wmaraci reklam

+160 Milyondan fazla görüntülenme 200k+ takipçi. Yeni hedef 400k takipçi :) Soruları cevaplıyorum

367 Mesajlar 70.532 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Mutevahhid adlı üyeden alıntı

Pinterest olayı tam olarak nedir? İçerisinde bir takım paylaşımlar görüyorum ama mantığını bir türlü çözemedim. Hangi amaç ile burada insanlar eylem gerçekleştiriyorlar? Biraz bahsedebilir misiniz ?

Pinterest en popüler görsel içerikli sosyal medya platformlarından biridir. Kullanım amacı kişiye ve kitleye göre değişir. Misal Sitesine hit çekip gelir elde etmek isteyenler bu platformu spam cenneti olarak görüp çöp haline çeviriyorlar buna özellikle Türkler de dahil. Bu gruplar için denilecek pek fazla bir şey yok. Her güncelleme ile toplu toplu yok oluyorlar. Umuyorum en kısa sürede topluca silinirler. Çünkü cidden emek vermeden para kazanmak uğruna bir platformu çöpe dönüştüren bir kitle var. Bu kitlenin amacı pinterestteki görselleri sitelerine atıp tekrar pinterestten hit çekmek bildiğiniz spam yani. Emek hırsızları.

Diğer normal kullanıcılarınsa %60-70i kadın bu kitle sosyal medya platformu olarak kullanıyor pinteresti kendi profillerinde çeşitli konularda panolar olusturup pin gönderiyorlar ya da bir başkasının pinini panolarına kaydediyorlar. Misal yemek panosuna yemek ile ilgili pinler kaydediliyor vs.. Pin de anlayacağınız üzere gönderilerin pinterestteki genel ismi. Çeşitli gönderi tipleri var tabii kaydırmalı fotoğraf tekli fotoğraf video vs.. Herkes kendi ilgi alanına göre bir profil ve panolar oluşturup buna göre görsel topluyor.

Özellikle Abd'de çok popüler bir platformdur
Vendetta sworks Mutevahhid

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mutevahhid Mutevahhid Vaiz olarak ölüm yeter.. Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Talebe
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 46 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Pinterest en popüler görsel içerikli sosyal medya platformlarından biridir. Kullanım amacı kişiye ve kitleye göre değişir. Misal Sitesine hit çekip gelir elde etmek isteyenler bu platformu spam cenneti olarak görüp çöp haline çeviriyorlar buna özellikle Türkler de dahil. Bu gruplar için denilecek pek fazla bir şey yok. Her güncelleme ile toplu toplu yok oluyorlar. Umuyorum en kısa sürede topluca silinirler. Çünkü cidden emek vermeden para kazanmak uğruna bir platformu çöpe dönüştüren bir kitle var. Bu kitlenin amacı pinterestteki görselleri sitelerine atıp tekrar pinterestten hit çekmek bildiğiniz spam yani. Emek hırsızları.

Diğer normal kullanıcılarınsa %60-70i kadın bu kitle sosyal medya platformu olarak kullanıyor pinteresti kendi profillerinde çeşitli konularda panolar olusturup pin gönderiyorlar ya da bir başkasının pinini panolarına kaydediyorlar. Misal yemek panosuna yemek ile ilgili pinler kaydediliyor vs.. Pin de anlayacağınız üzere gönderilerin pinterestteki genel ismi. Çeşitli gönderi tipleri var tabii kaydırmalı fotoğraf tekli fotoğraf video vs.. Herkes kendi ilgi alanına göre bir profil ve panolar oluşturup buna göre görsel topluyor.

Özellikle Abd'de çok popüler bir platformdur

Teşekkür ederim. Acaba Youtube kanalım için bir fayda sağlayabilir miyim diye bir bakınacağım.

AllyBey AllyBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 60 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
benim denemelik açtığım hesapta şuan 4.6milyon görüntülenme var ve açtığımdan beri hiç 4milyon altına düşmedi, takipçide 14k olacak. Mesela görüntülemede değil bağlantıya ne kadar tıklanmış o önemli. Bi kaç tane pin var 3-4 aydır bütün görüntülenme onlardan geliyor.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

AllyBey adlı üyeden alıntı

benim denemelik açtığım hesapta şuan 4.6milyon görüntülenme var ve açtığımdan beri hiç 4milyon altına düşmedi, takipçide 14k olacak. Mesela görüntülemede değil bağlantıya ne kadar tıklanmış o önemli. Bi kaç tane pin var 3-4 aydır bütün görüntülenme onlardan geliyor.

Çok görüntülenme alıp tıklama alamıyorsanız içerikleriniz ilgi çekici değildir. pin konusunda 200k üst sınırı oldugundan herhangi bir kısıtlamam yok 10kyı geçtim pinlerde günlük sadece pinterestten 1.5k 1.7k ara ara 2k+ ziyaretçi geliyor. Yalnız 10k pin normal vs.. gibi bakmayın 3 4 pinle 10k pin eş değer değil :) 3 4 pine 4 milyon aldım 10k ya 10+ milyon alırım düşüncesi tamamen yanlıştır. Pin sayısı az yeni hesaplar biraz daha öne çıkarılıyor. Benim +400k kaydedilen pinlerim de var. Genel etkileşim 36 milyon üzeri bunları pinterest istatistiklerden bulabilirsiniz.
Vendetta AllyBey

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AllyBey AllyBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 60 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
1 aylık analiz böyle gösteriyor. 50 tane pin var bunların 15 tanesinden gösterim geliyor tıklanması pin sayısına göre iyi ama pinterest anasayfada resim görününce tıklamasalar bile onu gösterim olarak sayıyor heralde yoksa bu kadar gösterim normal değil. 1.5 milyon gösterim video var 500 kadar tık almış oda 1 aylık sayaç içinmiş. 3 aylık veriye bakınca fark ettimde tıklama felan normalmiş ama gösterim çok diye hitide çok beklemek mantıksız.
bu arada 200k sınırı neyde var? toplam pin sayısımı?

Gösterimler
9,74milyon
%19
Toplam Hedef Kitle
5,16milyon
%10
Etkileşimler
301,68bin
%8
Etkileşime Giren Hedef Kitle
234,95bin
%13

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

AllyBey adlı üyeden alıntı

1 aylık analiz böyle gösteriyor. 50 tane pin var bunların 15 tanesinden gösterim geliyor tıklanması pin sayısına göre iyi ama pinterest anasayfada resim görününce tıklamasalar bile onu gösterim olarak sayıyor heralde yoksa bu kadar gösterim normal değil. 1.5 milyon gösterim video var 500 kadar tık almış oda 1 aylık sayaç içinmiş. 3 aylık veriye bakınca fark ettimde tıklama felan normalmiş ama gösterim çok diye hitide çok beklemek mantıksız.
bu arada 200k sınırı neyde var? toplam pin sayısımı?

Gösterimler
9,74milyon
%19
Toplam Hedef Kitle
5,16milyon
%10
Etkileşimler
301,68bin
%8
Etkileşime Giren Hedef Kitle
234,95bin
%13

Evet toplam pin sayısı. Dediğim gibi pin sayısı ile kıyaslamak çok çok mantıksız çünkü buna gerek yok. 200k pin limitini siz senelerce dolduramazsınız zaten. Ha bir pin zaten anında etkileşim vermiyor. Geçen ay attıgım pinler bu ay patladı mesela bu ay attıklarım gelecek ay patlayacak vs.. Pinterestte hemen patla sön olayı yok. Takipçi konusuna gelirsek bu ay 5.ayım benim 50k takipçiye ulaşmak üzereyim bunların %90nı kendi kendine takip etmiş kişiler. Sene sonuna kadar 100k+ takipçiyi görmeyi umuyorum. Görüntüleme konusuna gelirsek hep aynı hızla artmayacağının garantisini verebilirim. 4 5 milyon bunlar problem değil gelen takipçi sayısı ve etkileşim miktarı mühim. Misal bana günde min 400-500 takipçi geliyor artık. Takip et unfla yaptıgımda bu sayı 1klara çıkıyor. Aradaki orantı dengeli.

Son olarak tıklanma da mühim değil tbm ne durumda? İnsanlar reklamlara tıklıyor mu sayfada kalma süresi ne durumda bunlar önemli :) Zaten az pin olayının pek bir numarası yok siz 5 6k pin barajını geçmediyseniz şu an hesabınızın açık kalacağının garantisi de yok. Risk fazla yani. Deneme dediğinize göre yakın tarihlerde açılan bir hesap yakın tarihlerde açılan hesapların %98i patladı. Hesabı aktif tutmakta yarar var ilerde gelir az biraz yükleneyim dersiniz analiz verisi birden yukarı ivmelenirse bu da sakat. Ha şunu da belirteyim sitelerinizin(genel olarak konusuyorum) tek hit kaynagı veya %80 90 hit kaynagı pinterest ise o siteler ve adsense bir gün mutlaka patlar.

Yazardurur Yazardurur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 7 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
hocam bende 1 haftalık paylaşım yapamamam yüzünden biri 400 k diğeri 200 k görüntüleme kaybı yaşadı. Daha önce tecrübe ettiniz mi hiç. 5200 pin var niş kategori de gelen hit 10-20. Bazen 50 olsa da genel kategorili olan daha çok veriyor. Tabi o da şu aralar düşüşte.

bunyaminbayram bunyaminbayram Asla Pes Etme!!! Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 146 / 51
  • Ticaret 9, (%100)
RSS kullanıma ne diyorsunuz?

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

laserdraw adlı üyeden alıntı

RSS kullanıma ne diyorsunuz?

Tercih meselesi ben kullanmıyorum.

Yazardurur adlı üyeden alıntı

hocam bende 1 haftalık paylaşım yapamamam yüzünden biri 400 k diğeri 200 k görüntüleme kaybı yaşadı. Daha önce tecrübe ettiniz mi hiç. 5200 pin var niş kategori de gelen hit 10-20. Bazen 50 olsa da genel kategorili olan daha çok veriyor. Tabi o da şu aralar düşüşte.

Düşüşler çıkışlar olur bunlar problem değil ancak hit az. Düzenli içerik girip ilgilenmeye devam edin durumu gözlemleyin. Pinterest yavaştan emek verilen verilmeyen ayrımını sert bir çizgiyle ayırmaya başladı
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

evoura evoura WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
hocam pinterestte paylaştığım pinlerim hashtaglerde çıkmıyordu. 1 2 gün bekledim hiç paylaşım takip vs. yapmadan şu an hala gözükmüyor paylaştıklarım. açıklama kısmına 5 6 tane hashtag yazdım. hashtagleri kontrol ettiğimde 7 saniye 10 saniye önce paylaşım yapanlarınki gözüküyor benimki gözükmüyor

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al