php kodlamasında if tagı sorunu

3 Mesajlar 696 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Sculptor06 Sculptor06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
countr flag modu ve ondan örnek alarak oluşturduğum burçlar modu. bunlar profil alanından seçilmeyince konu içindeki profil alanında 00 olarak gösteriyor.

mod adresi şu. ülke modu: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=417

display.temp.php deki kodlaması şu şekil:
// Show the country they hail from!
if (isset($message['member']['country_flag']) && !empty($modSettings['country_flag_show']) && !empty($message['member']['country_flag']))
{
$flags = CountryFlag();
echo '
', $txt['country_flag'], ': ', $message['member']['country_flag'], '
';
}
// member horoscopoe
if (isset($message['member']['memberburc_horoscope']) && !empty($modSettings['memberburc_horoscope_show']) && !empty($message['member']['memberburc_horoscope']))
{
$horoscope = MemberHoroscope();
echo '
', $txt['memberburc_horoscope'], ': ', $message['member']['memberburc_horoscope'], '
';
}

mesela cinsiyet seçmediğimizde profil alanındaki cinsiyet yazısı ve simgesime yani cinsiyet kısmı kalkıyor. seçtiğimizde geri geliyor. bunu da böyle yapamadım. bu verdiğim kodlamadıki if taglarıyla oynamalar yaptım; ama başaramadım.

cinsiyetin kodlaması ise şu şekil:
// Show the member's gender icon?
if (!empty($settings['show_gender']) && $message['member']['gender']['image'] != '' && !isset($context['disabled_fields']['gender']))
echo '
', $txt['gender'], ': ', $message['member']['gender']['image'], '
';

wmaraci
reklam

opeys opeys WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenmekte
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
if (!empty($settings['show_gender']) && $message['member']['gender']['image'] != '' && !isset($context['disabled_fields']['gender'])) {
echo '
', $txt['gender'], ': ', $message['member']['gender']['image'], '
'; }

süslü parentezleri unutmuşsun belki ondandır ?

Değişkenlere en büyük örnek; insanlardır!

Sculptor06 Sculptor06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
yok. o senin verdiğin kod üye cinsiyetiyle alakalı ve onda bir sorun yok. ben bir önceki verdiğim kodları soruyorum. profilden üye cinsiyetini seçmediğinde cinsiyet kısmı konu içindeki profilden kalkıyor. ama önceki verdiğim kodlarda ülke bayrağı ve üye burcu kodları var. bunları ise profil panelinden seçmediğim halde konu içindeki profil kısmından kalkmıyorlar. 00 olarak gösteriyorlar. işte bende bu 00 olarak göstermesin istiyorum. aynı cinsiyet gibi seçilmediklerin de gözükmesinler istiyorum.

işte cinsiyet kodlarını vermemin nedeni, cinsiyetteki if kodlarını önceki verdiğim kodlamaya uyarlayabilirsiniz diye. ben çok denemeler yaptım ama başaramadım.

işte bu kodlar ülke bayrağı ve burçlar.

// Show the country they hail from!
if (isset($message['member']['country_flag']) && !empty($modSettings['country_flag_show']) && !empty($message['member']['country_flag']))
{
$flags = CountryFlag();
echo '
', $txt['country_flag'], ': ', $message['member']['country_flag'], '
';
}
// member horoscopoe
if (isset($message['member']['memberburc_horoscope']) && !empty($modSettings['memberburc_horoscope_show']) && !empty($message['member']['memberburc_horoscope']))
{
$horoscope = MemberHoroscope();
echo '
', $txt['memberburc_horoscope'], ': ', $message['member']['memberburc_horoscope'], '
';
}

Ek Olarak: sorun smf nin destek sitesinden çözüdü.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al