Küçük Yaştaki Evlilikler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

15 Mesajlar 3.327 Okunma
smmexpress

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Tamam.

Mahmut54 adlı üyeden alıntı

İsa bey burası bir forum, madem böyle konular açılıyor arkadaş kendi açısından yorum yapacak tabi, siz hangi hakla onu kovmaya kalkıyorsunuz anlamıyorum.
MertUslu tüm söylediklerine katılmıyorum, özellikle 15 yaşında bir kişi ne kadar olgun görünsede daha akli olgunluğa erişmesinde en az birkaç yıl daha var. Ancak şu dediğinize gelirsek; günümüzde zina normal karşılanıyor ama evlilik olunca daha kötü bakılıyor insanların bakış açısını böyle değiştirdiler. Ama gel gelelim bu evlilik olayını eleştirenlerin arka bahçesinde küçük yaştaki çocuklara uygulanan kürtajların patladığını atlıyorlar, daha doğrusu sümen altı ediyorlar.

hocam böyle düzgün bir yorumla geldiğiniz için teşekkür ediyorum. anlayışla karşılamanız ve mantıklı yaklaşmanız beni mutlu etti, teşekkür ederim :)

ramazayn adlı üyeden alıntı

Küçük yaşta ilişki farklı birşey evlenmek farklı birşey abi evlilik nedir ne değildir araştırın bi isterseniz ya fetva vermeyide bırakmalısınız bence

haklısınız, evlilik ile ilişki ayrı şeyler fakat sevgi saygı iş bağından ziyade evliliğin bir de öyle bir boyutu olduğu göz ardı edilmemeli, sonuçta anne babanız da sevgili, saygılı ve hayatı paylaşan insanlar olabilir lakin ilişki boyutu olmasa siz de olmazdınız. Hayat da böyledir. Belli kurallar üzerine kuruludur, insanlara bir yerden sonra zarar vermesi muhtemel şeyler engellenmelidir.

Bakın hangi açıdan bakarsanız bakın evlilik gün geçtikçe gereksiz görülmeye başlanıyor, cidden açık olalım bu konuda, 25 yaş ortalama evlilik yaşı olarak bekletiliyor. 18 yaşında bakın ilişki demiyorum, genel olarak kadınlardan hoşlanmaya onları dost ve eş olarak görebilme kapasitesine ulaşma yaşı olarak görelim. 25 yaşına kadar 7 sene bu insan neler yaşıyor, bu eksiği nasıl kapatıyor, tabi ki de sevgili yada ne bileyim flört gibi şeylerle, sonra ne oluyor, hüzünlü müzikler, ayrılık acıları, kimi zaman intihar yada zina ile sonuçlanmış kararmış hayatlar, böyle olması iyi mi olur?

wmaraci
reklam

ferdierat13 ferdierat13 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 38 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Ya kardeşim sen ne anlatiyorsun??? Cidden moderatörlere sikayet edecegim bir daha bu tür yorumlarinda.

1.si kucük yaşta evlilikler icin ilmi birikim gerekmez. Beyin ve 1 adet ortalama zekaya sahip insan yeterlidir.

2. Kimsenin bati taraftarligi yaptigi yok. Biz batinin iyi ozelliklerini yüceltiyoruz.

Son olarak ppne hacı hoca koymussun her konu altinda da konuyu dine bagliyorsun. Inancini dinini kendine sakla. Cidden insanların sinirlerini bozmaya başladin. Göze çok batıyorsun. Inancin seninle Tanrın arasindadir.!

Gerçek iş ariyorum diye konu aciyorsun iş yapacagin konulardan baska her yerde yorumun var. Sen bu kafayla marketlerde calismaya mahkumsun. Vallahi rezalet ya. Medeniyeti laikligi savunmakta suc oldu. Tutan yok kardesim seriaat istiyorsan hadi arabistana.

Burada gelmiş çocuk yaşta evlilige namusuyla resmi nikah rererorö diyosun ulan çocuk onlar çocuk!!! Namusu da resmiyeti de batsın!

Burasi TÜRKİYE
ATATÜRKÜN KURDUĞU YÜZÜNÜ BATIYA DÖNMÜŞ LAİK DEVLET İLELEBET BAKİI KALACAK. 10 12 SENE DINDAR BIR HÜKÜMET HÜKUM SÜRÜYOR DİYE BU DEVRAN BÖYLE GİDER SANMA!

Halkın çekiç yumruğu bir saatten sonra o din altından sömürü yapanların kafasına iner.!

%50 dindarsa yobazsa kusura bakma diger tarafta da bir %50 var. Kendi %50ni yüceltmek icin digerlerini harcama. Kendini gelistir. Donanim sahibi ol. Birak bu konulari. Bak marketler de cürüyorsun.

Hocam çok güzel açıklama yapmışsınız gerçekten tebrik ederim ama siyasi konulara değirseniz konu yine başka yerlere gider arkadaşın yaptığı da yanlış sizin de kusura bakmayın burda tartışılan küçük yaşta evlilik konu anacından çıkmasın yoksa olaylar başka yere gider.
Backlinkcigeldi

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.izlesifirbir.com/

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

Mahmut54 adlı üyeden alıntı

İsa bey burası bir forum, madem böyle konular açılıyor arkadaş kendi açısından yorum yapacak tabi, siz hangi hakla onu kovmaya kalkıyorsunuz anlamıyorum.
MertUslu tüm söylediklerine katılmıyorum, özellikle 15 yaşında bir kişi ne kadar olgun görünsede daha akli olgunluğa erişmesinde en az birkaç yıl daha var. Ancak şu dediğinize gelirsek; günümüzde zina normal karşılanıyor ama evlilik olunca daha kötü bakılıyor insanların bakış açısını böyle değiştirdiler. Ama gel gelelim bu evlilik olayını eleştirenlerin arka bahçesinde küçük yaştaki çocuklara uygulanan kürtajların patladığını atlıyorlar, daha doğrusu sümen altı ediyorlar.

Küçük yaşta evlilik olayını eleştirenlerin arka bahçesi neresi oluyor tam olarak ?

Dincilerin klasik savunması; ben bunu yapıyorum ama sen de bunu yapıyorsun. Bunu kimse yapmamalı diyemiyor adamlar.
Backlinkcigeldi

kişi bu mesajı beğendi.

NyxMedia NyxMedia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** G**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 16 / 4
  • Ticaret 30, (%93)

MertUslu adlı üyeden alıntı

Tamam.

hocam böyle düzgün bir yorumla geldiğiniz için teşekkür ediyorum. anlayışla karşılamanız ve mantıklı yaklaşmanız beni mutlu etti, teşekkür ederim :)

haklısınız, evlilik ile ilişki ayrı şeyler fakat sevgi saygı iş bağından ziyade evliliğin bir de öyle bir boyutu olduğu göz ardı edilmemeli, sonuçta anne babanız da sevgili, saygılı ve hayatı paylaşan insanlar olabilir lakin ilişki boyutu olmasa siz de olmazdınız. Hayat da böyledir. Belli kurallar üzerine kuruludur, insanlara bir yerden sonra zarar vermesi muhtemel şeyler engellenmelidir.

Bakın hangi açıdan bakarsanız bakın evlilik gün geçtikçe gereksiz görülmeye başlanıyor, cidden açık olalım bu konuda, 25 yaş ortalama evlilik yaşı olarak bekletiliyor. 18 yaşında bakın ilişki demiyorum, genel olarak kadınlardan hoşlanmaya onları dost ve eş olarak görebilme kapasitesine ulaşma yaşı olarak görelim. 25 yaşına kadar 7 sene bu insan neler yaşıyor, bu eksiği nasıl kapatıyor, tabi ki de sevgili yada ne bileyim flört gibi şeylerle, sonra ne oluyor, hüzünlü müzikler, ayrılık acıları, kimi zaman intihar yada zina ile sonuçlanmış kararmış hayatlar, böyle olması iyi mi olur?

Zina ile sonuclanmis kararmis hayatlar, yalnizda dogu kokenli medeniyetlerde, bir onceki mesajinizda yazmis oldugunuz gibi sizin zihniyetli insanlar tarafindan "namussuz" damgasi yiyen "kadinlar" tarafindan yasaniyor. Belki de sorun 18 yasinda cinsel iliski degil, 18 yasinda iliskiye giren insanlara "namussuz" diyen beyinlerin bir tezahurudur.

Haddini asanin agzina terlikle vurulmazsa, bu kafa yapisi degismezse, ne yazik ki kadinlarin toplum baskisindan hayatlarinin kararmasi isten bile degil.

Yani, sizin argumanin elle tutulur bir tarafi yok kisaca

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Doğru bulmuyorum. Hassas bir konunun youtubeye taşınmasındanda nefret ediyorum.

Cinsel açlığını doyuramamış kişilerden her türlü pislik gelir.
Sky4Life

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al