wmaraci reklam

composer web hosting e kurulabilirmi? nasıl?

3 Mesajlar 586 Okunma
wmaraci reklam

vanaanapa vanaanapa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 24 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar bu wmaracını sadece soru sormak için kullanıyorum farkındayım ama bende kendi başıma birşeyler öğrenmeye çalışıyorum kısaca konuya gelecek olursak

composer kurumlarını inceledim ama o kod yazılan şey nedir anlayamadım composer.exe kurmaya çalıştım olmadı zaten benim pc de kurulu bi localhost yok ben hep ucuz bir web hostin üzerinde çalışma yapıyorum.

bu sistemi web hositng de kurum projeye tam olarak nasıl dahil edebilirim acaba?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

vanaanapa vanaanapa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 24 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
konuyu yanlış yere açtım sanırım

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Bu tür geliştirmeler localhostta yapılır, xampp gibi bir yazılımla çalışabilirsin. Composer.exe dediğin şey muhtemelen kurulum dosyasıdır Bu tür uygulamalar sisteme entegre olur, gui yoktur, inputlar komut istemcisinden alınır. Kurduktan sonra işletim sisteminin komut satırına o komutları girersin. Windows'ta CMD dediğimiz şey bu işi görüyor, how to use örneklerine geçmeden temel CMD komutlarını öğrenmende fayda var. Klasöre git, yeniden isimlendir, sil, taşı, dizin içeriği vs vs. Sonra composer kullanmaya başlayabilirsin, proje bitince hostinge atarsın.

Hosting konusuna gelecek olursak, güvenlik nedeniyle hostinglere SSH izni çoğu zaman verilmez. Godaddy gibi büyük firmalar veriyor ancak ne kadar kullanışlı bilemiyorum. Composer'ı sunucuda da kullanabilmek için VPS alıp SSH bağlantısı kurmak gerekli.
vanaanapa sworks

kişi bu mesajı beğendi.

no time for caution
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al