wmaraci reklam

Mozilla Firefox indir, internette uç!

7 Mesajlar 1.966 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
İnternetten daha fazlasını bekliyorsan, Mozilla Firefox indir yeter. Son sürümde gelen yenilikler ve bilinmeyen planlar, bu yazıda. Tek tıklamada indirin, kurun ve güvenle dolaşın.

Açık kaynak kodlu ve özgür bir yazılım olarak geliştirilen Mozilla Firefox, rakibi olan Google Chrome'un hızlı yükselişine rağmen, kendini yenilemeye ve Internet Explorer'dan pazar payı çalmaya devam ediyor.

Bazı detayları anlatmaya geçmeden önce tek tıklamada indirebileceğiniz bağlantıları paylaşalım

Yukarıda paylaştığımız bağlantılar, en sürüme ait beta kurulum dosyalarıdır. Aslına bakarsanız, beta sürüm kullanmak, çok büyük bir risk getirmemekle beraber, sadece eklentiler konusunda sıkıntı çıkarabilir.

Popüler eklentiler, Mozilla Firefox'un yeni güncellemelerine kısa sürede kendini uyarlayarak kullanıma hazır hale gelecektir.

Belki de bazı eklentilerin çalışmaması, "Firefox neden yavaş?" diye ağlayanlar için de emzik olacaktır.

Google kimi destekliyor?

Chrome'un arkasında Google desteği olduğunu düşünenler varsa, aynı firmanın Mozilla Firefox'a olan büyük desteğini de unutmamalılar. Arama kutusunda varsayılan tarayıcısı olarak Google'ın yer alması, firmanın her yıl onlarca milyon dolar gelir elde etmesine neden oluyor.

Bir güzel haber de, Mozilla'nın Türkiye'de yeniden yapılanmaya gitmesi. Geçmiş yıllarda aktif bir tutum sergilemeyen topluluk, bu işe gönül vermekle beraber daha fazla zaman ayıracak olan kişilerin katılımıyla yeniden harekete geçiyor.

Mesela Yandex Türkiye ile Mozilla Türkiye topluluğu arasında bazı etkileşimler mevcut. Bu yakınlaşmanın ürünleri de gün geçtikçe ortaya çıkacaktır.

Yazının sonunda bir tavsiyede bulunacağım. Yeni sürümü kullanmak, benim için her zaman heyecan verici olmuştur.

Bazen eklentileri ve tarayıcıları elimize almış olsak da, güncelleme işini siz de benim gibi otomatiğe almak isterseniz, aşağıdaki adımları uygulayın yeter;

Firefox'u başlatın ve menüye girin.
Seçenekler / Gelişmiş menüsüne tıklayın.
"Güncellemeleri otomatik kur" onay kutusunu seçin.
"Tamam" butonuna tıklayın.

Bu değişiklikten sonra, yeni beta sürüm çıktığında, Firefox kapatılıp yeniden açıldığında otomatik güncelleme varsa sizden sadece onay isteyecektir. Birkaç saniye içinde de en yeni sürümü kullanmanız için tarayıcıyı çalıştıracaktır.

Tarayıcılar meselesi de Galatasaray – Fenerbahçe tartışması gibi hiç bitmeyen bir muhabbet kaynağıdır.

Bazıları Google Chrome için her şeyini vermeye hazırken, bazıları açık kaynak diyerek Mozilla sevdasını mezara kadar taşımayı seçiyor.

İşin bir tarafında da "Internet Explorer iyidir, kafamı karıştırmayın!" diyenler var.

Kaynak: http://shiftdelete.net/mozilla-firefox-indir-internette-uc-34264.html
supheli yalcinucar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Firefox'un hızlandırılmış hali Palemoon var.Mozilla tarafından destekleniyor.Onu kullanıyorum gayet memnunum.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Hız ve sadelik Chrome'da fazlasıyla var ama ben Firefox'un eklentileri ve Mozilla'nın özgürlük politikasını sonuna kadar destekliyorum. Zaman buldukça Şahaneler Ordusu'nda sorun yaşayanlara yardım ediyorum ve çeviri uygulaması ile diğer Mozilla ürünlerinin çevirisine yardım ediyorum. Firefox kullanıyorum çünkü web'i seviyorum.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Firefox'un hiçbir zaman bana göre hızlı olduğunu görmedim, Chrome'dan önce Explorer kullanıyordum o bile bana göre firefox'dan iyi , sonra chrome çıktı ve çok hızlı çalışan basit görünümlü bir tarayıcı, Chrome'dan sonra firefox'da yeni sürümlerininde chrome a benzetmeye ve hızını yakalamaya çalıştı. :) , Şuan firefox 10.0 kullanıyorum ancak gözle görülebilen bir hızlılık farkedemedim. :)

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Firefox hızlanmış! Öyleyse Firefox'dan daha hızlı bir şekilde Chrome'u indirebileceğim -,-

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

supheli adlı üyeden alıntı

Firefox'un hızlandırılmış hali Palemoon var.Mozilla tarafından destekleniyor.Onu kullanıyorum gayet memnunum.

Mozilla zaten hızlı değil mi sizce ?

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Firefox hızlanmış! Öyleyse Firefox'dan daha hızlı bir şekilde Chrome'u indirebileceğim -,-

Gülmekten öldüm :D

SemihT SemihT Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Stajyer Muhasebeci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1252
  • Beğeniler 103 / 134
  • Ticaret 28, (%100)
Mozilla falan yalan. Hergün sürüm güncelliyorlar ama değişen birşey yok. Chrome kullanıyorum ve memnunum.
Nurcin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al