wmaraci reklam

E-Ticaret Sisteminde Sipariş Sistemi Hakkında Yardım Acil

3 Mesajlar 469 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Castollo57 Castollo57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 104 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
İyi akşamlar, üzerinde çalışmakta olduğum bir e-ticaret sistemim var. Konu siparişler bölümünde geldi. Üye giriş yaptığı zaman siparişlerim adlı bir sayfası olucak ve orada ödemesini yaptığı siparişleri gözükecek. Ben sipariş tablosunu veritabanında oluşturdum. Fakat bunu siparişlerim sayfasına çekerken mesela 1 numaralı sipariş içinde ne kadar ürün var ise o kadar kayıt gösteriyor. Ben istiyorum ki siparişlerim sayfası açılınca ilk olarak sipariş numarasına göre sıra olsun yani o sipariş içinde ne kadar ürün varsa o kadar kayıt gelmesin. Sadece bir tane gelsin. O siparişin yanında sipariş detay butonu olucak. O butona basıldığında sipariş içindeki tüm ürünler işte fiyattır bilmem nedir onlar ayrı bir sipariş detay sayfasında gözüksün istiyorum. Fakat yapamadım. Yardımcı olabilecek var mı ?

Örnek: İstediğim şey tam olarak trendyoldaki gibi. Eğer trendyolda ürün aldıysanız orada da siparişlerim bölümü var. Siz bir siparişte ne kadar ürün alırsanız alın ama siparişler bölümünde sadece sipariş no gibi bazı bilgiler olur. Siz ondan sonra detaya tıkladığınızda sipariş içerisindeki ürünleri fiyatları vs. görürsünüz.

Not : PHP PDO kullanmaktayım.

wmaraci
reklam

ramazankonur ramazankonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Programlama
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 96
  • Ticaret 1, (%100)
hocam sipariş bilgilerini ve sipariş ürünlerini 2 ayrı tabloda tutmanız gerek.sonra sipariş id sine göre sipariş ürünlerini çekeceksiniz.Amacım küçük görmek değil fakat bu tablo yapısını oluşturmayı henüz yapamıyorsanız eticaret sistemi yazmanızı tavsiye etmem.daha ürünlerin seçenek yapısı özellikleri vs derken bu tabloların içinde kaybolcaksınız

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Veritabanı yapınızı görmemiz sorunu çözmemizi kolaylaştırır. Sorununuzu basit bir SQL sorgusu ile çözebilirsiniz gibi duruyor ancak niye çözemediğinizi buradan anlamak zor.

ramazankonur Dediği gibi ilk önce küçük-orta ölçekli projelerle kendinizi geliştirmeye çalışın. E-ticaret sistemleri sandığınızdan daha kompleks yapılar. Şahsen pazaryeri e-ticaret platformu geliştirdim, gelişimim açısından iyi oldu. Fakat bana soracak olsanız ilk etapta küçük-orta ölçekte onlarca proje yapmak ve farklı problemlerle karşılaşıp daha donanımlı bir şekilde bu tarz büyük projelere girişmek isterdim. Çünkü bu tarz büyük çaplı işlerde tekrarlayan işler çok oluyor. Bu da gelişiminizin yavaş olması anlamına geliyor. Bu veritabanı yapısını oluşturmak gibi sizi nispeten zorlayacak işler ayda yılda bir karşınıza çıkıyor, onun dışında sıfırdan geliştirme yapıyorsanız html&css ve crud yazmakla geçiyor zamanınız :)

technovenue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al