demişti. Siz tekrar moralimi düzeltiniz. Seo çalışmalarım boşa ditmedi demekki:D
Saygılarımla...

huseyintemizyurek huseyintemizyurek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 /
  • Meslek Yazılım geliştirici
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Bu yapacağın işe göre değişir.Eğer iş bir şirketin sadece ürünlerini oradan satmak ise arada bir fark yoktur fakat ucu açık bir proje planlıyorsan opencart tercih olmalı.Çünkü sitede herhangi bir değişiklik yapmak istediğinde(yazılımsal yada tasarımsal) yazılımı aldığın kişiye başvurman gerekir %80 olasılıkla.. Fakat opencartta böyle bir sorunun yok 1000lerce forum var, kaynak var hatta belkide kitapla bile vardır(kitap varmı bilmiyorum sadece bir tahmin).. :), Yapacağın işi küçük eklentiler ile yapabilirsin. Sonra şöyle düşün alacağın ücretli yazılımı 20,30 yazılım mühendisi geliştiriyor fakat opencart ı ? Binlerce gönüllü.. 30 mühendis mi ? Sayısını bilmediğim binlerce mühendis mi ?
Eğer biraz css bilgin var is opencartta default temayı bile neredeyse %100 değiştirebilirsin peki alacağın ücretli yazılı mı ? Böyle kolaylıklar sağlayacağını sanmıyorum..
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bozok bozok WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 46 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
bak dostum bende bu işi baya kurcaladım e ticaret yapmak için iş yerim var aynı ürünleri internet ortamında satmayı düşünüyorum. ama opencartla sadece belli başlı şeyleri yaparsın php ve css bilgin ileri düzeyde olursa zaten kendin onu düzenleyerek ücretli sitelerin yaptıkları ile aynı şeyleri yapabilirsin ama hedefin büyük ise bir hepsiburada gibi bir sitem düşünüyorsan opencart sana yetersiz kalıcaktır. Ha yok ben öyle kendi ürettiğim belli başlı şeyleri 1 banka ile anlaşarak satıcam diyorsan işini görür. Sana alternatif olarak proticaret i söyleyebilirim bende bu sistemi kullanıcam site adresim herevegerek.com buda açık kaynak kodludur ve tamamen türk yapımı bir sistem. bir sürü modülü de hazır üstünde kurulu geliyor. banka pos tanımları falan eksik olanlkarıda var seo olayı maleseflki yok. be bu sistem aspx tir linux sunucularda çalışmaz.
birde kullandığın opencart sürümünde bug var 5.2 olması lazım sepete ekle butonu çalışmıyor. bir alt sürümünü kur derim.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Şunu her zaman aklınızda bulundurun;
Açık kaynak ile yapılamayacak hiçbir şey yoktur, kodlara müdahale edilebildiği sürece sonsuz özellik kazandırılabilir, sonsuz değişiklikler yapılabilir :)
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

ibrahim26 ibrahim26 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek eticaret
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 14, (%93)
Yardımcı olmak adına birşeyler yazayım ben de;

Öncelikle e-ticarette tecrübem oldukça fazladır onu belirteyim, tabii yazdıklarım sadece beni bağlar.

Opencart açık kaynak oldukça iyi bir yazılım ancak çok çok iyi Opencartı çözenler özgün birşeyler çıkarabiliyor yoksa çok standart yapının dışına taşılmıyor. Yazılım tarafında da kendiniz birşeyler biliyorsanız olabilir. Ancak e-ticaret yapınızın büyüklüğü ile de alakalıdır. Eğer sitenize günlük 2000+ ziyaretçi çekmeyi planlayıp, kazancınızı düzenli sağlamak amacında iseniz size çok iyi bir host gerekir. Sitenizi SSL ile güvenli hale getirmeli, firewall ile korumalısınız. Zira rakipleriniz olacaktır.

Opencartın genel yapısı kolay olsa da pos bağlamak, olacak sorunlarla başetmek güçtür elbet...

E-ticaretin olmazsa olmazı xml alıp verecek yapıyı kurmanız gerekiyor ayrıca...

Presta, Oscommerce, Tomatocart, Zencart, Magento, Opencart ve daha birçoğu açık kaynak yazılımlardır. Magento son dönemde yıldızı en parlayan ve en kalitelisi, şuanda dünyada dahi bu yazılımı çözüp tam anlamıyla geliştiren çok az kişi var.

E-ticaretten ne beklediğinizle alakalıdır bu durum, eğer çok çok büyük bir sermayeniz var ise zaten kendiniz yazdırın. Yazılımcıyı da başına oturtun her istediğinizi de yaptırın. Bu arada Hepsiburada falan ağızdan çok kolay çıkıyor bakıyorum da o işler kolay değil Hepsiburada bugün yazılımını satılığa çıkarsa 100 bin dolar ister. Neyse eğer sermayeniz biraz daha kısıtlı ise hazır paket alın, ama biraz daha kısıtlı ise açık kaynaklara yönelin, çok çok kısıtlı ise açık kaynakları kendiniz çözün.

Hazır paketler esnek değildir evet ama yılda 2000-3000 TL gibi bir rakama size çok çok iyi host sağlarlar, güvenliğini en üst düzeyde sağlarlar, herşey hazırdır, panelleri çok basittir. Her saniye istediğinizi sorarsınız yapıya uygunsa ve nazınız geçerse bazı değişiklikleri yaparlar, tasarım yaparlar size uygun, birçok yapıya uygun xml çıkarırlar, daima size destek olurlar (hepsi böyle demiyorum ama en iyi 4-5 firma böyledir)

Hazır paketler kötü yanı yok mudur vardır tabii, esnek değildir, bazen adamların eline düşmüş gibi hissedersiniz kendinizi, altta ... eticaret sistemiyle yapılmıştır yazar bu bazılarının karizmasını sarsar ama belirttiğim gibi sermayeniz çok çok fazla değilse hazır paket en iyisidir. Ama ben yazılımdan anlarım az biraz iyi bir yapı kurucam derseniz Magento kurdurun siz de yönetin... Bu da aşağı yukarı hazır paket fiyatına gelir. Her sorun da daima müdahale etmeniz gerekir bunu da unutmayın.

Sonuç; bence hazır paketler uygundur orta bütçelere, dar bütçeler açık kaynak kullanabilir.

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba İbrahim bey, Amacım elbetdeki büyük firmalar gibi büyümek ve kaliteli bir hizmet suna bilmektir. Bende isterimki adım sıkca konuşulsun. Elbetdeki her koşulda sıkıntı yaşayacağız. Ben zaten sıkıntı içerisinde öğrenmek isterim her şeyi. Her sıkıntı bana biraz daha tecrübe kazandırıyor. Rekabeti hiç sevmem aslında. Ben sadece ekmek kavgası derdindeyim. Büyük olmaktan hoşlanmam ama insanların alışveriş sitemi bilsinler, güvensinler, hizmet kaliteli olsun isterim. Seo çalışmalarımı kontrol ederseniz, Gerçek ve profesyonel anlamda olmasa bile amatörce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Bu projemiz için webmaster arkadaşlarla görüşme halindeyiz. Bize inanırlarsa her iki tarafda para kazanır İnşALLAH...

bozok bozok WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 46 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
bizim hepsiburadayla bir kıyaslamamız yok zaten o olmak istenilen hedef. şu anda türkiyedeki bir e ticaret sitesinin olmak istediği son noktadır kanımca.kolay veya zor eğerki bilmediğin bir şey yapmaya kalkışmışsan yapacagın en iyi şey o işi iyi yapan birini veya birilerini taklit etmektir ilk etapda.
wpuzmann

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)

bozok adlı üyeden alıntı

bizim hepsiburadayla bir kıyaslamamız yok zaten o olmak istenilen hedef. şu anda türkiyedeki bir e ticaret sitesinin olmak istediği son noktadır kanımca.kolay veya zor eğerki bilmediğin bir şey yapmaya kalkışmışsan yapacagın en iyi şey o işi iyi yapan birini veya birilerini taklit etmektir ilk etapda.

Haklısınız, Bende sizin gibi düşünüyorum. Amaç ve hedef belli ise, Amaçların için azimliysen sorun yoktur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al