wmaraci reklam

Browser'da ne olursa sizin için vargeçilmez olur?

67 Mesajlar 10.282 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

depresan adlı üyeden alıntı

arama yapmak için neden giriş isteniyor?

Merhaba depresan, bu soru arama motoro ile ilgi fakat burdan da cevaplamış olalım, arama yapmak için kayıt istemiyoruz, Geliyoo 2014 Güncellemesi yapılmakta o yüzden güncellemenin tamamlandığından ilk haberdar olmak isteyenler için bir giriş paneli aktif ettik. Güncelleme tamamlandığında tekrar normal kullanıma açılacak.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
yani email toplamaya çalışıyorsunuz?
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

mbatuhan mbatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Daha önce yapmış olduğum bir kaç öneriyi geliştirdim ve yenilerini ekledim. Öneriler:

-Kesinlikle "Yer İmleri" dediğimiz kısım daha işlevsel hale getirilmeli. Firefox'da meselâ... 30 tane siteyi yer imine eklesem butona tıkladığım zaman hepsini alt alta sıralayacak. Çok saçma. Bunun yerine yer imlerini kategorilendirsek, firefoxun yeni sekme açtıktan sonra sayfada görünen kutucuklar varya, onun gibi sıralasak güzel olur bence.

-Arama motorunda arama yaparken, genelde ilk 1 - 2 sayfadaki tüm siteleri açıyor ardından o sitelere teker teker bakıyorum. Oysa, ben arama terimimi girdikten sonra, eğer istersem, Geliyoo Browser benim yerime o 2 sayfadaki tüm siteleri açsa nasıl olur?

-Müzik dinlemeyi seviyorum. Fakat sorun şu ki; say deseniz 20 şarkıcıdan fazla sayamam. Yani müzik kültürüm yok. Geliyoo Browser benim ilgilerimi, zevkelerimi, youtube aramalarımı vs. analiz edip, bana şarkıcı önerse, şarkı önerse? Ya da dizi - film, kitap önerse çok güzel olur.

-Tarayıcı içerisinde ilgili sayfayı açtığım zaman (örneğin: about:ilgili-sayfa);
*Maillerimi kontrol etsin ve okuyabileyim.
*Twitter, facebook gibi sosyal ağlarda bildirimim var mı söylesin. Sebebi de şu:
Çoğu zaman facebook a sadece, yeni mesaj ve bildirim var mı diye giriyorum. Yani, planım sadece bakıp çıkmak oluyor. Ama facebook a girince bu böyle olmuyor. Bildirim yoksa bile haber kaynağındaki gönderilerden ilgimi çeken bir iki tanesine illaki denk geliyorum ve bir bakmışım 1 saat boyunca boşa zaman harcamışım. Bu önerim, az önce bahsettiğim duruma çözüm olabilir.

-Zaman demişken insan internette gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor. Yapması gereken şeyleri unutuyor. Bunun için tarayıcı içerisinde alarm kurabilelim. İlgili saat geldiğinde bizi uyarsın. Hatta, internet alışkanlığımızla ilgili bize haftalık, aylık, yıllık raporlar sunabilir. Şu siteye şu kadar uğradın. En çok şu siteleri gezdin. Toplam X saat internetteydin vs.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

mbssahin adlı üyeden alıntı

Daha önce yapmış olduğum bir kaç öneriyi geliştirdim ve yenilerini ekledim. Öneriler:

-Kesinlikle "Yer İmleri" dediğimiz kısım daha işlevsel hale getirilmeli. Firefox'da meselâ... 30 tane siteyi yer imine eklesem butona tıkladığım zaman hepsini alt alta sıralayacak. Çok saçma. Bunun yerine yer imlerini kategorilendirsek, firefoxun yeni sekme açtıktan sonra sayfada görünen kutucuklar varya, onun gibi sıralasak güzel olur bence.

-Arama motorunda arama yaparken, genelde ilk 1 - 2 sayfadaki tüm siteleri açıyor ardından o sitelere teker teker bakıyorum. Oysa, ben arama terimimi girdikten sonra, eğer istersem, Geliyoo Browser benim yerime o 2 sayfadaki tüm siteleri açsa nasıl olur?

-Müzik dinlemeyi seviyorum. Fakat sorun şu ki; say deseniz 20 şarkıcıdan fazla sayamam. Yani müzik kültürüm yok. Geliyoo Browser benim ilgilerimi, zevkelerimi, youtube aramalarımı vs. analiz edip, bana şarkıcı önerse, şarkı önerse? Ya da dizi - film, kitap önerse çok güzel olur.

-Tarayıcı içerisinde ilgili sayfayı açtığım zaman (örneğin: about:ilgili-sayfa);
*Maillerimi kontrol etsin ve okuyabileyim.
*Twitter, facebook gibi sosyal ağlarda bildirimim var mı söylesin. Sebebi de şu:
Çoğu zaman facebook a sadece, yeni mesaj ve bildirim var mı diye giriyorum. Yani, planım sadece bakıp çıkmak oluyor. Ama facebook a girince bu böyle olmuyor. Bildirim yoksa bile haber kaynağındaki gönderilerden ilgimi çeken bir iki tanesine illaki denk geliyorum ve bir bakmışım 1 saat boyunca boşa zaman harcamışım. Bu önerim, az önce bahsettiğim duruma çözüm olabilir.

-Zaman demişken insan internette gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor. Yapması gereken şeyleri unutuyor. Bunun için tarayıcı içerisinde alarm kurabilelim. İlgili saat geldiğinde bizi uyarsın. Hatta, internet alışkanlığımızla ilgili bize haftalık, aylık, yıllık raporlar sunabilir. Şu siteye şu kadar uğradın. En çok şu siteleri gezdin. Toplam X saat internetteydin vs.

Değerli mbssahin, gerçekten beklediğimiz modelde bir cevap ve çok güzel önerilerde bulunmussun bir kaç tanesi bizimde üzerinde çalıştığımız fikirler fakat son önerin browserda alarm sistemi de güzel olabilir bunu telefonunuz ve bilgisayardaki takviminizle senkronlayarak toplantılarınız dahil günlük planlarımınızı saatlik olarak hangi cihazdan girerseniz girin o anda yanınızda olan başka bir cihaz yada broserda isenizde browser size hatırlatma geçmesi faydalı bir özellik olabilir.

Önerilerin için teşekkür ediyoruz. Bunları notlarımıza kaydettik, Geliyoo Browser'ı önerileriniz ve tavsiyeleriniz doğrultusunda geliştirmeye devam edicez.

İyi forumlar, bu vesile ile de iyi bayramlar dilerim wmaracı müdavimlerine..

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Alexa Toolbar'daki gibi eklentisiz olarak girdiğimiz sitelerin alexa ranklarını görebilsek fena olmazdı. :)
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konuda önemli bir çalışma yapıyoruz sadece alexa değil Dünya'nın önde gelen siteleri ile ilgili bir çalışmamız bulunuyor. Açılacak olan Küçük bir pencerede API ile çekilen verileri görebileceksiniz.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Ismi Mozilla Firefox olsun yeter :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al