wmaraci reklam

Pinterest ayağına milleti yoluyorlar mı ?

77 Mesajlar 10.968 Okunma
smmexpress

sp3s1al sp3s1al WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
kurumsal hesap alınıp hemen satışlara başlanabiliyormu herhangi bir konuda arkadaşlar bilmiyorum da bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim

wmaraci
reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
sp3s1al Satışa başlamak için kurumsal almana gerek yok.
Bronz üyelik alıpta ticaret yapabilirsin, masaj kutusu, konuyu yukarı taşıma süresi gibi farkları var.

https://wmaraci.com/premium
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)
Tek hesap dışındakiler kesinlikle ban yer ayrıca shadow ban olayı vardır yani çok ince noktaları ve aşırı katı bir platformdur bunlarında dikkate alınması lazım kesinlikle zaten pin to pin tek başına bir ban sebebidir ayrıca hesap sahipleri report eder ve sabahına ban yersiniz spamdan bunlar bahsedilmeyen yanlarıdır aklınızda olsun aşırı sıkıntılı bir olay ve genel olarak bunların yazıldığı eğitim setlerini görmedim !! forumdan bir kaç arkadaş ile siteler açtık ama ne yazık ki mutlu olamadık !!
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

MakaleAkademisi MakaleAkademisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 171 / 72
  • Ticaret 8, (%100)
pinterest bir derya kazanmasını bilmek lazım öncelikle ban neden yenir shadow nedir bunları bilmek lazım hint-rus tekniğini bilmek lazım gibi gibi gibi olaylar.bunların hepsi bir emek ve araştırma bunları öğrenip satıyorlar karşılığında da günlük en az 50 hatta 2k kazananlar var

wmaraci
wmaraci

sp3s1al sp3s1al WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

fener20 adlı üyeden alıntı

pinterest bir derya kazanmasını bilmek lazım öncelikle ban neden yenir shadow nedir bunları bilmek lazım hint-rus tekniğini bilmek lazım gibi gibi gibi olaylar.bunların hepsi bir emek ve araştırma bunları öğrenip satıyorlar karşılığında da günlük en az 50 hatta 2k kazananlar var

aynen hocam o 2 k kazananlar burada bilgi vermez biz yeni başlayacak kişilerden bilgi istiyoruz

karaduman karaduman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Konunun büyük bir kısmını okudum. 3 ayrı eğitim verenden totalde 130 TL gibi bir tutara eğitim aldım. Daha doğrusu ikisi eğitim biri sadece site kurdurma işiydi. Diğer birçok insan gibi işin cılkını çıkarmadım. Tek domaine 50-100 sub açmadım. Ya da tüm vaktimi buna harcayıp 100-200 site de kurmadım. Kurulan bir site 1. ayına yaklaştığında günlük 50-60 hit çekmeye başladı. 5-6. haftalarında günlük 6-7 TL sınırını geçti bazı günler 11-12 TL kazandırdı. Ancak 7. haftasında pinterest hesabı spam sebebiyle banladı. Zaten beklenen bir durumdu. Aldığım videolar ve kurdurduğum siteye bakarak kendim 2-3 site daha kurup kendi haline bıraktım. Açtığım sitelerden biri günlük 500 hite kadar yükseldi. Ancak bir türlü adsense onayı alamamıştım. Alsaydım muhtemelen o site kendi başına günlük 15-20 TL arası kazanç sağlayacaktı. Adsense onayı gelene kadar o site de spamdan banlandı. Şimdi elimde 1 site var günlük 2-3 TL ortalamasında bırakıyor. Bu işi merak edip nedir ne değildir diye girişmeye karar vermemin üzerinden henüz 2 ay oldu. Ben 3-4 siteden bahsediyorum. Siz onlarca site kuranları hesap edin. Tabi işin tadını kaçıranlar sık sık ban yiyorlar orası ayrı. Pin to pin olayının son zamanlarına denk geldiğimiz için işin kaymağı yıllardır yenmiş durumda. Şimdi birkaç soru işaretli noktaya değineyim

-Neden eğitim satıyorlar?
Bu insanlar saatlerini bilgisayar ve internet başında geçiriyor. Yabancı forumlarda geziniyorlar. Yabancı insanlarla iletişim kurmaya çalışıyorlar. Yabancı dediğimde aklınıza sadece İngilizler gelmesin. Belki günlerini haftalarını harcayanlar var. Stabil bir sistem kurmak için onlarca deneme yapanlar yeri gelip adsense hesabını banlatanlar var. Demir de toprağın altından çıkıyor ama gidip demir satın alırken "Yahu bu zaten topraktan çıkıyor ne parası?" demiyoruz. O yüzden eğitim satanlara ön yargı yanlış. Ama şu noktada sizlere katılıyorum. Daha 1 ay önce başkasından eğitim videosu satın alıp umduğunu bulamayınca tereciye tere satmaya çalışanlara ben de çok sinirleniyorum.

-Adsense açısından bir risk var mı?
Adsense açısında pin to pin için çok ciddi riskler yok. Sonuç olarak sis kullanıcıya sahte tık ya da zorla reklam tıklaması yaptırmıyorsunuz. Kullanıcı sitenize geliyor ve reklama tıklamak isterse tıklıyor. Ban yemezsiniz tarzı bir garanti veremem. Google bu kendi içeriğini kendi hazırlayan siteye bile politika ihlali verebilir. Risk her zaman vardır. Ancak son zamanlarda özellikle bu tarz spam siteler için reklam gösterimlerinde sıkça sıkıntı çıkardığı doğru.

-Adsense onay veriyor mu?
Adsense bu sitelerde onay almayı denemedim. Ama bazen işin içinde olanlarda hak verecek ki bazen asla onay almaz denilen siteler bile onay alabiliyor.

-Peki pin to pin ile uğraşanlar ne yapıyor?
Genelde ana domaini boş bırakıp subdomainlere site kuruyorlar. Ana domaini de adsense onay alabilecek şekilde hazırlayıp onay alıyorlar. Hatta bu iş için 100 TL gibi fiyatlara hizmet verenler de mevcut.

-Hangi açıdan riskleri mevcut?
1) Ayarlamayı doğru yapmazsanız Pinterest spamdan dolayı ya hesabı kapatıyor, ya domaine ban atıyor ya da ikisini birden yapıyor. (Henüz ikisini birden yaptığını duymadım. Son zamanlarda domain ban da atmıyor. Direkt siteyi kapatıyor göz batarsanız)

2)Başkasına ait görselleri siteye çekip onu da tekrar pinterestte paylaştığınız için içerik sahibi sizi şikayet ederse hesabınızın ban yemesi yine muhtemeldir.

3)Birde piyasa da gezinen büyük hesaplara sahip olup bu pastadan başkasına yedirmek istemeyen zeka özürlüsü insan müsveddeleri var. Kendileri de pin to pin yaptıkları halde pin to pin hesaplarını gördükleri gibi şikayet ediyorlar. Bu sebepten de ban yiyenlerin mevcut olduğunu düşünmekteyim.

-Ve son olarak en can alıcı nokta. Ben de yapsam para kazanır mıyım?
Kısa ve öz cevap vereceğim. EVET

Aslında site kurulumunun da dahil olduğu bir eğitim videosu çekip cüzi bir miktarda satışa sunmayı... Şaka şaka :) ücretsiz olarak bir depolama sitesine atıp linkini belirli yerlerde paylaşmayı düşünüyordum ama insanlara maalesef iyilik yaramıyor günümüzde. Biri alıp kendine çıkar sağlamak için Youtube'a falan atacak o yüzden hiç uğraşmamaya karar verdim.

Konuya yazmadan önce daha çok şey vardı aklımda ama bir kısmını sanıyorum yazarken unuttum ve atladım. Buraya kadar okuyup aklında ki sorulara cevap alamadıysan yapıştır cevabı gelsin hocam. Bilgimin izin verdiği noktaya kadar cevap veririm. Teşekkürler.
MehmetMasa sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)
Konularda kurulumlarda bu işin ban olaylarından bahsedilmiyor
1.shadow ban
2.domain banı
3.hesap kapatma banı
bunlar konusunda pek bilgi sahibi kimseye rastlamadım ne burada ne de farklı forum sitelerinde şimdi en başta ban konusunda hizmeti alanı bilgilendirmek lazım odaklanan nokta sadece satayım parayı alayım gerisinde her türlü oyalarız zaten oluyor...

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al