lostyazilim

Mysql veritabanındaki bilgileri güncelleme

2 Mesajlar 1.587 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

krapcher krapcher WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Benim if döngüsünde bir sorunum var.

http://anadolu.bplaced.net/index.php

Yukarıdaki siteye girerseniz alttaki sayıların sürekli arttığını göreceksiniz.İşte onun olmaması gerek.Yukardaki sitede 2 tane resim var.Bu 2 resim hostumdaki 3 tane resimden rastgele seçilerek ekrana bastırılıyor.Eğer o 2 resim aynı olursa (ki 3 tane resim olduğundan bu ihtimal yüksektir) sayfa yenileniyor.Benim yazdığım kodlara göre 1. resim yazana tıklayınca 1. Resim yazan yerin altındaki sayının artması, 2. resim yazana tıklayınca 2. Resim yazan yerin altındaki sayını artması ve 3 için aynı şey...Fakat if komutu çalışmadığından her sayfayı yenileyişimde rastgele 1 tanesi artıyor.

if ($_GET["i2"]=="i2")
{
$sorgu2=mysql_query("select c from demo where ID='$rsm2'");
$cek2=mysql_fetch_array($sorgu2);

$ilk2=$cek2["c"];
$son2=$ilk2+1;

mysql_query("update demo SET c='$son2' WHERE ID=$rsm2");
}

2. resimi

Şeklinde bastırıyorum ekrana.If kodunda ise yapmaya çalıştığım 2. resme tıklayınca resimin üstünde kaçıncı resim yazıyorsa altta onun sayısının bir artması.

Umarım anlatabilmişimdir.İnanın bana bunu yapmaya çok ihtiyacım var ve bence gayet basit bir şey (biraz uzun gözükse de).Fakat php bilgim hiç yok denecek kadar az ve bundan dolayı yapamıyorum.Orta seviyede bir php bilgisi olan bana msn adresini pm den atarsa ve bana biraz zamanını ayırırsa çok sevinirim.

Teşekkürler

wmaraci
reklam

krapcher krapcher WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Sorunun kaynağını buldum fakat nasıl çözeceğimi bilmiyorum.İlk yazıyı tamamen değiştirdiğim için upluyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al