wmaraci reklam

Sonix Theme ( PSD )

11 Mesajlar 2.201 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

msain1536 msain1536 grafikrin.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)

Homepage | Post Page

bygormo Fikiriscisi

kişi bu mesajı beğendi.

grafikrin.com | Stunning Ideas | Ücretsiz Grafik Tasarım Elementleri
wmaraci
reklam

Fikiriscisi Fikiriscisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 17 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer yorum yapmamız açısından yolladı iseniz gözüme çarpan bir kaç nokta var.

• En başta özellikle, sayfanın bütününde bir boşluk düzeni kullanılmamış gibi sanki. Sol ve sağ taraflarda boşluk kullanılmaması ama top bar kısmında kullanılması garip bir görünüm sağlamış. Boşluklar halledildikten sonra çok daha sevimli gözükeceğine inanıyorum.

• Border-radius karışıklığı. Sol ve sağ kısımlarda border-radius kullanılmasına karşın orta içerik kısmında kullanılmaması biraz garip tutmuş görünümü. Ayrıca, takvim sayfasında border-radius olmasına karşın diğer kısımda olmaması ayrıca bir rahatsızlık veriyor.

• Birde belki o kadar önemli değil ancak düz renklerin öne çıktığı bir görünümde bolca gölge kullanılması rahatsız edici duruyor. Özellikle post kısmında yetenek seviyelerini belirten kısmın düz renklerden oluşmaması.

Yapıcı olmaya çalıştım, umarım kırmamışımdır sizi. Çalışmalarınız da başarılar.
msain1536

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)

Fikiriscisi adlı üyeden alıntı

Eğer yorum yapmamız açısından yolladı iseniz gözüme çarpan bir kaç nokta var.

• En başta özellikle, sayfanın bütününde bir boşluk düzeni kullanılmamış gibi sanki. Sol ve sağ taraflarda boşluk kullanılmaması ama top bar kısmında kullanılması garip bir görünüm sağlamış. Boşluklar halledildikten sonra çok daha sevimli gözükeceğine inanıyorum.

• Border-radius karışıklığı. Sol ve sağ kısımlarda border-radius kullanılmasına karşın orta içerik kısmında kullanılmaması biraz garip tutmuş görünümü. Ayrıca, takvim sayfasında border-radius olmasına karşın diğer kısımda olmaması ayrıca bir rahatsızlık veriyor.

• Birde belki o kadar önemli değil ancak düz renklerin öne çıktığı bir görünümde bolca gölge kullanılması rahatsız edici duruyor. Özellikle post kısmında yetenek seviyelerini belirten kısmın düz renklerden oluşmaması.

Yapıcı olmaya çalıştım, umarım kırmamışımdır sizi. Çalışmalarınız da başarılar.

Estağfurullah, yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Şuan acemilik safhasında olduğumu biliyorum. Yaptığım çalışmaların her yönlü eleştirisi, benim açımdan ve bundan sonra ki çalışmalarım açısından büyük önem arz ediyor. Şuana kadar ki yapmış olduğum her çalışmada disiplinim yoktu. Gerek boyutlar gerek ise mesafeler olsun yalnızca rahat ettiğim bir biçimde çalıştım. Ama doğru olmadığını biliyorum ve bunu da görmüş olmanız, bu hatayı gidermem gerektiğini gösteriyor. Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim :)

bygormo bygormo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 380 / 111
  • Ticaret 0, (%0)
Eline emeğine sağlık kardeşim,

1. Boyut konusunda bazı eleştirilerim olacak, grid sistemlerden hangisini kullanıyorsun yada kullanıyor musun bilmiyorum ancak her ekran çözünürlüğüne uygun olması gerekir gibi geldi.

2.Font size ve Font family özellikleri farklı geldi, Naçizane tavsiyem tasarımda h1, h2 başlıklar için ve içerik için en fazla 2 font family kullanılabilir.

3. Flat tasarımlarda gölge kullanılması pek iyi görünmüyor.

Genel itibariyle sade güzel bir tasarım ... Kolay gelsin ...
msain1536

kişi bu mesajı beğendi.

https://themeforest.net/user/bygormo/portfolio
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)

bygormo adlı üyeden alıntı

Eline emeğine sağlık kardeşim,

1. Boyut konusunda bazı eleştirilerim olacak, grid sistemlerden hangisini kullanıyorsun yada kullanıyor musun bilmiyorum ancak her ekran çözünürlüğüne uygun olması gerekir gibi geldi.

2.Font size ve Font family özellikleri farklı geldi, Naçizane tavsiyem tasarımda h1, h2 başlıklar için ve içerik için en fazla 2 font family kullanılabilir.

3. Flat tasarımlarda gölge kullanılması pek iyi görünmüyor.

Genel itibariyle sade güzel bir tasarım ... Kolay gelsin ...

Teşekkür ederim :) Herhangi bir grid sistemi kullanmıyorum (kullanmam gerektiğini bildiğim halde). Font konusunda çok haklısınız, şöyle geçmişe bir baktığımda, her telden çalmışım :) Gölgeler pek tercih edilmiyor anladığım kadarıyla, onları da eledik :) Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Fazlasıyla yönlendirici yorumlar.

BerkUzun BerkUzun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 32 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
İndex içerik kısmı hoşuma gitmedi hocam.

• Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)

BerkUzun adlı üyeden alıntı

İndex içerik kısmı hoşuma gitmedi hocam.

bg den dolayı değil mi? :) sonradan bende çok alakasız didim

BerkUzun BerkUzun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 32 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

msain1536 adlı üyeden alıntı

bg den dolayı değil mi? :) sonradan bende çok alakasız didim

Hocam, orayı düzeltirseniz baya güzel aslında.

Fikiriscisi Fikiriscisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 17 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

msain1536 adlı üyeden alıntı

Estağfurullah, yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Şuan acemilik safhasında olduğumu biliyorum. Yaptığım çalışmaların her yönlü eleştirisi, benim açımdan ve bundan sonra ki çalışmalarım açısından büyük önem arz ediyor. Şuana kadar ki yapmış olduğum her çalışmada disiplinim yoktu. Gerek boyutlar gerek ise mesafeler olsun yalnızca rahat ettiğim bir biçimde çalıştım. Ama doğru olmadığını biliyorum ve bunu da görmüş olmanız, bu hatayı gidermem gerektiğini gösteriyor. Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim :)

Acemilik olarak düşünmedim hiç bir zaman, yani tasarım birazda yaratıcılık. Her ne kadar "para" odaklı bir ticari araçta olsa, sonuçta yaratıcılık, esinlenme, kopya ile gelişiyor. Bu nedenle, disiplinden çok esinlenme ve kopya üzerinde durmanı öneririm. Yani bu, kötü duruyor olabilir ancak son tasarım akımlarını takip ederek, onlara benzer tasarımlar çıkartarak, sürekli kendinin üzeirne bir şeyler koyabilirsin. Buda ileride kendinin yaratabileceği akımlara ve var olan akımlara uygun müşterilerin için tasarımlar ortaya koymana yardımcı olacaktır.

Ayrıca boşluklar bence tasarımın temel taşı. Düzen, bunlara daha fazla önem vermelisin. Hatadan çok temeli boşlukta bırakıyormuşsun gibi. Kısaca bir ev yapıyorsun ama evin içini dolduracak mühim olayı es geçiyorsun. Çalışmalarını merakla takip edeceğim, hatta vaktin olursa burada paylaştığında özel mesaj yoluyla haber dahi verebilirsin, açıklarını bulup bunlar ile üzerine gitmek benim içinde keyifli olacaktır :)

• Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)

BerkUzun adlı üyeden alıntı

Hocam, orayı düzeltirseniz baya güzel aslında.

Tamamdır hocam teşekkür ederim güzel tavsiyen için :)

Fikiriscisi adlı üyeden alıntı

Acemilik olarak düşünmedim hiç bir zaman, yani tasarım birazda yaratıcılık. Her ne kadar "para" odaklı bir ticari araçta olsa, sonuçta yaratıcılık, esinlenme, kopya ile gelişiyor. Bu nedenle, disiplinden çok esinlenme ve kopya üzerinde durmanı öneririm. Yani bu, kötü duruyor olabilir ancak son tasarım akımlarını takip ederek, onlara benzer tasarımlar çıkartarak, sürekli kendinin üzeirne bir şeyler koyabilirsin. Buda ileride kendinin yaratabileceği akımlara ve var olan akımlara uygun müşterilerin için tasarımlar ortaya koymana yardımcı olacaktır.

Ayrıca boşluklar bence tasarımın temel taşı. Düzen, bunlara daha fazla önem vermelisin. Hatadan çok temeli boşlukta bırakıyormuşsun gibi. Kısaca bir ev yapıyorsun ama evin içini dolduracak mühim olayı es geçiyorsun. Çalışmalarını merakla takip edeceğim, hatta vaktin olursa burada paylaştığında özel mesaj yoluyla haber dahi verebilirsin, açıklarını bulup bunlar ile üzerine gitmek benim içinde keyifli olacaktır :)

Evet haklısınız, tamamen yaratıcılık. Birazda beceri. Tek hobi kaynağım, yazmak çizmek benim. O yüzden kendimi geliştirmek için canla başla çalışmak istiyorum aslında. Bu işin ehli arkadaşlar dan gelecek her tavsiye, her yorum benim hatalarımı gidermeye yarayacaktır. Özellikle bu şekilde ilgilenmenize müteşekkirim. Aklımda güzel bir tasarım daha var, onu yapmaya başlayacağım şimdi. Tasarım aşamasındayken de size özel olarak danışmak beni mutlu eder. En azından bir yol gösterici arkadaş edinmiş olurum. Çok teşekkür ederim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al