wmaraci reklam

Nasil bir sunucu almali?

10 Mesajlar 1.262 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RooteX RooteX Security Pentester Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Güvenlik uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 120 / 58
  • Ticaret 16, (%100)
Arkadaşlar smdi bir haber sitem var sunucuya geçmek istiyorum (VDS/vps) nasıl bir tane ile başlanmalıdır ? Öyle günlük cok büyük bir hit yok max 1-2k ama anlık bazen sıkıntı oluyor , anlık su an için 200 den başlayıp kısa vadede beni 500 anlık hite kadar kaldırabilecek bir sunucu istiyorum, birde büyük firmalar da neden CPU/RAM orani cok farklı ? Mesela ovh/siterobot gibi firmalarda 1 CPU 4 RAM oluyor , normal formalar ise genelde aynı sayıda veriyor 4 CPU 4 RAM

Bide smdi mesela ben normal bir optimizasyon ile ücretsiz bir panel ile 2 CPU 2 GB RAM ile nasıl olur hit kaldırması ?

Biliyorum cok şey sordum hakkinizi helal edin ama aklımdakileri bilgili insanlara danışmak istedim :)

wmaraci
reklam

AlpBilisim AlpBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 3 / 31
  • Ticaret 15, (%93)
Merhaba, isterseniz size almanya lokasyon sunucu sağlayabiliriz. almanya lokasyon paketlerimizde sınırsız trafik ve garanti edilen hat 300 Mbit. Web siteleriniz için ücretsiz panel olarak Plesk Web Pro kuruyoruz. Lisansını ücretsiz veriyoruz.

AMD Opteron 3365 Turbo 3.3 GHz(2 CPU)
2 GB RAM
150 GB DISK
Aylık 20 TL

AMD Opteron 3365 Turbo 3.3 GHz(4 CPU)
4 GB RAM
300 GB DISK
Aylık 40 TL

AMD Opteron 3365 Turbo 3.3 GHz(4 CPU)
6 GB RAM
500 GB DISK
Aylık 60 TL
RooteX

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Güvenlik uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 120 / 58
  • Ticaret 16, (%100)
Alpbilisim , hocam inceledim paketlerinizi gayet uygunlar fakat smdi sorularima bir cvp arıyorum daha sonra firma arayıp satın almayı dusunuyorum :) tesekkurler yorumunuz icin

EnoxHost EnoxHost Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developper
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 302
  • Beğeniler 83 / 93
  • Ticaret 15, (%93)
Merhaba,

Web siteleri İşlemci yi fazla kullanmazlar. Kullandıkları alan DİSK ve RAM dir. Bu yüzden işi bilen firmalar 1 core cpu ya 4 gb ram verır.

Gunluk 1-2 k hıt alan bır sıte ıcın Sunucu boşuna masraftır. Yıllık 100 liralık 150 liralık hostlar fazlası ıle ısınızı gorur.

Ayrıda Günlük 10 K hit alan bir siteye kadar 1 core cpu 1 gb ram fazlası ıle yeter. Anlık 10 K hit alan bırıne ıse 32 gb Ramlı Xeon işlemcili bir dedice makina lazım .

Size önerim ;

512 Mb Ram
1 Core Cpu
ihtiyacınıza göre disk
Hatlar turkıyede 100 mbittir.
Sınırsız Trafık
Xeon İşlemci
özelliklerine ait bir sunucu alın . Bu Sunucuya aylık 3$ lısans bedelı olan Webuzo kurun. Cok basıt ve ram dostu bır paneldır.

Paşa Paşa kullanın.

512 Mb Ram
1 Core Cpu
20 GB SSD Disk
1 Gbit hat (100 Mbit Garanti )
İstanbul | Levent Lokasyon

Aylık : 20 TL + KDV den verebiliriz.

Saygılarımızla.
RooteX

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Wordpress tabanlı ise hem ram hemde CPU kullanır biz disk açısından sorun çıkmaması için SSD kullanıyoruz en kötü SAS disk kullanmaktayız OVH cpu düşük veriyor çünkü CPU yetmediğinde üst pakete geçmeye zorlar bir nevi satış stratejisidir.
RooteX

kişi bu mesajı beğendi.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

Web site barındırma amaçlı (haber siteniz) VDS sunucu önerebiliriz. Paylaşımsız donanım altında Nginx, mysql, php-fpm ve cache desteği ile ciddi bir performans alabilirsiniz.

Anlık belirtilen ziyaret için 2 cpu ve 2 gb ram eğer paylaşımsız ise ve yukarıda belirttiğimiz optimizasyonlar yapılır ise ancak verim alabileceğinizi düşünüyoruz. Elbette daha üst bir donanım da tavsiye edebiliriz.

Nginx destekli, DirectAdmin panelli ve %15 indirimli VDS paketlerimizi önerebiliriz ; https://wmaraci.com/forum/vps-kampanyalari/15-indirimli-plesk-directadmin-panelli-paylasimsiz-vds-tr-lokasyon-sunucular-296760.html

* Tüm sunucu hizmetlerinde optimizasyon ve teknik destek verilmektedir.

Saygılarımızla ...
RooteX

kişi bu mesajı beğendi.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

• Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Güvenlik uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 120 / 58
  • Ticaret 16, (%100)

EnoxHost adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Web siteleri İşlemci yi fazla kullanmazlar. Kullandıkları alan DİSK ve RAM dir. Bu yüzden işi bilen firmalar 1 core cpu ya 4 gb ram verır.

Gunluk 1-2 k hıt alan bır sıte ıcın Sunucu boşuna masraftır. Yıllık 100 liralık 150 liralık hostlar fazlası ıle ısınızı gorur.

Ayrıda Günlük 10 K hit alan bir siteye kadar 1 core cpu 1 gb ram fazlası ıle yeter. Anlık 10 K hit alan bırıne ıse 32 gb Ramlı Xeon işlemcili bir dedice makina lazım .

Size önerim ;

512 Mb Ram
1 Core Cpu
ihtiyacınıza göre disk
Hatlar turkıyede 100 mbittir.
Sınırsız Trafık
Xeon İşlemci
özelliklerine ait bir sunucu alın . Bu Sunucuya aylık 3$ lısans bedelı olan Webuzo kurun. Cok basıt ve ram dostu bır paneldır.

Paşa Paşa kullanın.

512 Mb Ram
1 Core Cpu
20 GB SSD Disk
1 Gbit hat (100 Mbit Garanti )
İstanbul | Levent Lokasyon

Aylık : 20 TL + KDV den verebiliriz.

Saygılarımızla.

Tesekkur ederim değerli bilgileriniz için aklmdaki sorulara cevap buldum :)

Ek Olarak:

cliaweb adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Web site barındırma amaçlı (haber siteniz) VDS sunucu önerebiliriz. Paylaşımsız donanım altında Nginx, mysql, php-fpm ve cache desteği ile ciddi bir performans alabilirsiniz.

Anlık belirtilen ziyaret için 2 cpu ve 2 gb ram eğer paylaşımsız ise ve yukarıda belirttiğimiz optimizasyonlar yapılır ise ancak verim alabileceğinizi düşünüyoruz. Elbette daha üst bir donanım da tavsiye edebiliriz.

Nginx destekli, DirectAdmin panelli ve %15 indirimli VDS paketlerimizi önerebiliriz ; https://wmaraci.com/forum/vps-kampanyalari/15-indirimli-plesk-directadmin-panelli-paylasimsiz-vds-tr-lokasyon-sunucular-296760.html

* Tüm sunucu hizmetlerinde optimizasyon ve teknik destek verilmektedir.

Saygılarımızla ...

Tesekkur ederim yorumnuz için :) paketlerinizi inceleyecem
cliaweb

kişi bu mesajı beğendi.

EnoxHost EnoxHost Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developper
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 302
  • Beğeniler 83 / 93
  • Ticaret 15, (%93)

hosunn adlı üyeden alıntı

Wordpress tabanlı ise hem ram hemde CPU kullanır biz disk açısından sorun çıkmaması için SSD kullanıyoruz en kötü SAS disk kullanmaktayız OVH cpu düşük veriyor çünkü CPU yetmediğinde üst pakete geçmeye zorlar bir nevi satış stratejisidir.

Wordpress tabanlı sistemlerde aslında cpu zorlanmaz. Wordpress kullanmayı genel olarka bılmemızden kaynaklıdır.

Ornegın temamızda 297*247 lık bır resım alanı var. Bız buradakı alana 900*1900 gibi absurt bır resım koyuyoruz. Wordpress te arka planda crop lama yaparak onu oraya yerlestırıyor. Halbukı sız Gereksız eklentılerden ve Gereksız resım boyutlarından kacarsanız Wordpress i çok daha rahat ve güvenli şekilde kullanırsınız.

Bunun adına OPTİMASYON yada ne derlerse işte :)

Saygılar,

• Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Güvenlik uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 120 / 58
  • Ticaret 16, (%100)
Hmm evet benim sitemde cok var öyle :/ demek onları düzeltmem gerekiyor... Bu faydalı bilgileriniz içinde tesekkur ederim ;) PM ile sizle iletişime geçmek isterim

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)

EnoxHost adlı üyeden alıntı

Wordpress tabanlı sistemlerde aslında cpu zorlanmaz. Wordpress kullanmayı genel olarka bılmemızden kaynaklıdır.

Ornegın temamızda 297*247 lık bır resım alanı var. Bız buradakı alana 900*1900 gibi absurt bır resım koyuyoruz. Wordpress te arka planda crop lama yaparak onu oraya yerlestırıyor. Halbukı sız Gereksız eklentılerden ve Gereksız resım boyutlarından kacarsanız Wordpress i çok daha rahat ve güvenli şekilde kullanırsınız.

Bunun adına OPTİMASYON yada ne derlerse işte :)

Saygılar,

Arkadaş optimizasyon yapmadığı için söylüyorum bilgim mevcut meraklanmayın :) ayrıca CPU kullanır azda olsa kullanır fakat ram ve CPU bol olduğu sürece hiç sorun çıkmaz buda sizin aklınızda bulunsun.

İyi forumlar,

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al