wmaraci reklam
lidertakipci

Tamirci Scripti (Yorumlarınızı İstiyorum)

13 Mesajlar 2.730 Okunma
wmaraci reklam

GoodSeo GoodSeo yok.. Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyo Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 8, (%100)
http://tamirbank.com/
Arkadaşlar yazılım işlerine başlayalı çok fazla olmadı ve işten güçten zaman buldukça geliştirmeye çalışıyorum. Sizce nasıl gidiyor çok insafsız da yorumlar yapmazsanız sevinirim.
Gördüğünüz bug-hata vb.. şeyler olursa söylerseniz de elimden geldiğince düzeltirim eksik gördüğünüz yerlerde varsa onlarıda söylerseniz bildiğim kadar araştırıp bulabildiğim öğrene bildiğim kadar eklemeler yapmaya çalışırım
Şimdilik sadece telefon tamircileri için gözüksede revizeler ile genel bir hal aldıracağım..
Yarım çok yeri var arkadaşlar oralar hakkında da tavsiyeler verebilirsiniz..
EscrowArea

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Sektör güzel.
Soru sorma alanıda eklemelisiniz
Başarılar

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
2002 senesinden bu yana firma rehberi & hizmet rehberi türü sitelerle ilgilenirim. Her ne kadar zorlu ve rekabeti yüksek bir alan olsa da; nedense bana çok zevk veriyor bu tür amme hizmeti veren sitelerle uğraşmak. Tabi, herkes gibi yöneticisi olarakda bir gelir bekliyor insan.

* Sitenin şuanki tasarımı göz yormuyor, ama biraz daha geniş image alanlarından kaçınmanı tavsiye ederim. Mesela slider 'ı küçültebilirsin.

* Tabiki çok yeni daha , sol bar'daki meni, kategoriler, arama kısmı vs.. gibi alanlar yok denecek kadar az şuanki halinde. O yüzden ,biraz daha o alanı küçült, slider'ın tam yanında yer alması güzel , ama daha küçük olması , ana sayfaya ilk girişte kullanıcının dikkatini başka alanlara kaymasını sağlar. Mesela; hizmet verecek kişiyse bir firma yada işletme gibi; onu kayıt olmaya yönlendirmen lazım. O yüzden ; Kayıt Ol - Giriş Yap gibi butonları , üst menüden alıp sol alana ekleyebilirsin. Adam hemen ne yapacağına odaklansın.

* Ana sayfanın ikinci partı sayılan , kayıtlı firmalar alanını kayan frame olarak kullanman daha iyi. Gerçi az kullanıcı kaydı var , onlarda demo büyük ihtimalle. Ama en azından avatarları küçült, ileriki zamanda sisteme memnuniyet, cevap verme oranı , oylama puanı gibi fonksiyonlar yer alırsa , onları o avatarlara eklemeni de tavsiye ederim hem hizmet veren hem son kullanıcı mantığımla.

* Hakkımızda, Kurumsal vs... gibi sayfaları direkt ana sayfaya koymamalısın. Onları üst menüden, açılan bir combo menü ile göstersen yeterli. Koskoca ana sayfayı bu şekilde pay etmen biraz sitenin kullanılabilirliğini azaltır diye düşünüyorum. O kısımlara bence ; şehirlere göre bir dizilim yapabilirsin. Yada; kategori mantığını bilmediğim için henüz ; Telefon Tamiri , Tablet Tamiri, Akıllı Saat Tamiri, Laptop Tamiri vs... gibi genel hizmet kategorilerinin kısa yolları daha iyi olur diye düşünüyorum.

* Sisteme mutlaka puanlama, yorumlama entegre et.

* 2-3 tip üyelik kategorisi yap , ama siteyi faal hale soktuğunda, tüm üyelikleri kendini ispatlayıncaya kadar ücretsiz yap. Açılış damping'i gibi cazip bir strateji olur senin için. Sonrasında; site rayına oturduğunda, o üyelik tiplerine belirli vasıflar atayabilirsin.

* SMS Entegre koy. Bu senin sadık ziyaretçilerin ve kullanıcıların için iyi bir hatırlatma ve geri çağırma stratejin olacak. Onaylama sistemi yap, e-mail aktivasyon veya sms aktivasyon gibi.

* Hizmet veren kitleyi yani senin temel kazanç kapın olacak kitleyi, siteye bağla. SMS bildirimleri ekle cron ile. Biri firmaya soru sorduğunda, teklif istediğinde anında haberi olsun.

* Giriş ve Kayıt formlarını , ayrı sayfalar ; yerine pop-up benzeri aynı sayfa açılan yada ajax kullanarak stabil formlar oluşturman daha iyi olur diye düşünüyorum.

* Mağaza sistemi güzel. Firmalar ürünlerini, ikinci el ekipmanlarını satabilir. Sen daha işin en başındasın, sakın GET ( Güvenli Ödeme ) vs.. gibi özelliklere girişme. Adam mağazasına eklesin ürününü, ziyaretçisi de direkt olarak adama soru sorabilsin. Profiller arası mesajlaşma yada direkt siteden , firmaya e-mail yoluyla bilgilendirmeli.

* En önemlisi ; başından sonuna sistem senin elinden çıksın. Herşeye müdahale edebilesin. Ve; çok sabırlı ol.

Allah muaffak etsin.
GoodSeo TeknoCoder ramazayn

kişi bu mesajı beğendi.

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET

• Üyelik 28.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyo Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 8, (%100)

isyerlerimcom adlı üyeden alıntı

2002 senesinden bu yana firma rehberi & hizmet rehberi türü sitelerle ilgilenirim. Her ne kadar zorlu ve rekabeti yüksek bir alan olsa da; nedense bana çok zevk veriyor bu tür amme hizmeti veren sitelerle uğraşmak. Tabi, herkes gibi yöneticisi olarakda bir gelir bekliyor insan.

* Sitenin şuanki tasarımı göz yormuyor, ama biraz daha geniş image alanlarından kaçınmanı tavsiye ederim. Mesela slider 'ı küçültebilirsin.

* Tabiki çok yeni daha , sol bar'daki meni, kategoriler, arama kısmı vs.. gibi alanlar yok denecek kadar az şuanki halinde. O yüzden ,biraz daha o alanı küçült, slider'ın tam yanında yer alması güzel , ama daha küçük olması , ana sayfaya ilk girişte kullanıcının dikkatini başka alanlara kaymasını sağlar. Mesela; hizmet verecek kişiyse bir firma yada işletme gibi; onu kayıt olmaya yönlendirmen lazım. O yüzden ; Kayıt Ol - Giriş Yap gibi butonları , üst menüden alıp sol alana ekleyebilirsin. Adam hemen ne yapacağına odaklansın.

* Ana sayfanın ikinci partı sayılan , kayıtlı firmalar alanını kayan frame olarak kullanman daha iyi. Gerçi az kullanıcı kaydı var , onlarda demo büyük ihtimalle. Ama en azından avatarları küçült, ileriki zamanda sisteme memnuniyet, cevap verme oranı , oylama puanı gibi fonksiyonlar yer alırsa , onları o avatarlara eklemeni de tavsiye ederim hem hizmet veren hem son kullanıcı mantığımla.

* Hakkımızda, Kurumsal vs... gibi sayfaları direkt ana sayfaya koymamalısın. Onları üst menüden, açılan bir combo menü ile göstersen yeterli. Koskoca ana sayfayı bu şekilde pay etmen biraz sitenin kullanılabilirliğini azaltır diye düşünüyorum. O kısımlara bence ; şehirlere göre bir dizilim yapabilirsin. Yada; kategori mantığını bilmediğim için henüz ; Telefon Tamiri , Tablet Tamiri, Akıllı Saat Tamiri, Laptop Tamiri vs... gibi genel hizmet kategorilerinin kısa yolları daha iyi olur diye düşünüyorum.

* Sisteme mutlaka puanlama, yorumlama entegre et.

* 2-3 tip üyelik kategorisi yap , ama siteyi faal hale soktuğunda, tüm üyelikleri kendini ispatlayıncaya kadar ücretsiz yap. Açılış damping'i gibi cazip bir strateji olur senin için. Sonrasında; site rayına oturduğunda, o üyelik tiplerine belirli vasıflar atayabilirsin.

* SMS Entegre koy. Bu senin sadık ziyaretçilerin ve kullanıcıların için iyi bir hatırlatma ve geri çağırma stratejin olacak. Onaylama sistemi yap, e-mail aktivasyon veya sms aktivasyon gibi.

* Hizmet veren kitleyi yani senin temel kazanç kapın olacak kitleyi, siteye bağla. SMS bildirimleri ekle cron ile. Biri firmaya soru sorduğunda, teklif istediğinde anında haberi olsun.

* Giriş ve Kayıt formlarını , ayrı sayfalar ; yerine pop-up benzeri aynı sayfa açılan yada ajax kullanarak stabil formlar oluşturman daha iyi olur diye düşünüyorum.

* Mağaza sistemi güzel. Firmalar ürünlerini, ikinci el ekipmanlarını satabilir. Sen daha işin en başındasın, sakın GET ( Güvenli Ödeme ) vs.. gibi özelliklere girişme. Adam mağazasına eklesin ürününü, ziyaretçisi de direkt olarak adama soru sorabilsin. Profiller arası mesajlaşma yada direkt siteden , firmaya e-mail yoluyla bilgilendirmeli.

* En önemlisi ; başından sonuna sistem senin elinden çıksın. Herşeye müdahale edebilesin. Ve; çok sabırlı ol.

Allah muaffak etsin.

Hocam ilk olarak emeğine sağlık bu kadar incelemen bile benim için onur verici

Elimden geldiğince başladım gidiyorum dediğin bir çok şey aklımda hiç aklımda olmayan şeyleri de yazmışsın onları da dikkate alacağım

En sonda dediğin gibi en çok uğraşım tüm herşeyin kendi elimden çıkması nerede ne var nasıl müdahale ederim diye uğraşıp duruyorum araştırıyorum

Daha yolum çok uzun bu işlerde yeni olduğum için bu sistemi bitirmem tam rayında hizmete sunmam işlerin yoğunluğundan dolayıda bi 5-6 ayı belki daha uzun süre alacak ama sabırla devam ediyorum.

Kısmetse şubat-mart gibi bir kursa da gideceğim orada mantığı biraz daha işi bilenlerden öğrenip ona göre de düzenlemeler yapacam.
isyerlerimcom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyo Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar bir çok yenilik ve eklemeler yaptım zamanı olan arkadaşlar bir bakıp yorumlarını esirgemezlerse sevinirim hem kendimi hem bu scripti geliştirmeye çalışıyorum

tepeumut tepeumut umuttepe.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 1 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Seo Url yapsan daha güzel gözükür. bir de siten sql inj olabilir. mesela konuyu çekerken id si yoksa ana siteye yönlendirme yapsan daha iyi olur

http://umuttepe.com.tr

• Üyelik 28.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyo Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 8, (%100)

tepeumut adlı üyeden alıntı

Seo Url yapsan daha güzel gözükür. bir de siten sql inj olabilir. mesela konuyu çekerken id si yoksa ana siteye yönlendirme yapsan daha iyi olur

Dediğiniz gibi anasayfa yönlendirme olayını yaptım hocam ama Seo Url olayını ben beceremedim epeydir uğraştım kafam almadı bi arkadaştan yardım istemiştim müsait bir zamanda anlatarak yapacak yardımcı olacak onuda çözecem inşallah.

Sağolasın uyarıların için.

• Üyelik 28.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyo Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 8, (%100)
Müsait olan yazılımdan anlayan dostlar tekrar bi bakabilir mi siteye görülen hatalar varsa söyler yönlendirirseniz düzeltmeye çalışayım :D

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
firmaua oy verdigimde boyle bir sayfa cikiyor ve verdigim oy kabul edilmiyor.

• Üyelik 28.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyo Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 8, (%100)

HapyMan adlı üyeden alıntı

firmaua oy verdigimde boyle bir sayfa cikiyor ve verdigim oy kabul edilmiyor.

Tekrar bakar mısınız hocam denedim bende bir sıkıntı çıkmadı :confused:

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al