wmaraci reklam

Yeni Başlıyorum Öneriler

8 Mesajlar 847 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Nesco Nesco Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 672
  • Beğeniler 23 / 143
  • Ticaret 9, (%100)
Arkadaşlar iki yıldan fazla bir süredir sektördeyim. Birçok farklı iş yaptım. Başarılarımda oldu başarısızlıklarımda ama farkına vardım ki bu iş bana keyif veriyor. Okulum devam ediyor bölümümün bu işle bir alakası yok. Ben ama tamamen hobi ve keyif almak için çalışıyorum. Üstelik para kazandığımda da ekstra mutlu oluyorum.

Düşündüm taşındım belli bir bilgi ile yapabileceğim işlerde belli. Tamam wordpress imkanları ve seo hakkında kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Bu konular hakkında kitaplarda okudum ingilizce kaynaklarda taradım ama artık yetmiyor. Bende programa ögrenmek istediğime kara verdim.

Kodlama öğrenmeye karar verdim ama nereden başlayacağıma karar veremedim. Tüm kaynaklar farklı şeyler öneriyorlar. Fakat internette bu dillerin ne farkı var onu bile öğrenemedim. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar az çok hangi dil ne işe yarar ve bir amatör için hangisini öğrenmek daha kolay. Hangi dili öğrenirsem diğerlerini öğrenmem daha kolay olur bunlardan bahseder misiniz.

Lütfen yol yakınken vazgeç kolay değil gibi heves kırıcı yorumlar yapmayın. Vazgeçip geçmemek benim kararım olacak. Ama kolay zorluk emin olun pek etkilemez çünkü severek yapıyorum. İngilizcem orta düzey hatta biraz daha iyi diyebilirim.

Bana hangi dil ile başlamam gerektiği hakkında önerilerinizi bekliyorum. Başlığı yanlış yere açtıysam modlardan özür dilerim. Taşırlarsa sevinirim.

En son ulaşmak istediğim 0 dan bir mobil uygulama yazabilecek duruma gelmek. En büyük bu konudaki suan hedefim bu.

wmaraci
reklam

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)
Nesco Altta yazacaklarım web üzerine dillerdir. Mobil hakkında pek bir bilgim yok. O yüzden mobil diyorsan alttakileri dikkate alma.

1-Html : Sitelerin iskeletini oluşturan işaretleme dilidir. Yani logo üstte olsun menü altta olsun vs. şeyleri html ile yazarsın.

2-Css : Html ile oluşturduğun iskeleti şekillendirme işlemlerini yaparsın. Sitedeki renkler , boyutlar vs. Kısaca html kaba inşaat css ince işçilik.

3-Javascript : Birçok şey yapabilirsin. Genel olarak sitede etkileşim istediğin yerlerde kullanılır. İşte iki kutu içine sayıları yazarsın ve anında toplamını başka yerde gösterirsin veya bişeye tıkladığında uyarı verdirirsin. Kontrol edilecek şeyler varsa kontrol ettirirsin falan vs.

4-Php - Asp : Sitenin dinamik olmasını istiyorsan bu dillerden birini kullanabilirsin. Üye girişi , veritabanı işlemleri , iletişim formları vs çoğu işlemler bu diller ile olur. Html css işaretleme dili iken bunlar web programlama dilleridir. Hangisi sana kolay veya kullanımı hoş geliyorsa onu tercih edebilirsin. Benim tavsiyem php dir. Php linüx tabanlı açık kaynaklı koddur.Wordpress de php dili ile yazılmıştır. Asp hakkında çok bilgim yok ama microsoftun çıkardığı bir dildir. Daha detaylı araştırmanı tavsiye ederim.

Yukarıda verdiğim bilgiler kısaca mantığını anlaman içindi. Yani çok detaylı istersen yardımcı oluruz yine. Sıralaması da yazdığım şekilde olabilir ama javascript bilmeden de php öğrenebilirsin. Ben mesela javascript pek bilmiyorum sadece kodlarını nereye kopyalarım onları biliyorum. Ama php bilgim var. Zaten html css öğrendikten sonra kafanda bişeyler canlanır.

Şimdiden kolay gelsin.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

• Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 672
  • Beğeniler 23 / 143
  • Ticaret 9, (%100)
ÖmerGünay Yani genel olarak hangi alana yöneleceksem yönelim her türlü html ve css üzerinden gececek yollarım? Simdilik onlarla başlayim en azından içeriyi görmüş olurum. Diğer bölümleride daha iyi tanırım. Oradan devam ederim artık.

Bir soru daha sormak istiyorum. Sizce kursa gitmek şart mı bu konuda. Kitaplardan internetten ve videolardan ögrenebilir miyim

• Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)
Nesco html css için videolardan öğrenebilirsin. Aslında hepsini netten öğrenebilirsin. Ama php için kursa gidebilirsin. Ama kurslarda da çok bişey öğretmiyorlar. Pek de tavsiye etmiyorum. Tabi kurstan kursa değişir. İstanbulda olsan İsmek tavsiye ederdim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 672
  • Beğeniler 23 / 143
  • Ticaret 9, (%100)
ÖmerGünay Maalesef kursa gitme gibi bir şansım yok. Onun için özellikle sordum çünkü Hatay'da yaşıyorum. Kurs olduğunu sanmıyorum. Varsa bile tıp fakültesinde okuyorum hiç bir türlü vakit ayıramam kursa gidecek sekilde.

• Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)
Nesco youtube da çok kaynak var html css basit zaten biz de yardımcı oluruz. 1 haftada öğrenirsin genelini. Sonra js ve php ye yönelirsin onları da netten öğrenirsin. Çok da dert etme.

• Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 672
  • Beğeniler 23 / 143
  • Ticaret 9, (%100)
ÖmerGünay Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
OmerGunay

kişi bu mesajı beğendi.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Ben de senin ile aynı durumdayım. Tek farkım html ve css biliyor olmam. Html css javascript php olarak gittim ben. Javascriptden sıkıldım phpye geçtim öğrenmeden sadece nasıl kullanacağımı biliyorum o kadar. Php zevkli, artık bi şeyler yapıyor olmak keyif veriyor. Phpden sonra javascript ve java sonrada mobil olarak devam edeceğim.

Okuğum bölüm dil bölümü, dışarıdan web tasarım ve kodlamaya kayıt oldum aöfden. Bakalım ne olacak.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al