wmaraci reklam

Cinsellik Olmadan İlişki Olur Mu?

30 Mesajlar 6.743 Okunma
smmexpress

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Ben ilişkide cinselliğe karşıyım. Sen nasıl evleneceğin bir kızın temiz olmasını istiyorsan senin de temiz olman gerekiyor umarım anlatabilmişimdir.
WmOptimize JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

sedat5453 adlı üyeden alıntı

Nikah olmadan cinsellik olmaz diyenlerdenim. Elhamdülillah müslümanım.

Cariyelik nedir peki ?

Nikah da yok cinsellik de var

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)

WmOptimize adlı üyeden alıntı

İffetin azaldığı zamanlarda, iffetsiz sorular sorulmaya başlanır.

İnsanın iç güdüsel ihtiyacı diye savunmaya geçecekler, bunlarından hayvanda da olduğunu ve bizi onlardan ayıran ise akıl olduğunu hatırlamalı.

Bu tür ilişkileri normal görenler sanırım, başkaları ilişkiye girmiş ve bu durumu normal karşılayan birileriyle evlenmek istiyorlar.

Ayrıca eğer sizin mantığınız ile düşünürsek, evlendikten sonra bile bu edepsiz hareket normal görülebiliyor size göre iç güdüsel bir şey değil mi ?

Birileri bana edebin ve iffetin sınırlarını söylesin tamam edeplisin diyelim. Herkes kafasına göre edep iffet modeli çizmiş. Yürürken her yeri meydanda olana edepsiz diyemezsiniz çünkü yol ortasında ilişkiyemi giriyorum diye kendini savunabilir bu onun kendi edep sınırıdır.

Edep sınırı İSLAM ile belirlenir şahıslar ile değil. Saçının telini göstermekten haya ettiren bir ahlaka sahip biri ile bu tür ilişkileri normal görenin ahlakı, edebi, iffeti aynı olmasa gerek.

Yazıyı daha fazla uzatmak istemiyorum. Zira üyeliğimi fazla uzatmak istemeyenler olabilir :)

Üstad çok güldüm sana! :D :D :D

Senin ailen de sevişmese sen dünyaya gelmeyecektin farkında mısın? İnsan aklıyla üremiyor. Sen istediğin kadar akıl de dur, insanlık sevişerek ürüyor. Bunun ne edeple ne ayıpla alakası yok. Ayrıca ben üremek için sevişiyoruz dedim, her önümüze geleni s....yoruz demedim. İffet miffet nereden çıkardın? Ne ara islam'a bağladın?

Öküzün altındaki buzağıyı bulabildin mi merak ettim şimdi.

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Cinselliğin olmadığı ilişki, alan adı olmayan web sitesi gibidir. Sevdiğiniz kişiyle sevişmenin verdiği hazzı hiç bir şey veremez. Bütün canlıların birincil amacı hayatta kalmak, ikincil amacı ise üremektir. Üreme güdüsünü bastırmaya çalışmak her canlının psikolojisini ve günlük hayattaki bütün işlevlerini bozar. Eğer sevgiliniz sizinle sevişmek istemiyorsa, ortada zaten bir ilişki yok demektir, ayrılın gitsin.

Senin söylediklerin evlenince hayatını adadığın insanla yaşanır.Önüne gelenle seviş sevişmiyorsa ayrıl sevişen bul bu nasıl bir mantık akıl işi değil yapmayın gözünüzü seviyim ondan sonrada ellenmemiş kız arıyorsunuz.Adam gibi sevmek diye bir laf vardır, insan seviyorsa aşıksa herşeye katlanır, sabır diye birşey vardır sevdiğini sabırla bekler helalin yaparsan ondan sonra ne yaşamak istiyorsan yaşarsın.Kimse kusura bakmasın bu işin usulü böyledir biz böyle gördük.

wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

WmOptimize adlı üyeden alıntı

İffetin azaldığı zamanlarda, iffetsiz sorular sorulmaya başlanır.

İnsanın iç güdüsel ihtiyacı diye savunmaya geçecekler, bunlarından hayvanda da olduğunu ve bizi onlardan ayıran ise akıl olduğunu hatırlamalı.

Bu tür ilişkileri normal görenler sanırım, başkaları ilişkiye girmiş ve bu durumu normal karşılayan birileriyle evlenmek istiyorlar.

Ayrıca eğer sizin mantığınız ile düşünürsek, evlendikten sonra bile bu edepsiz hareket normal görülebiliyor size göre iç güdüsel bir şey değil mi ?

Birileri bana edebin ve iffetin sınırlarını söylesin tamam edeplisin diyelim. Herkes kafasına göre edep iffet modeli çizmiş. Yürürken her yeri meydanda olana edepsiz diyemezsiniz çünkü yol ortasında ilişkiyemi giriyorum diye kendini savunabilir bu onun kendi edep sınırıdır.

Edep sınırı İSLAM ile belirlenir şahıslar ile değil. Saçının telini göstermekten haya ettiren bir ahlaka sahip biri ile bu tür ilişkileri normal görenin ahlakı, edebi, iffeti aynı olmasa gerek.

Yazıyı daha fazla uzatmak istemiyorum. Zira üyeliğimi fazla uzatmak istemeyenler olabilir :)

Sacinin telini gostermekten haya edebilir ama sevgiliyken de nikah kiyarak her seyi yasayabilirler engel nedir ? Yok. Kizlarin Turkiye'de buna yanasmamasinin da tek nedeni Turk kulturu orf ve adetleridir. Nikah dedigin iki kisi arasinda belirli kurallara gore bir anlasmadir, iki kisinin de rizasi varsa ahlaksizlik olan nedir ? Muslumanlar nikah kiyabilir, farkli kulturel degerleri olanlarin tek farki nikah kiymamalaridir yoksa uygulamada hic bir fark yok ki ahlaksizlik olsun.

Evlendikten sonra da bu edepsizlik degidin seyi erkek gayet de rahatca yapabilir, 4 nikah + bolca da cariye hakki vardir, yani bakacak paran varsa edepsizlik dedigin seyi yapmak icin onunde dini bir engel de yoktur. Islam disi kulturlerde ise erkek de yapsa kadin da yapsa tek eslilikten ote gecmek edepsizlik kabul edilir.

Dinen evlenmis ayrilmis (cariyelikten cikmis da olabilir) bir erkek-kadin ile evlenmenin edpsizlik ayip gunah olduguna dair tek bir sey sunar misin ?

Peygamber efendimizin evlatliginin esi ile evlenmesi de gunumuzde edepsizlik ahlaksizlik olarak karsilanacak bir sey ama dinen bir sakincasi yok.

Bu konularda kavram kargasasi yasaniyor, edep ahlak kulturel mi anane mi dini mi hepsi birbirine girmis, o yuzden yazdigin sekilde kabaca yorumlar dogru degil, bu sekilde baskalariyla iliskiye girmis istiyorlar diyerek hor gormen de kucumsemen de ayip, hadi ahlaki degerleri bir kenara koy, peygamber efendimiz de evlenmis bosanmis yani baskalariyla iliski yasamis kisilerle hatta bizzat evlatliginin karisiyla yani bir nevi geliniyle evlenmis, yani soyledigin nereye gidiyor tartip yaz.
HeadCMoon

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Hiç kimse hayatını herhangi bir dinin kurallarına göre şekillendirmek zorunda değildir.
HeadCMoon

kişi bu mesajı beğendi.

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)

07ibrahim07 adlı üyeden alıntı

Senin söylediklerin evlenince hayatını adadığın insanla yaşanır.Önüne gelenle seviş sevişmiyorsa ayrıl sevişen bul bu nasıl bir mantık akıl işi değil yapmayın gözünüzü seviyim ondan sonrada ellenmemiş kız arıyorsunuz.Adam gibi sevmek diye bir laf vardır, insan seviyorsa aşıksa herşeye katlanır, sabır diye birşey vardır sevdiğini sabırla bekler helalin yaparsan ondan sonra ne yaşamak istiyorsan yaşarsın.Kimse kusura bakmasın bu işin usulü böyledir biz böyle gördük.

Ya Allah için benim evlilik ile ya da bu işlerin nasıl yapıldığı ile ilgili bir tane cümlem var mı söyler misin? Göster ben de göreyim?

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)

mustix adlı üyeden alıntı

Hiç kimse hayatını herhangi bir dinin kurallarına göre şekillendirmek zorunda değildir.

Sen olmayabilirsin, lakin ben öyleyim.

Kendi ağzından kendine göre konuşursan daha mantıklı olur.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
JumperTech Ben ne olmayabilirim ? ve sen nesin?

Kendi ağzından konuş derken ?

:D

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

07ibrahim07 adlı üyeden alıntı

Ben evleneceğim kişinin "bakire" olmasını bekleyecek kadar düşmedim :)
"Biz böyle gördük" demişsin ya, ha işte yanlış görmüşsün, gerçek hayata hoşgeldin :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al