wmaraci reklam

Text içindeki yazıdan arama yapıp veritabanına anında kayıt

4 Mesajlar 495 Okunma
wmaraci reklam

thex thex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar,
Text içine barkod cihazı ile barkodu okutunca dolan kakterlere göre sistem istediğim tablodaki verileri sorgulasın ve bu sorgu sonucu o tabloda bu veri varsa başka bir tabloya otomatik kaydetsin istiyorum.
Binlerce ürünü ara, kaydet yapmaktansa text içine barkodtan okunan veriye göre sistem otomatik arasın ve varsa ilgili tabloya kaydetsin istiyorum.
Bunun için nasıl bir kodlama kullanmam gerekiyor.

wmaraci
reklam

mert50356 mert50356 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1104
  • Beğeniler 180 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
C# işinizi görecektir

Wordpress Hizmetleri | Skype: mert50356

thex thex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
PHP de olmuyor mu bu dediğim şey.

Ek Olarak: Soru üzerinde biraz uğraştım. Fakat takıldığım nokta şu; Örneğin; 10 karakter girince sistem otomatik aşağıdaki formdaki dediğim yere gitsin. Bunu nasıl yapabilrim. Javascriptte onClick, onSubmit vs deniyorum ama ne yazık ki detayları bilmeyince insan yarda kalıyor.
Text karakteri sayacak ve 10. karakter girilince otomatik olarak formdaki linke gidecek.

ramazankonur ramazankonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Programlama
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 96
  • Ticaret 1, (%100)
onChange özelliğiyle text alanın değişince otomatik ajax ile post gönderip yapabilirsin. ama 10 karakter saydırma yapmaz.içine veri girilir girilmez post gönderir.

barkod okutcam demişsin barkod zaten otomatik olarak tüm alanı doldurdugu için onchange ile barkod text alanına yazılır yazılmaz yapabilirsin.

daha fazla jquery eventleri için

http://www.mynotlar.com/javascript/referans/olay_tutucular_(event_handlers)/giris.aspx buraya bakabilirsin

Ek Olarak: sen zaten onchange kullanmıssın onu görmedim :) onchange olayını kontrol ettiğinde

var uzunluk = $(this).val().length; şeklinde o alanın value değerindeki karakter sayısını alıp if şartıyla post gönderebilirsin

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al